Engellenen Bir Telgraf Kanalının Engeli Nasıl Kaldırılır, Kurtarılır veya Yeniden Etkinleştirilir - Etkili Yöntem

Kasım 12, 2021

Telegram, kullanıcıları için çok yararlı seçenekler oluşturmak için zaman harcayan bir sosyal ağdır. Ve bu durumda birinin beni engellediğini veya sildiğini bilmemizi sağlayan fonksiyondan bahsedebiliriz . Bu şekilde, doğrudan mesajlaşma platformu, WhatsApp gibi daha doğrudan rakiplerinin önündeki boşluğu dolduruyor. Ancak bu sefer engellenen bir Telegram kanalının blokesini kaldırmanıza veya yeniden etkinleştirmenize olanak sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğiz .

Arkadaşlarınızla mesajlaşarak sohbet edebilmek veya grup sesli aramaları yapabilmek için sosyal ağlar sığınağımız haline geldi . Ama aynı zamanda bize kanal oluşturma gibi başka seçenekler de sunuyor . Ancak hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmaya devam etmek için empoze ettikleri hüküm ve koşullara uymalıyız.

kullanıcılar belirlenmiş kuralları ihlal ettiğinde çok katı yaptırımlar uygulayan bir platformdur. Ve bu yaptırımlardan biri de bir kanalın engellenmesiyle ilgili . Ancak öyle bile olsa, kilidi açılabilir, ancak bunun için aşağıda size sunacağımız bazı önemli adımları izlemelisiniz.

  Dizin

   Engellenen bir Telegram kanalı nasıl kurtarılır Mümkün mü?

   Bir kullanıcı Telegram'da bir kanal oluşturduğunda, bu iki tür olabilir, genel kanallar veya özel kanallar . İkincisi, özel kanallar, kurumsal şirketlerde çalışanlar ve işçilerle toplantılar yapmak için kullanılır. Bunlar gizlidir ve söz konusu şirketle ilgisi olmayan kişilerin erişimine açık değildir.

   Genel kanallar söz konusu olduğunda, bunlar açıktır ve herkes tarafından erişilebilir . Bunlar genellikle diğer kullanıcılardan gelen şikayetlerle en çok ve çoğu zaman engellenenlerdir. Sizin durumunuzda kanalınız engellendiyse ve onu kurtarmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu olduğunu söyleyebiliriz.

   Ancak bu, elbette, kanal blokajı ciddi bir hatadan kaynaklanmadıkça, bu durumlarda söz konusu kanalın kurtarılması imkansız olacaktır. Ancak bu sizin durumunuz değilse, kanalı kurtarma şansınız olacak, ancak tekrar engellenmesini önlemek için özel dikkat göstermelisiniz çünkü bu şekilde tekrar kurtarmanız imkansız olacaktır.

   OKUMA  Android Telefonumda Axie Infinity Nasıl Oynanır - Tam Kullanım Eğitimi

   Bir Telegram kanalını kurtarma adımları

   Videolarınızı, fotoğraflarınızı veya konuşmalarınızı kaydetmek için Telegram bulutunu nasıl kullanacağınızı öğrenmiş olmanız çok muhtemeldir . Ancak bu sefer engellenen bir Telegram kanalını nasıl kurtaracağınızı öğreneceksiniz . Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmalısınız ve ilk adım olarak Telegram'a web sürümünden girmelisiniz, bu nedenle Uygulamayı cep telefonunuzda kullanamazsınız.

   Ancak cep telefonunuzdaki veya PC'nizdeki arama motorundan erişebiliyorsanız, ana sayfaya girdikten sonra giriş yapmalı ve ilgili telefon numarasını girmelisiniz. Hemen girmeniz gereken bir kod alacaksınız ve böylece hesabınıza erişebileceksiniz. Bir sonraki adım, kendinizi arama çubuğunda bulmaktır ve kanalın adını yazmanız gerekir.

   Size benzer sonuçlar gösterilecek ve girebilmek için doğru olanı seçmelisiniz ve uygulamadan girmek istediğinizde gösterilen mesajı almayacağınızı anlayacaksınız . Bu da kanalın müsait olmadığını gösteriyordu. Bu, kanalınıza girip engelini kaldırmanın en kolay ve en hızlı yoludur.

   iOS cihazları kullanıyorsanız bir Telegram kanalının engellemesini kaldırmanın başka bir yolu daha vardır , ancak bir uygulama indirmeniz gerekir. Bu yüzden bu rotayı kullanmanızı öneririz, daha hızlıdır ve herhangi bir Uygulama indirip kullanmanız gerekmez.

   Ve bu şekilde, Telegram'da Android veya iOS'ta telefon numarasını gizlemek kadar basit, engellenen bir Telegram kanalının engellemesini nasıl kaldıracağınızı veya yeniden etkinleştireceğinizi öğrendiniz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin