En İyi Programlar veya Uygulamalarla Sesleri Gerçek Zamanlı Olarak Metne Dönüştürme

Kasım 17, 2021

Bugün yazı yazmak çoğumuzun yaptığı bir şey, ancak metin miktarını artırmanız gerektiğinden görev daha da zorlaşıyor, bu yüzden büyük mobil cihaz markaları cihazlarına sesli dikte seçeneğini dahil ettiler.

En İyi Programlar veya Uygulamalarla Sesleri Gerçek Zamanlı Metne Dönüştürme

Bu dikte her tür Android cihazda (cep telefonları, tabletler vb.) mevcuttur, ancak çoğu zaman metnimizi sesle dikte etmek için en iyi araç değildir , çünkü o kadar doğru değildir ve çeşitli faktörlerden etkilenebilir, bunlar arasında:

 • Ortamdaki gürültü.
 • Mikrofonla olan mesafe.
 • Bir aksanla konuşun, çünkü ses diktesi genellikle aksanları tanımaz , yani diktenizin sonradan neredeyse mükemmel bir metne sahip olmasını istiyorsanız, nötr İspanyolca konuşmalısınız.

Bunlar, Android'in içerdiği sesli dikteyi kullanırken meydana gelen olumsuz şeylerden sadece birkaçı, bu klavye Google teknolojisi ile çalışıyor ve birçok kez itiraf etmek bize acı verse de , dikte görevlerini başarıyla yerine getirmek yeterli değil .

Bu yüzden burada size bu dikte aracını ve diğer alternatifleri nasıl kullanacağınızı anlatacağım, ancak bunlar cihazla birlikte gelmediği için kurulum gerektirecek ve bazıları sadece PC veya Mac'te mevcut olacak.

  Dizin

   Android sesle yazma nasıl kullanılır?

   Bahsettiğim gibi ses diktesi çok kesin değil , özellikle yaşadığınız yerden bölgesel bir aksanınız varsa, onu etkili bir şekilde kullanmak için nötr İspanyolca konuşmanız gerekecek ve diktenizi bitirdikten sonra virgül eklemeniz gerekecek. ve bazı aksanlar.

   Bu dikte çoğu durumda (aksanlı ya da aksanlı sözcükler hariç) bu aksanlara sahip olup olmadığını ayırt edemediğinden, ancak daha çok nasıl konuştuğunuza bağlı olduğundan, bunu adım adım nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır. :

   • Bir Android cihazınız olmalı ve Word, WhatsApp veya telefonunuzun not uygulaması gibi yazmaya izin veren bir uygulamaya girmelisiniz , örneğin WhatsApp yazmaya izin veriyor ancak WhatsApp web'den dikte kullanamazsınız .
   • Metni ekleyeceğiniz platformu seçtikten sonra, klavyenizi açmalısınız ve altta bir yapılandırma simgesi olacaktır (Redmi ve Motorola gibi bazı sürümlerde bu , klavyenin hemen üstünde şu şekilde olabilir : hala yazmadığınızda düzeltmeler ) ayarlar simgesine basın ve bir mikrofon simgesine gidin ve ona basın.
   • Sesli dikte hemen başlayacak ve klavyenizdeki herhangi bir harfe dokunduğunuzda veya konuşmadan 10 saniyeden fazla geçtiğinizde duracaktır.
   OKUMA  Bir YouTube Kanalı veya Hesabını Adım Adım Bildirme veya Bildirme

   To yapılandırmak ses dikte, Ayarlar> Genel ayarlar> Klavye> Ses dikte , burada vb bekleme süresini, mikrofon hassasiyetini, yapılandırabilir (cihazınızın modeline bağlıdır)

   Sesli dikte için diğer seçenekler

   Burada, yalnızca zaten sahip olduğunuz uygulamalara sahip bir bilgisayarda kullanılabilen öncekinden daha popüler ve daha verimli seçenekler var.

   Kelime sesli dikte

   Kelime dan bize çok şey yapmanızı sağlar kopyalama ve bir resim veya metin yapıştırarak Eğer piyasada hangi elimizden erişimi bulabilmesi en yaygın seçeneklerden birini kullanarak ve mutlaka bilgisayarınızda zaten buna sahip, bu senin olduğunu Word'de dikte seçeneği.

   Bu seçenek, ana sayfa seçenekleri panelinde yer alır, burada yoksa Dosya> Seçenekler> Şerit Özelleştir panelinden etkinleştirebilirsiniz, burada listede "Ses" öğesini bulup istediğiniz sekmeye eklemelisiniz.

   Windows Sesli Dikte

   Windows, hem bilgisayarın dahili yönü hem de siber güvenlik konusunda kullanıcılarını aşırı derecede önemser , bu nedenle otomatik bir ses diktesi içerir, ona erişmek için WINDOWS + H tuşlarına basmanız yeterlidir.

   Bu , bir tarafında küçük bir mikrofon bulunan üstte siyah bir şeridi otomatik olarak etkinleştirir , Cortana'yı etkinleştirdiyseniz, etkinleştirmenin başka bir yolu da ona nazikçe sormaktır.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin