Skip to content

Düzeltme: ‘Call of Duty Mobile Donuyor, Sıkışıyor veya Geriliyor’ – Nasıl Elde Edilir Çalışma Kılavuzu

Temmuz 8, 2022

Günümüzde mobil oyunlar her zamankinden daha hızlı gelişiyor ve tüm akıllı telefonların kolayca üstesinden gelemeyeceği benzersiz performans gereksinimlerine yol açıyor. 10, 20, 100 ve 200 mb’den daha hafif oyunlar olduğu doğru olsa da, cihazınızda haftada birkaç saatinizi bir oyuna ayırmanız, cihazınızda arızalara neden olarak deneyimi daha az akıcı hale getirebilir.

Düzeltme: ‘Call of Duty Mobile Donuyor, Sıkışıyor veya Geriliyor’ – Nasıl Elde Edilir Çalışma Kılavuzu

Call of Duty Mobile, oyuncunun tarzına ve zevklerine uyum sağlayan çok çeşitli oyun modlarına sahip , yüksek kaliteli grafiklere ve performansa sahip bir RPG oyunu olduğu için bu tür sorunlara yabancı değil . Bununla birlikte, bir konsolla aynı performansa sahip olmamasına rağmen, oyununuzu etkilemeden deneyiminizi lehinize ayarlamanıza olanak tanıyan azaltılmış bir doku deneyimi sunar.

Call of Duty’nin mobil versiyonu, son beş yılın en iddialı tekliflerinden biri, hızlı oyunları, Battle Royale ve istediğiniz zaman için ideal oyun haline getiren kolay anlaşılması sayesinde Android ve iOS için RPG oyunlarında tamamen devrim yaratıyor. uzun çalışma saatlerinden sonra veya boş saatlerde arkadaşlarınızla vakit geçirin.

Bu kadar tatmin edici bir deneyim sunmak için Call of Duty Mobile hem depolamada hem de RAM bellekte çok yer kaplayan bir uygulama ve diğer uygulamalar gibi bu uygulamada da genellikle oyundaki performansımızı etkileyen performans sorunları oluyor , bu yüzden Call of Duty Mobile donduğunda, çöktüğünde veya sarsıldığında çözümü bilmek gerekir.

  Oyun neden donuyor?

  Call of Duty Mobile internet bağlantısına ihtiyaç duyan bir uygulama olduğu için çoğu zaman telefon performans arızaları ile WiFi bağlantımızdaki arızaları karıştırıyoruz, bu nedenle Android cihazınızdan yapabileceğiniz bir fonksiyon olan bağlantınızın gerçek hızını kontrol etmeniz gerekiyor. oyununuzu etkileyen sorunun bu olup olmadığını belirlemek için.

  OKUMA  Adım Adım WhatsApp Klavyemde Renk, Tema ve Resim Nasıl Değiştirilir

  Oyunun optimum koşullarda çalışmamasının bir başka nedeni de arka planda açık olan uygulamaların ve süreçlerin birikmesidir, bu nedenle Call of Duty Mobile oyununa başlamadan önce kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatmanız önerilir. mobil cihazda RAM kullanımını optimize etmek için manuel olarak veya bir uygulama aracılığıyla.

  Bu yöntemin temel amacı, Call of Duty Mobile’da mobil cihazın işlemci ve hafıza kapasitesini yoğunlaştırmak için telefonu gereksiz işlemlerden ve her türlü ağır dosya, kopya, çöp ve kullanılmayan uygulamalardan arındırmaktır . Son olarak, sorunları ortadan kaldırmak ve uygulamadaki belirli hataları düzeltmek için oyunun en son sürüme güncellenmesi gerekir.

  Uygulama önbelleğini temizle

  Bir uygulamayı daha uzun süre kullandığımız için, kullanımından kaynaklanan geçici dosyalar nedeniyle yavaş yavaş depolama alanı biriktirir. Bu dosyalar bir uygulamanın önbelleğidir ve verileri silmek için bir uygulamaya başvurmak gerekli değildir , Android dahili depolama alanını boşaltmak için bunları silmemize izin verir .

  Bir gigabayt depolama alanını aşabilen bu dosyaları silmek için Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Call of Duty Mobile > Uygulama hakkında bilgiler > Depolama > Önbelleği temizle bölümüne gidiyoruz. Bunun, önemli kullanıcı dosyalarını veya verilerini smeyeceğini , yalnızca uygulamayı tekrar kullandığınızda yeniden oluşturacağı geçici dosyaları sileceğini hesaba katmak önemlidir.

  Mobil cihazı daha çevik ve hafif hale getirmek için zaman zaman depolama ve RAM boşaltmak için gerekli olan hatanın tekrar oluşmasını önlemek için bu yöntemleri zaman zaman uygulamanız önerilir . Oyunlar optimize edilemediğinden ancak telefon yapabildiğinden, kısa sürede mobil cihazımızı gereksiz ve geçici dosyalarla dolduran birçok uygulama olduğundan.