Skip to content

Fortnite’de Kilitlenme Nasıl Çözülür veya Düzeltilir ve Bu Hatanın Neden Oluştuğu

Haziran 18, 2022

Video oyunları, sanat, bilim, kültür ve toplumdaki insani gelişmeleri , yalnızca sinemayla karşılaştırıldığında, tüm izleyiciler için erişilebilir bir şekilde tek bir ortamda iletebilme kolaylığı sayesinde, şu anda insani ve toplumsal gelişmede önemli bir kültürel rol oynamaktadır . Son 30 yılda, potansiyellerini genişletmek için teknolojik gelişmelerden yararlanarak oyunların toplumda oynadığı rolde devrim yaptılar.

Bu kültürel unsurları en iyi şekilde birleştiren video oyunları arasında , çeşitli oyun modlarını daha eğlenceli bir şekilde sunmak için hesapları PS4, Switch, PC, Android, iOS, Xbox ve Square Enix ile birleştirmenize izin veren bir açık dünya oyunu olan Fortnite’ı buluyoruz. sanal evrendeki diğer oyuncularla.

Fortnite’de Kilitlenme Nasıl Çözülür veya Düzeltilir ve Bu Hatanın Neden Oluştuğu

Fortnite, Temmuz 2017’deki lansmanından bu yana, indirme, yükleme ve oynama için düşük minimum gereksinimleri ve ayrıca büyük ölçüde 100 oyuncunun birbirleriyle yüz yüze geldiği Battle Royale modu sayesinde genç izleyiciler arasında en popüler oyunlardan biri haline geldi. doğrudan rakiplerinin aksine tamamen özgür olan tek kurtulan olmayı hedefliyor .

Video oyunları dünyasında her zaman olduğu gibi her türlü kalıbı kırmış bir oyun olmasına rağmen, biz fark etmeden ortaya çıkan herhangi bir hatadan dolayı bir noktada sorun yaşamaya başlaması kaçınılmazdır. Burada Fortnite’deki çökmeyi nasıl çözeceğinizi veya düzelteceğinizi ve bu hatanın neden oluştuğunu öğreneceksiniz.

  Fortnite neden çöküyor?

  Fortnite’ın donmasının ve çalışmasıyla ilgili sorun yaşamasının birçok nedeni vardır, çoğu durumda bunlar genellikle yazılım sorunlarıdır. Burada oyundaki en yaygın hataları sunuyoruz:

  Oyun dosyalarında hata: Ana sorunlardan biri oyun dosyalarındaki bir hatadan kaynaklanmaktadır. Bu hatayı çözmek için, hasarlı veya eksik dosyayı belirlemek için oyun dosyalarını doğrulamamız gerekiyor, ardından Epic Games başlatıcısı ile söz konusu dosyayı yeniden indirebilirsiniz.

  OKUMA  Snapchat'te Diğer Kişilerin Fotoğrafları, Videoları ve Hikayeleri Nasıl İndirilir

  Sunucuya bağlantı sorunu: Bir diğer yaygın sorun da sistem sunucularının çalışmamasından kaynaklanmaktadır, bu durumlarda yöneticilerin sorunu çözmesini beklemek zorunda kalacağız. Bunlar çalışıyorsa ve bağlantıyla ilgili hala sorun yaşıyorsanız, düzeltmek için şu ifadeyi girin: bcdedit.exe / set {current} nx AlwaysOn.

  Gecikme sorunları: Çoğu durumda, bağlantımızı yavaşlatan WiFi’ye bağlı birçok kullanıcı nedeniyle sorun yalnızca internet bağlantımızdan kaynaklanır . Bu sorunu çözmek için ağın hızını kontrol etmeli veya yönlendiricinin yapılandırmasını ve şifresini değiştirmeliyiz.

  Hata 0: Bu, diğer oyuncularla eşleştirme yaparken sıklıkla ortaya çıkan çok yaygın ve sinir bozucu bir sorundur. Bu sorunu çözmek için Windows arama motoruna “cmd” yazıp oyundaki hataları kontrol etmek için “sfc / scannow” komutunu çalıştırıyoruz, işlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Fortnite’ı yeniden açın.

  Hata 6: Bu, sunucu tarafında eşleştirme veya bağlantı sorunları olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla bu gibi durumlarda kendi başımıza çözemeyiz, Epic Games’in çözmesini bekleyeceğiz . Bu durumlarda, daha fazla bilgi sunmak için sorunu resmi Twitter hesaplarında bildirirler .

  Fortnite’deki diğer sorunlar

  Son zamanlarda oyun araçları satın almak için V-Bucks jetonları satın alındığına dair raporlar var ve bunların teslim edilmesi zaman alıyor veya tamamen teslim edilmiyor, bu sorunu çözmek için satın aldığınız mağazayla iletişime geçerek herhangi bir şey olup olmadığını teyit etmeniz gerekiyor. sorun veya Fortnite Battle Royale desteğine bir e-posta gönderin.

  Topluluk içinde gizlenen bir diğer güncel sorun, diğer oyuncularla yaramazlık yapan, hile yapan veya takım oluşturan kullanıcıların varlığıdır. Bunları, bir uyarı vermek için Epic Games’e bildirebilir veya durumun ciddiyetine bağlı olarak onları sınır dışı edebilirsiniz.

  Epic Games şirketi, bu sorunların çok yaygın olmaması için oyunun tüm detaylarını verimli bir şekilde yönetmeyi başardı , ancak bunların nasıl çözüleceğini bilmek gerekiyor.

  OKUMA  Canva'da Nasıl Yeniden Boyutlandırılır veya Yeniden Boyutlandırılır - Tasarımlarınızı Kolayca Değiştirin