Skip to content

Dizüstü Bilgisayarımın Ekran Parlaklığını Klavyeyle Düşürmek İçin Nasıl Değiştirilir veya Ayarlanır

Eylül 4, 2022
dizüstü bilgisayar parlaklığı

Çeşitli nedenlerle dijital işler günlük hayatımızın çoğunu kaplamıştır ve birçok durumda sürekli olarak bilgisayarımıza maruz kalmak görsel yorgunluğa neden olabilir. Bunun ve diğer birçok ayrıntı için dizüstü bilgisayar ekranımızın parlaklığını nasıl ayarlayacağımızı bilmemiz ve daha da iyisi klavyemizle yapmamız önemlidir.

Vizyonumuz gerçekten çok önemli ve ona en iyi şekilde sahip çıkmalıyız. Ve bilgisayarda çeşitli işlerimizi yaparken rahatlık paha biçilemez. Bu sadece vücudumuzun duruşundaki rahatlık değildir.

Dizüstü Bilgisayarımın Ekran Parlaklığını Klavyeyle Düşürmek İçin Nasıl Değiştirilir veya Ayarlanır

Çalışmaya hazırlanırken veya ekranımızın önünde kendimizi yeniden yaratırken dikkate alınması gereken birçok faktör vardır . Dikkate almanız gereken şeylerden biri, bilgisayarınızın başındayken yönetmeniz gereken doğru ayar ve eğer sürekli çalışma saatleri varsa daha fazlasıdır.

dizüstü bilgisayar parlaklığı

Çoğu zaman sadece ekranın parlaklığına odaklanırız veya cep telefonumuzun ekranının parlaklığı ile de olur . Vücudumuz için gerçekten etkili ve rahat olmanın tam bir çalışma olduğunu unutmadan.

Laptop ekranınızın ışığını düzenlemeden önce bulunduğunuz ortamın ışığı çok önemlidir . Gözleriniz daha dinlenmiş olacak ve konsantrasyon seviyesi daha da yüksek olacak, böylece can sıkıcı baş ağrılarından ve görsel kalitedeki belirgin düşüşten kaçınacaksınız.

 

Klavye ile dizüstü bilgisayarınızın ekran parlaklığını değiştirmek için çeşitli seçenekler

Birçok seçenek, dizüstü bilgisayarınızda ekran parlaklığınızı ayarlamanıza olanak tanır. Bunlardan biri Windows ayarlarını açmaktır , ancak hedefe ulaşmak için birkaç adımı izlemeniz gerekecektir.

Klavyenizle Windows tuşu + I’ye basın , eylemi çok daha hızlı yürütmek için bir kısayol; ancak, birçok dizüstü bilgisayar klavyesinin size bu seçeneği daha doğrudan sunduğundan emin olabilirsiniz.

Aynı tuşların üst sırasının bir kısmını kontrol etmelisiniz ve F tuşları alanında, ekranınızın parlaklığını yapılandırmanıza izin veren güneş şeklinde bir simge göründüğünü göreceksiniz. fonksiyonlarında. Ancak Fn + Daha Açık/Koyu tuşlarına aynı anda basarak istediğiniz parlaklığı ayarlayabilirsiniz.

OKUMA  Plants vs Undead'de Nasıl Bahçıvan Olunur - Oynama ve Ödüller Kazanma Rehberi

Windows 7 veya Vista olması durumunda, Windows + X tuşlarına aynı anda basın ve ekranınızda hemen bir açılır pencere belirir. Çalıştığınız ortamın türünü ve elbette sizin için en rahat olanı daima hatırlayarak, istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz parlaklık göstergesini seçmeniz yeterlidir.

Dizüstü bilgisayarınızın markasına göre klavye ile ekran parlaklığını değiştirme seçenekleri

Dizüstü bilgisayarınızın ekran parlaklığını değiştirmeniz veya ayarlamanız gereken birçok alternatif var . Bir HP bilgisayarda , parlaklığı artırmak için Fn+F7 tuşlarına aynı anda basmanız ve azaltmak için aynı anda Fn+F8 tuşlarına basmanız gerekir.

monitör parlaklığı

Bir IBM ThinkPad bilgisayarında , sırasıyla ekran parlaklığını artırmak veya azaltmak için klavyenizdeki Fn+Home veya Fn+End tuşlarını bulun ve aynı anda basın. Gördüğünüz gibi, ekipman konfigürasyonuna girmeye veya çok uzun rotaları takip etmeye gerek kalmadan çok basit adımlar.

Başka bir durumda, bir Asus cihazınız olabilir, burada dizüstü bilgisayarınızın ekran parlaklığını azaltmak ve onu rahatlığına uyarlamak için klavyenizdeki Fn + F5 tuşlarına doğrudan ve paralel olarak basmanız gerekir . işiniz ve görsel kapasiteniz. bulunduğunuz yer

Alt çizgi ve yarım sembolü yazmak, hatta inceltme aksanını koymak veya bu durumda ekranınızın parlaklığını azaltmak için dizüstü bilgisayarınızın klavyesini kullanarak yapabileceğiniz birçok kısayol vardır .

Önce F tuşlarının üstte olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.Güneş açık ve güneş kapalı sembolleri görünür. Parlaklığı doğrudan ayarlayabileceğiniz yer.