Gear VR ile Uyumlu Cep Telefonları nelerdir? Tam liste

Mayıs 18, 2021

Küreselleşme beraberinde teknoloji açısından baş döndürücü bir büyüme getirdi, bu nedenle bugün size uyumlu Gear VR cep telefonlarıyla bir açıklama bırakıyorum .

Bu sanal gerçeklik yazılımı, dünyanın en önemli teknolojisi haline geldi ve birçok kişinin çağırdığı akıllı telefonların ve tabletlerin her geçen gün daha etkili olduğunu bir kez daha kanıtladı .

Gear VR ile Uyumlu Cep Telefonları nelerdir? Tam liste

Dizin

  Gear VR nedir ve nasıl kullanılır?

  Oculus VR katılımıyla Samsung elektronik tarafından tasarlanan bir sanal gerçeklik kaskı veya lens şeklidir . İlk sürümünü 2015'te, ardından sırasıyla 2016 ve 2017'de yeni bir sürümünü yayınladı.

  Gear VR, bazı ileri teknoloji telefonları belleğine ekleyerek çalışır, bu, isterseniz bir el kumandası (veya uzaktan kumanda) ile kullanılabilir.

  Bu kontrol veya kontrolörün kalibre edilmesi gerekir ve cihazda arızalara neden olabileceğinden bir dezavantaj olarak değerlendirilebilecek ısıda yapılmalıdır .

  Kullanımı basittir, sadece bir Akıllı Telefona sahip olun, onu kasaya veya gözlüklere dahil edersiniz ve diğer uygulamaların yanı sıra 3D oyunlara , filmlere erişebilirsiniz .

  Amacı, kullanıcıyı gerçek olmayan bir gerçekliğe sokmaktır, çünkü bu cihaz kullanılırken bütünüyle gerçek gibi görünen sanal nesneler sunar.

  Gear VR, yüksek mukavemetli plastikten yapılmıştır, sağ tarafta iki düğme ve bir dokunmatik panele sahiptir. Üst kısımda, cep telefonunu uzağa veya gözünüze yaklaştırma işlevini yerine getiren tekerlek bulunur.

  Ağırlık konusunda endişelenmeyin çünkü 345gr, telefonu üzerine koyduğunuzda yönetilebilir bir ağırlığa sahip, yorucu olmuyor ve düzgün bir şekilde dolduruluyor. Biraz daha fazla güvenliğe sahip olması önemli olmasına rağmen, kafaya olan ayarı sabittir.

  Gear VR'nin veri aktarımı için değil, yalnızca şarj için bir mikro USB bağlantı noktası olduğunu bilmeniz gerekir . Pili olmadığı için şarj olmuyor, ancak geçici şarjı bir güç kaynağı görevi görüyor.

  OKUMA  Pokémon Go Cep Telefonumla veya Cep Telefonumla Uyumlu Değil - Çözüm

  Gear VR Uyumlu Mobil Cihazlar

  • Samsung Galaxy S6, S7, S8, S9 ve Edge ve Plus modelleri. Öyle Samsung'un üst seviye GALAXY serisi Apple'ın iPhone'larda ile rekabet geldi. S harfi, Supersmart teriminin kısaltmasıdır.

  Android 5.1 sistemine sahiptir; ekran çözünürlüğü, modele ve bir RAM belleğine bağlı olarak 3Gb'den 1440x2560, HD'dir.

  • Samsung Galaxy Note 4, Note 8. 5.7 inçlik Super AMOLED QHD ekran, 3GB RAM ile Samsung'un dördüncü nesil phablet'i olarak listeleniyor .
  • Samsung Galaxy A8 ve A8 +. Bu Akıllı Telefon ile her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var, A8 (2018) 4 ve 6 GB RAM sürümlerine sahip. Android Nougat 7.1.1, SuperAMOLED ekrana sahip 5,6 '18, 5: 9 FHD + (440 dpi).

  Bunlar en çok tavsiye edilenler olacaktır, ancak liste zamanla artmıştır , temelde sahip olunması gereken şey Android ve Bluetooh'dur, ancak hepsi uyumlu olmasa da, bu iki şey önemlidir.

  Dişli VR ile uyumlu Cep telefonları yanısıra, Samsung Galaxy A5, A7, A9, Samsung Galaxy E4, E5 ve E7 vardır , Samsung Galaxy J1 , J2, J3, J5 ve J7 .

  Dentro de los Samsung Galaxy "S" están: S2 ve S7, Samsung Galaxy Grand, Samsung Galaxy Grand Prime, Samsung Galaxy Grand Neo, Samsung Galaxy Core, Samsung Galaxy Core Prime, Samsung Galaxy Core Plus

  Gear VR Lensleri neden bu kadar popüler hale geldi?

  Kullanıcılar gözle satın alırlar ve bu lensleri bu kadar popüler yapan da budur, çünkü görüntülerin farklı bir şekilde görüntülenmesine , hem videolar, hem de filmler için üç boyutta takdir edebilmelerine izin verdikleri için çok dikkat çekerler. hatta video oyunları.

  Sanal gerçeklik , düşük maliyeti , kullanım kolaylığı ve kurulum kolaylığı sayesinde, ayrıca etkileşim, kullanım kolaylığı, çekici grafikler ve sesin iyi karışımı nedeniyle popülerlik kazanmıştır .

  OKUMA  Herhangi bir Android Mobil'de Play Store Nasıl İndirilir ve Kurulur

  Bu, kullanıcıların 3 boyutlu görüntüleri gözlemlemesine ve böylece görsel ortamdaki uzamsal konumu belirlemesine olanak tanıdığından, nihayet kullanıcıların simülasyona büyük bir ilgi ve katılım düzeyini artırmasını sağlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin