Skip to content

Excel’de Barkod Nasıl Yapılır veya Oluşturulur ve adım adım nasıl çalışır

Ağustos 21, 2022

Şu anda, her türlü muhasebe işini hızlandırmak ve sayılar ve hücreler arasındaki yüzdeleri hesaplamak için Microsoft Excel elektronik tablolarının bize sunduğu sonsuz işlev yelpazesini bilmek kesinlikle gereklidir, bugün daha az bilinen işlevler arasında size nasıl yapılacağını göstereceğiz. ve basit adımlarla Microsoft Excel’de bir barkod oluştururken, iş dünyasında işleyişinin önemini size gösterir.

Excel’de Barkod Nasıl Yapılır veya Oluşturulur ve adım adım nasıl çalışır


YouTube’da bu videoyu izleyin

Barkodlar , genellikle sayısal veya alfasayısal gruplarda temsil edilen envanteri taşımak için bilgi sipariş etmenin en etkili yollarından biridir. Bu, ilk bakışta karmaşık görünen bir etkinliktir, ancak otomatik olarak sütun ve hücre ekleme gibi birçok Excel işlevi gibi , barkod oluşturmak göründüğünden daha kolaydır.

Excel’de barkod nasıl yapılır veya oluşturulur

Burada size 10 kolay adımda Excel’de nasıl barkod ekleneceğini gösteriyoruz:

  kişi tarama barkodu

  Gördüğünüz gibi, Excel’de barkod oluşturma görevi göründüğünden daha kolaydır. İş dünyasında size kapılar açmaya devam edecek ve işinizde üretimi kolaylaştıracak bu programı yönetmeyi öğrenmeye devam etmek için bir adım daha .

  Barkod nasıl çalışır?

  Barkodların organize bir şekilde üretim sürecini hızlandırdığı için bir şirketin performansını artırmaya hizmet ettiği çalışmalarla kanıtlanmıştır . Bir elektronik tabloda, barkodları daha kolay tanımlamak için satır, sütun ve hücreyi vurgulamayı öğrenmek önemlidir.

  Barkodların , kalınlık ve boşluk bakımından farklılık gösterebilmelerine rağmen, sayı, harf veya sembollerle verimli bir şekilde tanımlanması ve sayılması için ürün bilgilerinin düzenli bir şekilde temsil edilmesi gibi bilgileri işlemek için çeşitli işlevleri vardır. alanlarda, hepsinin aynı amacı vardır, bu da bir ürün ve özellikleri hakkında her şeyi hızlı bir şekilde öğrenmektir.

  Bu ürünleri belirlemenin temel işlevi, hangi ürünlerin daha düzenli satıldığını ve hangi mevsimlerde daha popüler olduğunu belirlemek için mevcut ürün sayısının takibini yapmaktır. Bu sayede para ve zaman harcamanıza gerek kalmadan profesyonel bir şekilde piyasa araştırması yapmanızı sağlarlar .

  OKUMA  Samsung Galaxy Grand Prime'ın Kilidini Açma veya Açma

  bir ürünün barkodu

  Hatta bazı şirketler, ihtiyaçlarını bilmek ve alternatifler sunmak için belirli müşterileri takip etmek için barkodu kullanıyor, şirket ile müşterileri arasında bağlantı kurmak için daha kişisel bir dokunuş sunuyor.

  Bu bilgilerin işinizde barkod uygularken, günlük ve verimli üretimi kolaylaştırmak için hata payını optimize ederken ve azaltırken sizin için yararlı olduğunu umuyoruz.