Facebook'ta Bir Kişiyi Bulmadan Nasıl Engeller veya Engelini Kaldırırsınız?

Temmuz 18, 2021

Sosyal ağda rahatsız edici sohbet veya tacizden kaçınmak için, başta Facebook olmak üzere herhangi bir sosyal ağda kullanıcıları engellemeyi ve arkadaşlık isteklerini almayı öğrenmeyi öğrenmek önemlidir ; Bu sefer o senin yaptığını bilmeden nasıl yapacağını öğreteceğim.

Facebook , harika özelliklerle dolu inanılmaz bir sosyal ağdır , bu platformun bu kadar popüler olmasının ve giderek daha fazla insanın bu devasa mavi sanal topluluğa katılmasının nedeni budur.

Facebook'ta Birinin Engeli Nasıl Kaldırılır

Bu sosyal ağ piyasaya sürüldüğünden beri, dünyada büyük bir popülerlik kazanarak büyük bir alıcılığa sahipti; Şu anda dünyanın en güçlü üç sosyal ağı arasında yer alıyor; WhatsApp ve Instagram birlikte.

Piyasadaki en eksiksiz platformlardan biri olan Facebook, lite versiyonuna sahip olmasının yanı sıra ; yani daha hafif. Bu, mobil cihazlarında yerden ve veriden tasarruf etmesi gereken kişiler için bir alternatiftir.

Bu uygulama, nerede olurlarsa olsunlar bir veya daha fazla kişiyle farklı şekillerde iletişim kurmamızı sağlayan inanılmaz işlevlere sahiptir; Bu platform tamamen ücretsiz olduğu için herhangi bir masraf yaratmamasına ek olarak.

Bu sosyal ağ, bu ağdaki arkadaşlarınızın yorum yapabileceği fotoğraflar ve videolar yüklemenize olanak tanır; Benzer şekilde, arkadaşlarınızla ve kullanıcı olmayanlarla özel olarak mesaj istekleri gönderip alabilirsiniz.

Bu devasa iletişim platformunun harika işlevlerinden bir diğeri de arkadaşlarınızı veya diğer kullanıcıları fark etmeden engelleyebilmeniz ve böylece rahatsız edici mesajlardan, yersiz yorumlardan kaçınabilmeniz ve o kişinin yayınlarını görmemenizdir.

By bir Facebook kullanıcıyı engelleyerek, onlar mesajlar, hikayeler herhangi bakın veya size mesaj göndermez. Bu, birçok insan tarafından rahatsız edici durumlardan kurtulmak için kullanılan seçenektir.

dizin ()

 1. Bir kişi farkında olmadan nasıl engellenir
 2. Facebook'ta bir kişinin engeli nasıl kaldırılır?
Dizin
  OKUMA  Excel'de Emojiler, İfadeler veya İfadeler Nasıl Eklenir, Kopyalanır ve Yapıştırılır - Yaratıcı Kılavuz

  Bir kişi farkında olmadan nasıl engellenir

  Yapılması çok karmaşık bir şey veya oldukça uzun bir prosedür gibi gelebilir; ama gerçek şu ki, tam tersine, bunu yapmak oldukça basit.

  1. Her zamanki gibi Facebook hesabınızdaki bölüme girin.
  2. Aşağıyı gösteren ters üçgeni veya üç satırı girin, bu ekranın üst kısmındadır.
  3. Yapılandırma seçeneğini seçin.
  4. Kilitler bölümüne tıklamanız gerekir .
  5. Engellemek istediğiniz kişinin adını girmeniz, seçmeniz gereken bir arama motoru görebileceksiniz ve hepsi bu.

  Orada da eğer Facebook'ta bir kullanıcıyı engellemek için başka bir kolay yolu bu nedense uygun görünmemektedir.

  1. Öncelikle normalde yaptığınız gibi Facebook hesabınızda bir bölüm başlatmalısınız.
  2. En üst bölüme gidin ve arama başlığını girin .
  3. Engellemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını veya e-posta adresini yazın
  4. Arama motorunun profilinizi yüklemesini ve girmesini bekleyin.
  5. Kapak fotoğrafınızda üç nokta seçeneğini görebileceksiniz, basmanız gerekiyor.
  6. Üç seçenekli küçük bir açılır pencere açılacaktır, kilit seçeneği olan sonuncuyu seçin.
  7. Bu seçeneğe basıldığında, cevabınızı doğrulamak, onaylamak için başka bir açılır pencere açılacak ve işte o Facebook arkadaşını engellemiş olacaksınız.

  Facebook'ta bir kişinin engeli nasıl kaldırılır?

  Pek çok kişi bir süre sonra bir arkadaşını Facebook'ta engellediği için pişmanlık duyuyor veya birkaç dakika sonra bu seçeneği geri almak isteyenler bile var; Bir kullanıcıyı engelledikten sonra eylemi geri almak için 48 saatlik bir süre beklemeniz gerektiğini bilmeden .

  Bu, bu sosyal ağda bir kullanıcıyı engellemek kadar kolaydır ve aynı zamanda bu eylemi gerçekleştirmek için basit adımlardan oluşur. İlk yapmanız gereken, eskiden olduğu gibi Facebook hesabınızda bir bölüm başlatmak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin