CSV Uzantısı Çevrimiçi veya Programlar ile Dosya Nedir ve Nasıl Açılır?

Mayıs 13, 2022

Bir CSV dosyası bir metin belgesidir, ancak kısaltması CSV'yi (virgülle ayrılmış değerler) gösterdiğinden, virgülle ayrılmış değerler anlamına geldiğinden, yani çok sayıda ayrı bilgiyi düzenlediğimizde ve bir tür veritabanı oluşturduğumuzda elektronik tablolar veya tablolarda oluşturulur. .

Bu tür dosyaları oluşturmak için Microsoft Excel gibi elektronik tablolar veya tablolar oluşturmaktan sorumlu ilgili programları kullanmanız gerektiğini unutmayın , aksi takdirde Microsoft Word'e bir tablo ekleyebilirsiniz, ancak bu CSV olmaz.

CSV Uzantısı Çevrimiçi veya Programlarla Dosya Nedir ve Nasıl Açılır?

Microsoft Excel, maliyetlerin veya satış fiyatlarının hesaplanmasını , hatta iki tarih arasındaki sürenin hesaplanmasını kolaylaştırdığından ve tüm bu hesaplamalar CSV olarak dışa aktarılabildiğinden, şirketlerin tablo oluştururken yaygın olarak kullandığı bir araçtır.

Bu analizler için sayıları harflere dönüştürebilen ve küçük harfleri büyük harfe dönüştürmek için bile harika klavye kısayollarına sahip bu programı öneriyoruz , bu harika, ancak CVS dosyalarını açmak için diğer programlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız size bir listesini gösteriyoruz. en iyisi.

  Dizin

   CSV uzantılı dosyaları açmak için en iyi programlar

   Microsoft Excel: Burada CSV dosyalarını açabilir veya dışa aktarabiliriz ve çok sayıda sütun ve satır içeren elektronik tablolar oluşturabilirsiniz, ayrıca tek bir projede farklı tablolar oluşturmak için birkaç sayfası vardır.

   OpenOffice: CSV dosyalarını sorunsuz, kolay ve rahat bir şekilde açıp düzenlememizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

   LibreOffice: Microsoft Excel'e benzer bir arayüze sahiptir ve ayrıca CSV dosyaları oluşturmamıza, içe aktarmamıza veya dışa aktarmamıza izin verir.

   NeoOffice: Mac kullanıcılarını düşünürsek, bu programı OpenOffice ve LibreOffice'e çok benzer bir arayüze sahip, araçları bakımından belirli bir şekilde sınırlı buluyoruz, ancak gerekli yeteneklere sahip ve tamamen İspanyolca olarak mevcut. Çok iyi gidiyor.

   OKUMA  Google Asistan ile Arabamı Nereye Park Ettiğimi Nasıl Öğrenirim ve Hatırlarım

   Windows 10'da CSV uzantılı dosyaları açan programlar

   Microsoft Notepad: Bu program eğitim alanında yaygın olarak kullanılmaktadır, öğretmenler işlerini düzenlerken çok kullanır, CSV dahil her türlü dosyayı açabilir ve içerik kitaplıkları oluşturmanıza olanak sağlar.

   Intuit Quicken Deluxe: Windows 10 sisteminde hesapları yönetmek için kullanılan büyük ölçekli bir finans programıdır, CSV dosyaları ile çalışabilme özelliği vardır, çok güzeldir.

   Corel Quattro Pro: Her tür CSV belgesini açıp düzenleyebilmeniz için elektronik tablolar oluşturma yeteneğine sahip WordPerfect Office paketinin bir uygulamasıdır .

   File Viewer Plus: İngilizce'de File Viewer Plus adından da anlaşılacağı gibi bir dosya görüntüleyici ama aynı zamanda CSV dahil 300'den fazla formatı destekleyen gelişmiş bir dönüştürücüdür.

   Android'de CSV dosyaları nasıl açılır

   PC'de olduğu gibi, bunun için bir programa ihtiyaç vardır ve her zaman en iyisini aradığımızdan, bu amaç için çok çeşitli uygulamalar olmasına rağmen, CSV Dosya Görüntüleyici'nin kullanıcılar tarafından en çok değer verileni CSV Dosya Görüntüleyici'yi bulduk. ve en iyi yorumlarla.

   Göze hoş gelen ve kullanımı çok kolay bir arayüze sahiptir.CSV dosyalarını açmanıza ve sadece ilgili etiketi seçerek onlara ilgili tablolarında bakmanıza olanak tanır.Bu süper.

   Çevrimiçi olarak CSV uzantılı bir dosya nasıl açılır

   Programlar olmadan bunu yapmanın çok zor olduğunu, doğrudan bir CSV dosyasını açıp düzenlemek için hiçbir sayfa veya çevrimiçi araç olmadığını unutmayın, ancak bir CSV dosyasını açmanın bir yolu yoksa endişelenmeyin. ve yalnızca internete sahipsiniz, birçok çevrimiçi dönüştürücüden birini kullanabilirsiniz .

   Ayrıca uzun bir listedir, sadece CSV dosyasını başka bir formata çevirerek istediğiniz yerden açabilirsiniz, tercihen PDF formatını kullanabilirsiniz çünkü bu dönüştürme dökümandaki bilgileri pek etkilemez. Bu bilgilere güveniyoruz veya kendinizi bir CSV dosyasını görüntülemekle sınırlandırıyoruz. Başarı!

   OKUMA  Twitter'da İlk Tweetimi Kolayca Nasıl Bulup Görüntüleyebilirim?

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin