Engellenen veya Korunan Web Sitelerinden veya Sayfalardan Metin Nasıl Kopyalanır

Şubat 13, 2021

İlk olarak, bilmeniz gereken, tüm web sayfalarının bize belirli bir fayda için bize yardımcı olan birçok iyi şey için hizmet edebileceğidir, hatta eski veya silinmiş web sayfalarını görebilir ve kullanabilirsiniz . Ancak bu sayfaların korunduğu zamanlar vardır, bu nedenle hepiniz engellenen sitelerden veya web sayfalarından nasıl metin kopyalayabilirim diye merak edeceksiniz ?

İstediğiniz şey bu süreci nasıl yapacağınızı bilmekse, yapmanız gereken, bizimle biraz daha uzun süre kalmak, böylece küçük probleminizi de çözebilirsiniz, çünkü burası kolayca çözeceğimiz yer.

Engellenen veya Korunan Web Sitelerinden Metin Kopyalama

Web siteleri hakkında konuştuğumuzda bilmeniz gereken ilk şey, o olmadan neredeyse hiçbir şey yapamayacağımızdır, çünkü bu muhteşem sayfalarla çok fazla bilgiye sahip olabiliriz ve bu da yaptığımız birçok önemli şeyi bilmemize yardımcı olacaktır. var olduğunu bile bilmiyor.

Ancak, her durumda, engellenen web sayfalarından nasıl metin kopyalayacağınızı veya bu sitelerin hepsinin korunduğunu bilemezsiniz ve bilmiyorsunuz ; hatta bazıları güvenli olmayan bağlantıya sahip web siteleri olarak işaretlenmiş ve içerdiği bilgileri görmek için girmek istiyorsanız ve kopyalamak istiyorsanız, bunun için endişelenmemelisiniz, çünkü bu makalede size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz. nasıl çözüleceğini bilmeyen bu durum.

Dizin

  Google Chrome tarayıcısını kullanın

  Google Chrome tarayıcısı çok olduğunu , bugün temel yaygın geniş özelleştirme, kolaylık ve dinamizm sayımları bunun için internet dünyasında dahilinde kullanılan bu yana. Ve sonra size harika Google Chrome'da nasıl gezinebileceğinizi göstereceğiz.

  Bu tarayıcıyı kullanabilmeniz için bilmeniz gereken ilk şey, size yöntemi yazdırarak göstereceğimizdir . Yapmanız gereken, Google Chrome tarayıcısına gitmektir; daha sonra oradayken yapmanız gereken, metni kopyalamak istediğiniz sayfaya gitmek ve bundan sonra birkaç düğmeye basmanız gerekecek, bunlar: CTRL + P düğmesi, seçenek de görünecektir metni hızlı bir şekilde yazdırın.

  OKUMA  Netflix'i açtığımda neden kendi kendine kapanıyor? - Çözüm

  Bunu aldıktan sonra, içeriği kopyalamanız ve istediğinizi seçmeniz gerekir.

  Yalnızca okuma moduna izin verecek Chrome uzantıları olabilecek diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz ; Bunu yalnızca üçüncü taraf uygulamalar için kullanabilirsiniz. Yani Clearly ve Reader View'u kullanabilirsiniz. Onlarla birlikte, tüm web metnini kopyalamak çok daha kolay olabilir.

  • Açıkçası : Bu eklentinin kullanımı çok kolay, çünkü tek bir tıklama ile hızlı bir şekilde okuma moduna sahip olacaksınız ; Ve ayrıca, tüm makalelerinizi çok basit bir şekilde kolayca görebileceksiniz.
  • Okuyucu Görünümü : Bu harika uzantıyla, tarayıcınızda bir okuma moduna sahip olacak ve daha da iyisi arama çubuğunun yanında bir simge gibi görünecek. Sol arka tarafta butonu göreceksiniz, böylece ekran sadece metni görebilecek ve aynı şekilde size makaleleri HTML olarak kaydetme fırsatı verecektir .

  Firefox tarayıcısı ile korunan web sitelerinden metin nasıl kopyalanır?

  Bu navigasyonda da birkaç iyi şey yapabilirsiniz; ve bu yüzden, aynı şekilde, bu harika web tarayıcısında uzantılarımız olabilir ve sizin için avantajlı olabilecek şeylerden biri, onu indirmenize gerek olmamasıdır.

  Bunun anlamı, Firefox'un istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz birçok seçeneğe sahip olmasıdır; Size vereceğimiz bir örnek, herhangi bir şeyi arayabilmek için sayfanın en üstüne gitmeniz ve oradayken okuma moduna tıklamanız gerektiğidir.

  Gidebileceğiniz diğer bir şey de Firefox'ta uzantıları kullanmanızdır, bunlardan biri de Otomatik Okuyucu Görünümüdür, çünkü bu uzantı ile okuma modunu otomatik olarak kolayca etkinleştirebilirsiniz.

  Ve herhangi bir durumda, istediğiniz şey onu diğer web sayfalarında etkinleştirmekse, bunu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz, böylece hiçbir bilgisayarınızı kirletmezsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin