Excel Dosyaları Nasıl Parolayla Korunur Parolayı nasıl ayarlarım?

Eylül 15, 2021

Bugün elektronik tablolar, grafikler ve verilerle çalışma şeklimiz, tüm bu süreçleri optimize etmek için elimizdeki sonsuz teknolojik araçlar sayesinde tamamen kolaylaştırılmıştır . Özellikle bugün en popüler, verimli ve kullanımı kolay olan Microsoft 365 ofis araçları paketi aracılığıyla .

Excel Dosyaları Nasıl Parolayla Korunur Parolayı nasıl ayarlarım?

Özellikle Microsoft Excel elektronik tablo uygulaması aracılığıyla, notlarınız için Excel'de bir takvim oluşturma veya yapma gibi işlevlerden iş görevlerinde performansı optimize etmek için sayısal ve alfanümerik verilerin analizi için ana araç , tüm konularda düzenli kalma amacıyla türlü görevler.

Aynı şekilde, Microsoft Excel ile bunu bile mümkündür grafik, her türlü her türlü bilgi sıralayarak şirketin başarısında büyük bir bölümünü garanti edemez Excel'de bir barkod yapmak veya yaratmak için ürünün takip envanter ve özel bilgileriniz , böylece profesyonel yardım almadan piyasa analizi yapmak mümkündür.

Ve bunlar Microsoft Excel için tamamen ücretsiz sunduğu tek seçenek değildir , bir şirket ya da iş kontrollerin her türlü yürütmek , aynı şekilde yapabilirsiniz şablonları ile Excel'de bir gelir ve giderleri kontrol belgelerini yapmak ile, Hataları önlemek için bir işletmenin tüm iç süreçlerini otomatikleştirme hedefi.

Microsoft Excel'in sahip olduğu araçların ve formüllerin sonsuzluğunu göz önünde bulundurarak, çalışma ortamlarında ilerlemek ve bu süreçte paradan tasarruf etmek için mevcut tüm araçlardan yararlanarak kendi işlerini kurabilmek için kullanımı esastır .

Bunu akılda tutarak, burada Nasıl Yapılacağını Keşfedin'de, yeni Excel işlevlerini öğrenmeye devam edebilmeniz ve bunları kişisel becerilerinizi geliştirmek için yaratıcı şekillerde kullanabilmeniz için size her türlü öğreticiyi sunuyoruz. Bu nedenle bugünkü yazımızda size Excel dosyalarının şifre ile nasıl korunacağını öğreteceğiz .

  Dizin

   Excel dosyalarını koruyan parolanın önemi

   OKUMA  Lanix USB Sürücülerini Kolayca İndirme ve Yükleme

   Bir Excel elektronik tablosunda oluşturulan belgelerin büyük çoğunluğunun, hücreler ve tablolar içinde yapılandırılmış bir şekilde her şeyin mükemmel olması için zaman alan hassas ve karmaşık işlemler olduğu dikkate alındığında, çoğu durumda bu belgeleri harici kullanıcıların koruması gerekir.

   Özellikle bir elektronik tablonun içinde kişisel bilgileriniz varsa ve buna erişimi reddetmek istiyorsanız veya diğer kullanıcıların bunu değiştirmesini istemiyorsanız. Excel, bu belgeleri genel olarak belge için parolalarla korumak veya belirli verileri engellemek için farklı seçeneklere sahiptir .

   Aynı şekilde, Excel ayrıca her bir elektronik tablo için özellikle birden fazla parola yerleştirme seçeneğine sahiptir , böylece birkaç koruma özelliği ile tamamen güvenlidir.

   Bu seçenek, özellikle çalışma ortamlarında , değişikliği önemli hasara neden olabilecek önemli şirket belgeleriyle ilgili olarak ve ayrıca not notları açısından eğitim ortamlarında önemlidir.

   Excel dosyasına nasıl şifre konur?

   Kişisel veya gizli bilgileri harici unsurlardan korumak için belgeye tamamen bir şifre koymak için , sadece Excel dosyasını açmanız> Dosya> Bilgi> Çalışma kitabını koru> Şifre ile şifrele'yi açmanız, ardından şifreyi girip Tamam'a tıklamanız ve gitmeniz yeterlidir. işlemi bitirmek için aynı şeyi tekrar yapmak için geri dönün.

   Öte yandan, Excel'de bir dosyanın yapısını kimsenin elektronik tabloları değiştiremeyeceği veya ekleyemediği şekilde korumakla ilgileniyorsanız , Gözden Geçirme penceresi> Kitabı koru> Şifreyi girin ve değişiklikleri kaydetmek için kabul et'i tıklamalısınız. .

   Ek olarak, elektronik tablodaki verileri parola ile korumak da mümkündür, böylece hiç kimse içindeki hücreleri veya verileri değiştiremez. Sadece Gözden Geçirme penceresi > Sayfayı koru > Parolayı girin , kabul et'e tıklayın ve parolayı yeniden girin.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin