Skip to content

Garena Free Fire Game, Play’e gittiğimde neden kendi kendine kapanıyor? Hızlı çözüm

Temmuz 8, 2022

Garena Free Fire oyunu bir süredir kendi kendine ve beklenmedik bir şekilde kapanıyor mu? Bunun, dünyanın her yerindeki birçok kullanıcının ve oyuncunun bu uygulamayla yaşadığı bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Şans eseri, doğru yere geldiniz.

Garena Free Fire Game, Play’e gittiğimde neden kendi kendine kapanıyor? Hızlı çözüm

Size yardımcı olabilecek olası çözümlere başlamadan önce, size şunu tavsiye etmeliyiz. Güvenli olmayan üçüncü taraf platformları tercih etmek yerine uygulama mağazasından indirmeyi seçmek daha iyidir.

  Free Fire oyununun oynarken kendi kendine kapanmasını engelleyecek çözümler

  Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın

  Arka planda çalışan çok fazla uygulamanız olduğu için telefonunuzun veya oyununuzun çökmesi muhtemeldir . Masaüstüne gidip uygulamayı kapatmak için sağa veya sola kaydırmanız yeterli değil.

  özgür ateş kendini kapatır

  Bu, sorunu çözmediği için birçok kullanıcının yaptığı ciddi bir hatadır. Arka plan uygulamalarını kapatmak için yapmanız gereken geliştirici seçeneklerine gidip ilgili ayarları yapmaktır.

  Yine de çok daha basit bir alternatifi tercih edebilirsiniz ve bu, cep telefonunuzdaki “Uygulamalar” seçeneklerine gidip hangilerinin aktif olduğunu görmek. Yalnızca Free Fire oynayacaksanız , çalışan ve kullanılmayan tüm uygulamaları durdurmaya devam edin.

  Donanım ve yazılım düzeyinde oyunun gereksinimlerine uyun

  Programları çalıştırmak söz konusu olduğunda, cep telefonlarının bilgisayarlara çok benzer şekilde çalıştığını anlamalısınız. Bununla kastettiğimiz, PC’nize bir program yüklemek istiyorsanız, ancak onu çalıştırmak ve desteklemek için yeterli kaynağa sahip değilse , onu çalıştırabilir, ancak performans optimal olmayacaktır.

  Garena Free Fire mobil oyununda olduğu gibi . Telefonunuz bazı gereksinimleri karşılayabilir, ancak en önemlilerini karşılamaz. Bu, oynamaya çalıştığınızda Free Fire oyununun çökmesini mükemmel bir şekilde açıklayabilecek çok geçerli ve doğru bir neden olabilir.

  Bunun çözümü, sahip olduğunuz bir cep telefonuna sahip olmak kadar basittir:

  • 8GB dahili depolama
  • Nougat 7.0’a eşit veya daha büyük bir işletim sistemi
  • En az 1 GB Ram. En iyi performans için 2 GB öneririz.
  • 4 çekirdekli bir Mediatek MT6737M işlemci . Tavsiyemiz, daha iyi oyun performansı ve kamçılanma olmaması için SnapDragon işlemcili bir telefona sahip olmanızdır.
  OKUMA  Adım adım Google Play Store'un En Son Sürümüne Nasıl Güncellenir

  serbest ateşin kendi kendine kapanmasını düzelt

  Oyun grafiklerini minimuma ayarlayın

  Bu, önceki noktayla yakından ilgilidir. Telefonunuz minimum gereksinimleri karşılıyorsa ancak Free Fire Garena oyun oynarken hala kendini kapatıyorsa oyundaki grafikler bölümüne gidin ve grafikleri minimuma ayarlayın. Belki bu, cep telefonunuzun GPU’suna bir mola verecek ve oyunun çökmesini önleyecektir. Tabii ki, detay seviyesi büyük ölçüde etkilenecektir. Ama oynanış aynı kalacak.

  İşin güzel yanı bu grafik parametrelerini bir kez ayarladıktan sonra oyuna geri dönme ve başka bir bölgeden arkadaşlarınızla hesabınızı kaybetmeden tekrar oynama imkanına sahip olacaksınız .

  Oyunu hem Android hem de IOS’ta indirme sorunları

  İster Android ister IOS cep telefonunuz olsun, bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı çok nadir durumlarda, bunun nedeni oyunun indirilmesidir. Bazı kullanıcılar Garena Free Fire’ı indiremediklerini veya yükleyemediklerini bile bildirdiler .

  Bu durumda önerebileceğimiz şey, ilk önce ilgili uygulama mağazanızdan Garena Free Fire’ı indirmeyi denemenizdir . Bu işe yaramazsa, farklı bir uygulama platformuna geçin ve tekrar deneyin. Benzer şekilde Play Store’dan uygulama indirirken sorun yaşıyorsanız bu da çözülebilecek bir sorundur.