Skip to content

Excel’de Hücreleri, Satırları veya Sütunları Değiştirilmemeleri için Kilitleme ve Düzeltme

Eylül 9, 2021

Microsoft Excel’de elektronik tablolar yapmak , şirketinizin finansmanı ve giderlerini düzenlemek ve bunlar üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmak istiyorsanız mükemmel bir karardır , çünkü ürününüzün maliyetini hesaplamanın bir yolunu ararken size gerçekten yararlı olan harika işlevler sunar ve hatta ne zaman bir barkod üreten da bunların her birini tanımlamak için izin verir.

Excel’de Hücreleri, Satırları veya Sütunları Değiştirilmemeleri için Kilitleme ve Düzeltme

Bu uygulamayı iş yerinizde veya okulunuzda kullanıyorsanız, dosyanızın düzenlenmesinde üçüncü şahısların müdahalesi varsa, hiç dokunulmamış veya düzenlemeye açık olmayan hücrelerin olmasını dilersiniz , o yüzden günaydın. Bugün size istediğiniz hücreleri nasıl kilitleyeceğinizi ve sırayla istediğiniz zaman onları nasıl açacağınızı göstereceğim.

Bu, sadece belirlenen şifreye sahip olanların bu veriler üzerinde kontrol sahibi olmasına ve giriş yapan diğer kişilerin sadece istenen hücrelerde değişiklik yapmasına izin verecektir.

  Excel’de veriler nasıl kilitlenir? Adım adım

  Her ne kadar belgenizi önceden hazırlamış olmanız ve bilgisayar uygulamanızdan açmanız gerekmesine rağmen, ücretsiz çevrimiçi sürüm bu işlevi etkinleştirmediğinden.

  Nasıl ki hangi hücreleri koruyacağımızı ve hangilerini koruyamayacağımızı gösteren zihinsel bir haritaya sahip olmanız gerektiği gibi, böylece hatalarımız olmaz ve bunu mümkün olan en kısa sürede yapabilirsiniz.

  Aşağıdaki adımlar dizisini gerçekleştirerek hem hücrelerin hem de tüm sayfaların kilitlenebileceğini hesaba katmalısınız :

  Sayfalar nasıl kilitlenir

   Excel’de hücrelerin ve sayfaların kilidi nasıl açılır?

   Kilitten farklı olarak, amaç sayfaların veya hücrelerin kilidini açmaksa, her iki durumda da aynı şekilde, aşağıdaki adımlar dizisi izlenerek yapılır:

    İlgili değişiklikleri yaptıktan sonra, seçtiğiniz kişilerle tekrar paylaşmadan önce, daha önce size gösterdiğimiz gibi sayfanızı yeniden korumayı unutmamalısınız.

    OKUMA  Windows PC'ye Roblox En Son Ücretsiz Sürüm Nasıl İndirilir ve Kurulur