Skip to content

Daha İyi Görünmesi İçin Çevrimiçi Bir PDF Dosyasının Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirebilirim?

Ağustos 22, 2022

PDF dosyaları, her türlü program tarafından en çok kabul görenlerden biridir ve bunları kolayca ve sorunsuz bir şekilde görüntülememizi ve okumamızı sağlar. Ancak bunlardan birini yazdırırken veya dışa aktarırken çözünürlüğünün yeterli olmaması, görüntülerin bulanıklaşmasına ve hatta harflerin okunmasını zorlaştırmasına neden olabilir.

Bu makalede , dışa aktarırken kalitesini kaybetmemesi için bir PDF dosyasının çözünürlüğünün nasıl değiştirileceğini öğreneceğiz . Bu yüzden biraz bulanık görünen dosyalar için endişelenmeyin, burada onlar için çözüm bulacaksınız.

Daha İyi Görünmesi İçin Çevrimiçi Bir PDF Dosyasının Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirebilirim?


YouTube’da bu videoyu izleyin

Bir PDF dosyasının çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

Çok çeşitli programlar tarafından kabul edilen PDF formatı olduğundan, daha iyi bir çözünürlüğe sahip olacak şekilde ayarlanabilir . Kullandığınız programa bağlı olarak, bu yönü yapılandırmak için bir dizi adım gerçekleştirebilirsiniz.

  Bu en kolay yoldur, ancak programa bağlı olarak değiştiği için biraz belirsizdir. Burada Adobe Acrobat’tan çözünürlüğün nasıl değiştirileceğini açıklıyoruz.

   basılı belgeyi imzalayan adam

   Çözünürlük ayarları düzenlendikten sonra yapmanız gereken PDF dosyasını istediğiniz programla PDF Oluştur bölümünde açmaktır . Bunu yapmanın başka bir yolu da, istediğiniz giriş çözünürlüğünü seçmenize izin veren Adobe Photoshop programıdır. Yeni ayarları korumak için dosyayı kaydetmeniz yeterli olacaktır.

   Başka bir alternatif, herhangi bir dosyayı PDF’ye dönüştürebileceğimiz PDF Oluştur’a erişmek için Adobe web sitesinde bir hesap oluşturmaktır. Dosyayı dönüştür’ü seçin ve yükseltmek istediğiniz PDF’yi yükleyin.

   Bir kez orada, sol tarafta, Yapılandırma seçenekleri bölümünde bulunan Tercihler’e tıklayacaksınız. Şu anda, dosyanın optimizasyonunu yapılandırabileceğiniz Belge Seçenekleri’ni seçmeniz gerekecektir. Bir PDF dosyasını yazdırmak için çok yüksek bir kalite gereklidir, bu yüzden bu seçeneği seçmek gerekir.

   Bitirmek için Düzenle bölümüne ve ardından Genel Ayarlar’a ve ardından Dosya Seçenekleri’ne gitmeniz yeterlidir . Bu sayede PDF belgeniz daha yüksek kalitede ayarlanacak ve bulanıklık önlenecektir.

   OKUMA  Word'den Ücretsiz Doldurulabilir veya Düzenlenebilir PDF Formları Nasıl Oluşturulur

   PDF formatının sunduğu avantajlar hakkında daha fazla bilgi edinin

   Daha önce de belirttiğimiz gibi, PDF belgeleri yerleşik Acrobat’a sahip oldukları için birçok program tarafından yaygın olarak kabul edilmektedir . Bu sayede PDF dosyaları istediğiniz gibi düzenlenebilir.

   çözünürlük ile pdf belgesi okuyan adam

   Aynı şekilde PDF formatının çok yönlülüğü nedeniyle önemli belgelerin bu şekilde saklanması büyük bir avantaj olabilir. E-postaları daha sonra okumak için PDF formatında bile kaydedebiliriz.

   Aynı şekilde, internette bulacağız Acrobat Pro programı , çözünürlüklerini düşürmeden PDF dosyalarının boyutunu küçültmemize ve düzenlememize olanak tanır . Bu, planlarımız için yararlanabileceğimiz ücretsiz denemeler sunar.

   PDF formatının kullanılması neden önerilir?

   Sayısız program tarafından desteklenmesine ek olarak, bu format çok yönlülük sunarak onları istediğimiz zaman düzenlememize izin verir. Bu basımlar arasında, harici programları kullanmaya gerek kalmadan PDF belgesinin tamamını İngilizce’den İspanyolca’ya çevirebilecek olanı bulabiliriz .

   Bu çok yönlülük, PDF biçimini dünya çapında en yaygın kullanılanlar arasında konumlandıran, her tür kullanıcıya ve her tür kullanıma yöneliktir: eğitim, profesyonel ve ticari. Benzer şekilde, Android ve iOS gibi işletim sistemleri bu formatı desteklediği için her tür cihazda PDF okuyabiliyoruz. Umarım bu makale size çok yardımcı olmuştur, paylaşmayı unutmayın ve bir sonrakini okuyacağız!