Skip to content

Fortnite İndirmek, Yüklemek ve Oynamak için Minimum Gereksinimler Ne kadar yer kaplıyor ve ağırlığında?

Ağustos 27, 2022

İyi bir oyuncu olarak tarihin en iyi oyunlarından birini oynamalısınız. Fornite’ı indirin ve kurun , ancak önce minimum gereksinimlerin ne olduğunu ve ne kadar yer kapladığını öğrenin.

Fortnite İndirmek, Yüklemek ve Oynamak için Minimum Gereksinimler Ne kadar yer kaplıyor ve ağırlığında?

  Fortnite nedir?

  Epic Games tarafından 2017 yılında oluşturulmuş bir oyundur . En büyük özelliği diğer oyuncularla birlikte online bir platformda oynanmasıdır.

  Fortnite yenilikçidir çünkü oyuncular arasında tam bir başarı olan birkaç oyun modu sunar. Ancak en çekici olanı diğer oyuncularla olan etkileşimlerdir .

  Başlangıçta , oyuncuların amacının aralarında ittifaklar kurarak hayatta kalmak olduğu bir zombi oyunuydu . Bu konsept beklenen popülerliğe sahip değildi, o yüzden yavaş yavaş gelişti.

  Şimdi en popüler oyun modu Battle Royale . 100’e kadar oyuncunun katıldığı bir savaştır ve amaç, savaş bitene kadar hayatta kalmaktır ve tüm bunlar siz diğer kullanıcılarla etkileşime girerken gerçekleşir.

  Battle Royale modunun avantajı, oynamasının ücretsiz olmasıdır . Oyunun nasıl çalıştığını test etmek isteyen herkes tarafından erişilebilir.

  Fortnite’ı nerede oynayabilirim?

  Birden fazla platformda kullanılabilen bir oyundur. Minimum gereksinimleri karşıladığı sürece, oturum açmak için PS4, Nintendo, Windows PC, Mac, Xbox ve mobil cihazlar gibi farklı cihazlar kullanabilirsiniz .

  Fortnite’ı indirebilmek için minimum gereksinimler nelerdir?

  Fornite’ı yükleme olasılığı, oynamak için kullanacağınız cihaza bağlı olacaktır. Resmi sayfadan indirebileceğiniz oyun yükleyici belirli özelliklere sahip olacaktır.

  • Mobil cihazlar için 42,5 MB
  • Windows PC için 42,5 MB
  • Mac için 55 MB

  Kurulum ne kadar yer kaplıyor?

  Yükleyiciyi indirdikten sonra oyun, kurulum için gereken dosyaları indirmeye başlayacak ve ardından PC’nizde veya telefonunuzda oyunu başlatmak için gereken tüm dosyaları içeren bir klasör oluşturacaktır. Dosyaların ağırlığı değişebilir.

  • Oyunun bir mobil cihazdaki ortalama ağırlığı 7,4 GB
  • Bir Windows PC veya Mac için oyunun ortalama ağırlığı 36 GB’dir, ancak 80 GB’a kadar çıkabilmektedir.
  OKUMA  Nedir, ne işe yarar ve Cep Telefonlarında Veri Dolaşımı ne anlama gelir? - Bilgilendirici Kılavuz

  Fortnite’ı kurmak için minimum donanım ve yazılım gereksinimleri nelerdir?

  Fortnite, mükemmel oynanışa ve iyi grafik kalitesine sahip harika bir oyundur . Bu, telefonunuzla veya PC’nizle oynamak için minimum donanım ve yazılım özelliklerini karşılamanız gerektiği anlamına gelir.

  cep telefonundan fortnite kullanma

  Cep telefonu gereksinimleri

  • 64 bit veya ARM64 işlemcili Android cihazlar
  • SO Android 8.0 veya üstü
  • 4 GB RAM ve üzeri

  iPhone’lar Fortnite oynamak için ideal cihazlardır . Ancak iPhone 5S, 6, 6 Plus, Mini 2 ve 3 sürümleriyle uyumlu olmadığını unutmamalısınız. Ayrıca altıncı nesil veya daha eski iPod Touch’larla da uyumlu değildir.

  PC ve Mac için Gereksinimler

  • Nvidia GTX 660, AMS Radeon HD 7870 u otro benzeri
  • 2 GB VRAM
  • İşlemci Core i5-73” 3,5 Ghz
  • 8 GB RAM veya üstü
  • Windows 7, 8 veya 10 64-bit OS veya macOS OS 10.14.6 veya üzeri
  • Mac için Metal (API) desteği

  Oyun deneyimi, çözünürlük ve FPS sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir . Herhangi bir indirme yapmadan önce PC’nizin oyunla uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

  Bir Windows PC’nin gereksinimlerini Sistem Bilgileri’nden veya Bu PC simgesine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçerek kontrol edebilirsiniz. Aynı bilgiyi bir Mac’te kontrol etmek için elma simgesini tıklayın ve Bu Mac Hakkında seçeneğini seçin.Tüm oyun içi öğelerinizi ve başarılarınızı tek bir hesapta birleştirme seçeneğiniz her zaman vardır .