Excel'de Şeritte Makrolarla Özel Düğmeler Nasıl Oluşturulur

Kasım 21, 2021

Nasıl kullanılacağını hepimizin bilmesi gereken programlardan biri Microsoft Excel'dir, çünkü bu elektronik tablo aracı, çok çeşitli eylemler gerçekleştirmenin yanı sıra karmaşık matematiksel prosedürlerle çalışmamıza izin verir . İş ve ticaret alanında, bu program, kendisine verilen kullanımlar nedeniyle tüm bilgisayarlarda büyük bir varlığa sahiptir.

Excel'de Şeritte Makrolarla Özel Düğmeler Nasıl Oluşturulur

Bu makalede , şeride eklenecek çerçevelerle özel düğmelerin nasıl oluşturulacağını öğreneceğiz , böylece istediğimiz herhangi bir eylemi yaparken zamandan tasarruf edeceğiz. Aynı şekilde, performansı artırmak için özel düğmeler kullanmanın bazı avantajlarından da bahsedeceğiz.

  Dizin

   Excel'de Makrolarla özel düğmeler nasıl oluşturulur?

   Makrolarla özel bir düğme oluşturma prosedürü basittir ve amaçları size zamandan tasarruf etmenizi ve çalışırken daha verimli olmanızı sağlayan bir kısayol sunmaktır . Excel seçenekler çubuğunda kendi özel düğmenizi oluşturmak için şu adımları izleyin:

   • Kısayol çubuğunda, menüyü görüntülemek için aşağı oka tıklayacaksınız.
   • Ardından bir açılır pencere açmak için "Diğer Komutlar" seçeneğine tıklayın .
   • "Komutları seç" bölümüne gireceksiniz ve ardından "Makrolar" bölümünü arayacaksınız .
   • Daha önce oluşturduğunuz tüm makrolar görünecek ve sıfırdan yeni bir tane oluşturabileceksiniz. Sizinkini seçmeniz ve "Ekle" yi tıklamanız gerekecek .
   • Daha sonra, sağ sütundayken üzerine tıklayarak ve ardından "Değiştir" e tıklayarak makronuzu değiştirebilirsiniz.

   • Bu noktada, tanımlama adının yanı sıra makronuzun simgesini de seçebilirsiniz. Ardından "Tamam"a basacaksınız ve hepsi bu kadar!

   Bu şekilde makrolarla kendi özel düğmenizi oluşturmuş olacaksınız ve kısayol çubuğuna yerleştirilebileceksiniz. Tıpkı bu düğmeler gibi , elektronik tablonun rengini değiştirerek daha da özelleştirebilirsiniz .

   Excel'de neden özel düğmeler kullanılmalıdır?

   Microsoft paketinin bu programı tarafından sunulan avantajlar çoktur ve karmaşık hesaplama işlerinden tasarruf etmemize , veri giriş ve çıkışını büyük ölçüde basitleştirmemize olanak tanır . Excel'de nasıl programlanacağına dair temel bir bilgiye sahip olmak, onu özel bir algoritma gerektiren herhangi bir alanda kullanabilmek için harika bir fırsattır.

   OKUMA  Kişilerimi Bir Android'den Diğerine Aktarmak için Nasıl İçe ve Dışa Aktarılır

   Özel düğmeleri kullanarak koşullu biçimleri sıfırdan daha kolay ve daha hızlı oluşturmak bile mümkündür . Makroların amacı, çeşitli işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek ve veri girerken kullanıcı performansını artırmaktır .

   Öte yandan, oluşturulabilecek çok çeşitli düğmeler ilginçtir. Bunlar, gerekirse radyo düğmeleri, geçiş düğmeleri ve onay kutuları oluşturmanıza olanak tanır. Açıkçası, özel düğmeleri kullanmanın avantajlarından yalnızca minimum Excel deneyimine sahip kullanıcılar yararlanacaktır.

   Microsoft Excel'in çok yönlülüğü

   Özel düğmeler oluşturabileceğiniz gibi, Excel'de hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilecek farklı işlevler de vardır . Örneğin, kaynak kodunun okunabilmesi için herhangi bir format türünü dışa ve içe aktarmak mümkündür .

   Aynı şekilde Excel'de de takvimler, not defterleri, karmaşık istatistiksel hesaplamalar ve olasılık hesaplamaları yapabilirsiniz. Ayrıca girilen verilerin sonuçlarını daha iyi yorumlamak için grafikler oluşturmanıza olanak tanır . Öte yandan, koşullu biçimlendirme ile tüm hücrelerinizin, tablolarınızın ve diğerlerinin harika bir şekilde özelleştirilmesine izin verir.

   Ve bu yeterli değilse, Excel'de günden güne bir gündem oluşturmak bile mümkündür . Bu programın tüm bilgisayarlarda bulunabilecek en çok yönlü programlardan biri olduğu inkar edilemez .

   Tüm Excel özelliklerinden tam olarak yararlanın

   Bu nedenle, Hızlı Erişim Çubuğuna yerleştirilecek özel düğmeler oluşturmak , yapmak istediğiniz her şeyi büyük ölçüde basitleştirebilir . Bu sayede zamanı optimize edecek ve daha fazla para kazanacaksınız.

   Ayrıca, düğmeleri oluşturarak yaratıcı olabilir ve onlara program aracılığıyla daha fazla hareketliliğin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan belirli eylemler atayabilirsiniz. İsterseniz kendi Excel'inizi programlayabilirsiniz. Umarım bu bilgiler sizin için çok faydalı olmuştur, sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın, bir dahaki sefere görüşmek üzere!

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin