Skip to content

Elektronik Tablolarla Çalışmak İçin En İyi Programlar Nelerdir? Nasıl kullanılırlar ve ne için?

Ağustos 21, 2022

Hesap tabloları , kullanıcıya sağladığı kolaylık nedeniyle muhasebe raporlarının ve toplam ve alt toplamların hesaplanması gibi matematiksel işlemlerin gerçekleştirilmesinde zamandan ve paradan tasarruf sağlamak için hayati bir araçtır.

Şu anda, elektronik tabloların veya “e-tablonun” gerçekleştirilmesine izin veren geniş bir program yelpazesi vardır, aşağıda, bunları tasarlamak için en iyi programların hangileri olduğunu ve işin türüne daha fazla uyum sağlamak için sundukları çeşitli işlevlerin yanı sıra size sunacağız. ihtiyacın var.

Elektronik Tablolarda Çalışmak İçin En İyi Programlar Nelerdir? Nasıl kullanılırlar ve ne için?


YouTube’da bu videoyu izleyin

E-tablo yapmak için en iyi programlar

Microsoft Excel

İlk önerilen seçenek piyasada en iyi bilinen ve şu anda kullanılandır , eğer bilgisayarınızda ofis paketiniz varsa, elinizde zaten Microsoft Excel var demektir .

Excel , basit ve anlaşılması kolay arayüzü sayesinde, matematiksel işlevleri uygulamak ve büyüme oranlarını hesaplamak için tablolar, grafikler, veritabanları, diyagramlar ve her türlü elektronik tablo ile karmaşık bir şekilde çalışmamıza olanak tanır .

kireç

Apache OpenOffice, bize Excel ile uyumlu bir seçenek ve Windows, Linux veya Mac OS X gibi farklı işletim sistemlerinde desteğiyle öne çıkan ücretsiz ve açık kaynaklı bir elektronik tablo yazılımı olan Calc ile mevcut en iyi alternatiflerden birini sunuyor.

Excel ile kullanım benzerliklerine rağmen, Calc, içerik döndürmeye izin veren biçimlerin uygulanmasından grup çalışmasını kolaylaştırmak için çok kullanıcılı desteğe kadar bir elektronik tablo oluşturmak için çok çeşitli işlevlere sahiptir.

excel kullanarak çalışan adam

Google E-Tablolar

Erişilmesi daha kolay olan ücretsiz seçenekler arasında , Google tarafından tasarlanmış e-tablolar oluşturmak için bir araç buluyoruz ve buna erişmek için yalnızca bir Gmail hesabına ihtiyacımız var.

Google E-Tablolar’ın yukarıda sunulanlara göre avantajı, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza herhangi bir yazılım yüklemeye gerek kalmadan çevrimiçi bir platformdan çalışması ve web bağlantılarından bilgi çıkarma işlevine sahip olmasıdır.

OKUMA  Daha İyi Görünmesi İçin Çevrimiçi Bir PDF Dosyasının Çözünürlüğünü Nasıl Değiştirebilirim?

Özgür Düşün

Bugün piyasada bulunan bir başka çapraz platform seçeneği , hesap tablolarınızı parola korumalı bir bulutta depolamak için kaydolduğunuzda 1 GB depolama alanı sunan ThinkFree Office’tir . Öte yandan, bu program elektronik tabloda yapılan tüm değişiklikleri takip eder.

sayısal

Linux işletim sisteminiz varsa, yalnızca İngilizce olarak mevcut olmasına rağmen, fazla yer veya bellek tüketmeyen ve diğerlerini depolamak ve işlemek için uyumluluk sağlayan bir program olan Gnumeric olarak bilinen GNOME programının açık kaynaklı yazılımını kullanmanızı öneririz. biçimler. .

E-tablolar nasıl kullanılır?

Yukarıda sunulan programlardan görünüm ve bazı işlevler geliştiriciye göre farklıdır , ancak hepsi formüller aracılığıyla toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve kare, küp, dördüncü veya beşinci kök işlevini kullanmak için araçlar sağlar.

Bir e-tabloda gezinmek için hücreleri doğru kullanmak için satırların değerini belirlemek gerekir, ayrıca binlerce kombinasyonda kullanılabilecek temel formülleri bilmek önemlidir , çünkü bunlar her tür iş için gerekli olduğundan, altınızda. Hesap tablosunda en sık kullanılan formülleri sunuyoruz: Toplama, çıkarma, çarpma, bölme, ortalama, sayma, maksimum ve minimum değerler.

elektronik tablo yapan kişi

E-tablolar ne için?

Elektronik tablo, her türlü veriyi formüller ve matematiksel işlemler uygulayarak kontrol altına almak, bu verileri sıralamak ve kesin bir şekilde sonuç almak için hem şirketlerin hem de ofislerin faaliyetleri için çok çeşitli işlevler sunan çok amaçlı bir araçtır. .hızlı ve etkili.

Bu şekilde, bir elektronik tablo , herhangi bir şirket veya işletmenin başarılı ekonomik yönetimi için satırlar ve sütunlardan oluşan sayısal ve alfasayısal verileri kolayca değiştirmemize olanak tanır , çünkü şu anda bu, evrimini analiz etmek, kontrolü ele almak ve değişiklikleri oluşturmak için çok önemlidir. gerekirse operasyonda.

Bu aracı bilmek ve yönetmek iş dünyasında başarının ilk adımıdır.

OKUMA  Android ve iPhone'da Silinmiş Messenger Mesajları Nasıl Kurtarılır ve Görüntülenir