Deneyimsiz Bir İş Aramak veya Bulmak için Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Eylül 16, 2021

Sosyal ağlar , çoğunlukla ücretsiz, sundukları araçları kullanarak her türlü yaratıcı kampanya aracılığıyla dijital pazarlama yapma ve sosyal değişimi teşvik etme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip, günümüzün en güçlü sanal aracıdır . İster kişisel, ister eğitimsel ve ağırlıklı olarak iş olsun, hayatınızın herhangi bir alanında olmanızdan yararlanabilirsiniz.

İnternette sosyal ağların yanı sıra tamamen iş piyasasına ayrılmış çok çeşitli sayfalar olduğunu şimdiden belirtmek önemlidir. Özellikle Latin Amerika'daysanız , bulunduğunuz yerdeki niteliklerinize uygun teklifleri aramak için CompuTrabajo iş panosundaki önde gelen web sitesini kullanabilirsiniz .

Benzer şekilde, tek amacı insanlar ve şirketler arasında iş arama sürecini optimize etmek için iletişim kurmak olan sosyal ağlar da vardır . Örneğin , diğerlerinden farklı olan eksiksiz ve dinamik bir profil oluşturarak LinkedIn'de iş arayabilir ve bulabilirsiniz , böylece şirketler sizinle iletişim kurabilir , tersi olmaz.

Daha hızlı iş bulmak için ve şirketlere profilinizi gösterirken sizin için işin çoğunu yapmak sosyal ağ için, sizinkine benzer bir profil arıyoruz, tavsiye edilir LinkedIn profilinizde kursları, sertifika ve diplomalar eklemek için marka profiliniz her zaman diğerlerinden öne çıkan insanları arayan her tür şirket için daha çekici .

İnternet ve sosyal ağlar sayesinde iş bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı , bu nedenle herhangi bir platformda emrinizde olan araçları kullanmayı öğrenmek, iş tekliflerini birkaç dakika içinde ücretsiz olarak nasıl ve nerede yayınlayacağınızı bilmek için çok önemlidir. ve aynı şekilde ve daha da önemlisi beğendiğiniz iş tekliflerini alın.

Doğru bilgi ile özgeçmişinizi şirketten şirkete fiziksel olarak teslim etme çabasına gerek kalmadan, dijitalleşme sayesinde kısa sürede iş bulabileceksiniz, artık bunu evinizden yapabilirsiniz. Bu makale ile bugünkü amacımız, deneyimsiz bir iş aramak veya bulmak için sosyal medyayı nasıl kullanacağınızı size öğretmek.

OKUMA  Adım adım PC'siz Moto G Nasıl Köklenir Çok Kolay!

  LinkedIn gibi tamamen iş aramaya adanmış ağlar olmasına rağmen, diğer sosyal ağlarda, sadece onu doğru şekilde nasıl kullanacağınızı bilerek, becerilerinizi ortaya çıkarmak ve maruz kalmanızı artırmak için kolayca iş arayabilirsiniz . Kolayca iş bulabileceğiniz başlıca sosyal ağlar şunlardır:

  heyecan

  Kısa mesaj alışverişi platformu sayesinde günümüzde en popüler sosyal ağlardan biri olması nedeniyle , birçok şirket yetenek bulmak ve iş teklifleri yayınlamak için Twitter'ı kullanıyor.

  Öte yandan, bu şirketlerle sadece bahsederek veya özel mesaj yoluyla kendiniz iletişime geçebilirsiniz . İş bulmanın bir başka etkili yöntemi de arama motoruna anahtar kelimeler girmek veya kişilerinizin paylaşacağı gönderiler yapmaktır ve mesaj hızla yayılabilir.

  Facebook

  Giderek daha fazla şirket, potansiyel çalışanları işe almak için her türlü yeteneği doğrudan platformdan değerlendirebilecekleri bir dijital pazarlama aracı olarak Facebook'u kullanıyor .

  Bu nedenle potansiyel işverenler karşısında dinamizmi kaybetmeden profesyonel ve prezentabl bir profile sahip olunması önerilir. Ayrıca, tıpkı Twitter'da olduğu gibi , iş piyasasına ayrılmış gruplarda kişilerinizin paylaşması veya yayınlaması için yayınlar yapabilirsiniz .

  İş aradığınız sosyal ağ ne olursa olsun, bunların önemini ve potansiyel bir işveren tarafından ne zaman değerlendirildiğinizi asla bilemeyeceğinizi göz önünde bulundurmalısınız .

  Bu nedenle, herkesin görmesi için yayınladığınız şeylere her zaman dikkat etmelisiniz, herkese açık ve özel bir hesap kullanmanız önerilir . Bu yüzden profesyonel bir kişisel marka oluşturmalısınız.

  Ağlarda aktif kalmak, mümkün olan en geniş erişimi elde etmek için diğer kullanıcılarla her zaman etkileşimde bulunmak ve yayın yapmak , platformda bir iletişim ağı oluşturmak da önemlidir .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin