.doc dosyası nedir ve ne anlama gelir? Bu Uzantıyı Açmak için Hangi Programlar Kullanılır?

Ocak 10, 2022

Bir .doc belge dosyası bir uzantısını açmak için nasıl bilmek istiyorum, ama senin için zor ise, size acele ve istediğiniz olmamalı, endişe edilmemelidir Microsoft hesabı silmek Bir yaratmak için zor olduğu için. belge dosyası.

Bir .doc dosyası oluşturma adımları çok basittir , bu yüzden bir .doc dosyasının ne olduğunu, ne anlama geldiğini ve uzantıyı açmak için hangi programı kullanabileceğinizi açıklayacağız. Buradaki fikir, size tüm açıklamaları basit bir şekilde vermektir, böylece bir .doc dosyasıyla çalışırken oldukça basit bir işlem olur.

  Dizin

   .doc dosyası nedir? .doc dosyasının anlamı

   Bir .doc dosyasının ne olduğunu bilmek istiyorsanız, daha kolay anlayabilmeniz için size açık ve kesin bilgiler sağlayacağımız doğru yere geldiniz. Bir .doc dosyası, alıştığımız herhangi bir geleneksel belgeyi oluşturmak için kullanılan bir Microsoft Word belgesinden başka bir şey değildir .

   Dosyadaki .doc terminali, dosyanın veya belgenin biçiminin yalnızca metin olduğu ve Microsoft Word'ün 2007 ve sonraki sürümlerine ait olduğu anlamına gelir; bir .doc dosyasını görüntülerken, dosyalar da olduğu için belgenin metin olduğunu hemen anlayabilirsiniz. .docx terminali ile.

   .doc ve .docx dosyası arasındaki farklar

   Bir .doc dosyası, Microsoft Word'ün metni sıkıştırabilmek için uyguladığı salt metin biçimine sahip bir belgedir, oysa .docx dosyası , metin veya görüntü biçimindeki dosyalara çok daha fazlasını sağlamak için Microsoft Word tarafından uygulanmıştır. .docx terminalli dosyaların güvenli yolu ve tabii ki ana fikri, .doc'a göre daha sıkıştırılmış belgeler olmalarıdır.

   .doc dosyası oluşturma adımları

   Bir .doc dosyası oluşturma adımlarını takip etmek çok kolaydır, işlemi başlatabilmek için yapmanız gereken ilk şey Microsoft Word'ü kullanabilmek için Microsoft Office hesabınızı etkinleştirmektir .

   Microsoft Office hesabını etkinleştirdikten sonra, bilgisayarınızın başına gitmeli ve 'Word' kelimesini yazmalısınız, böylece Word simgesine tıklayabilirsiniz ve dosya oluşturma aracı açılır.

   Word başladıktan sonra, ihtiyacınız olan tüm bilgileri yazmaktan ve eklemekten sorumlu olacaksınız, dosyayı sorunsuz bir şekilde oluşturmak için genellikle yaptığınız gibi Word'ü özgürce kullanacaksınız, metin, resim, grafik ekleyebilir, tablolar oluşturabilirsiniz.

   OKUMA  Android Mobil Cihazımda Pinterest'ten İstenmeyen Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır veya Kaldırılır

   Dosyayı hazır hale getirdikten sonra, 'Dosya' yazan seçeneğe gitmelisiniz, bu seçenek araç tablosunun üst sekmesinde görünür. Dosya yazan yere tıkladığınızda, diğer seçenekleri göreceksiniz.

   Dosyayı bilgisayara mı yoksa OneDrive'a mı kaydedeceğinizi belirtmek için 'Kaydet' yazan dördüncü seçeneği seçmelisiniz. Başlangıçta, dosyayı kaydederken ve özelliklerini görünce Microsoft Office hesabınızı etkinleştirmek sizin sorumluluğunuzda olduğundan, otomatik olarak .doc olarak kaydedildiğini fark edeceksiniz .

   .doc dosya uzantısını açmak için hangi programları kullanmalı?

   .doc uzantılı bir belge , önceden belirlenmiş olanın dışında bir programda açıldığında hatalar oluşabilir, ancak uzantıyı açabilmek için başka programları kullanmak mümkündür.

   Bu programlardan birini kullanırken , formatı kaybetmemek için Word'de kopyalayıp yapıştırırken olduğu gibi olacaktır . Her şey başka bir programı doğru kullanmayı bilmek ve ideal programı kullanabilmek için tavsiye almakla ilgilidir. .doc dosya uzantısını sorunsuz açabilmeniz için sizlere sunacağımız dört program alternatifi bulunmaktadır.

   İlk alternatif ideal olanıdır, belgeyi Microsoft Word ile açmaktır, ancak bilgisayarınızda Word yoksa, Word'e çok benzeyen Kingsoft adlı bir program kullanabilirsiniz. Üçüncüsü, Open Office'i yükleyip kullanabilirsiniz ve son olarak çok güvenli bir alternatif de Word Viewer olan başka bir Microsoft programını kullanmaktır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin