'Gmail E-postaları Cep Telefonuma Ulaşamıyor' - Etkili Çözüm

Mayıs 31, 2021

Son zamanlarda, Google'ın e-posta hizmetinin kullanıcıları, yaygın bir olay hakkında raporlar gönderiyor ve farklı sitelerde danışmanlık yapıyor: 'Gmail e-postaları cep telefonuma ulaşmıyor'.

İşin iyi yanı, bu sorunun hızlı bir çözümü olması, böylece e-postalarınızı takip edebilmenizdir.

'Gmail E-postaları Cep Telefonuma Ulaşamıyor' - Etkili Çözüm

Dizin

  Gmail e-postalarım neden cep telefonuma ulaşmıyor?

  Gmail, tamamen ücretsiz bir e-posta yönetim aracıdır , Amerikan şirketi Google tarafından sağlanmaktadır ve Nisan 2004'te piyasaya sürülmüştür.

  Kendinize 'Gmail e-postalarım neden cep telefonuma ulaşmıyor?' Diye sorduysanız, size söyleyeyim, tek değilsiniz, bu hizmeti kullanan kişiler arasında sıkça bir sorgu haline geldi.

  Bunun nedeni, kişisel verilerinizle ilgilenmek ve e-postalarınızı kontrol etmek amacıyla güvenlik ve gizlilik sisteminde değişikliklere neden olan yakın tarihli bir Gmail güncellemesiyle bağlantılıdır .

  Gmail'in yaptığı şey, bildirimleri önce izin vermeden almanızı önlemek için varsayılan olarak ve otomatik olarak yapılandırmaktı.

  Birçoğu için felaket haline gelen bu sorunu çözmek çok kolaydır, her şeyi normale döndürmek çok kolaydır ve yeni e-postaların bildirimlerini alabilmeniz için aşağıdaki önerilere uymanız gerekir:

  Gmail uygulamasının nasıl yapılandırıldığını görün

  Doğrudan cep telefonunuza Gmail'den yeni e-postalar almanın avantajlarından yararlanabilmeniz için , uygulamanın aşağıdaki şekilde yapılandırıldığından emin olmalısınız:

  Önemli : Konfigürasyona erişmek için kenar çubuğu düğmesine tıklamanız gerekir (menü olarak da bilinen üç yatay çizgili düğme).

  1. Gmail menüsünde ' Ayarlar ' seçeneğini bulacaksınız, üzerine tıklayın.

  2. ' Bildirimler ' adını alan bölüme gitme zamanı geldi ve orada 'Tümü' seçeneğini seçeceksiniz.

  3. 'Alınan bildirimler'i seçin ve ' Her mesaj hakkında bilgilendir' seçeneğini etkinleştirin

  4. Gmail hesabını yapılandırmanın son adımı , 'Veri kullanımı' bölümünde ' Gmail'i Senkronize Et' seçeneğinin etkin olduğundan emin olmaktır .

  Cep telefonunuzdaki Gmail önbelleğinde depolanan verileri temizleyin

  Bu öneri, cep telefonunuza yüklediğiniz tüm uygulamaların kullanımı ve düzgün çalışması için geçerlidir.

  OKUMA  Instagram'da Bir Kişiyi Engellersem Ne Olur? İşte Cevap

  Önbellekte depolanan çok sayıda veri, herhangi bir sistemde düşük performansa neden olabilir , önbelleğin tuttuğu verileri boşaltmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  1. Cep telefonunuzda ' Ayarlar ' ortamını arayın
  2. ' Uygulamalar ' bölümünü bulun ve o seçeneğe tıklayın, telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaları göreceksiniz, Gmail'i arayın.
  3. Şimdi 'Depolama'yı arayın ve ' Önbelleği temizle ' seçeneğine tıklayın .

  Telefonunuzda Gmail bildirimlerinin kısıtlanmadığını onaylayın

  Bu bir olduğu arasında yaygın hata Android topluluk kötü bir şekilde bizim cihazını yapılandırma ve yüklenen uygulamaların bazıları önemli işlemleri kısıtlayan sona söyledi.

  Gmail'den gelen bildirimleri yanlışlıkla engellemediğinizi doğrulamanızı öneririz , bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Akıllı Telefonunuzun 'Yapılandırma sistemine' girin
  2. 'Uygulamalar' seçeneğine basın
  3. Yüklü uygulamalar arasında 'Gmail'i arayın
  4. 'Bildirimler'e basın
  5. 'Tümünü engelle' adlı bir bölüm göreceksiniz, bu seçenek devre dışı bırakılmalıdır.

  Telefonunuzu ' Rahatsız etmeyin' modundaysanız, ' Rahatsız etmeyin iptal' seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir, böylece o andan itibaren Gmail'den bildirimler alabilirsiniz.

  'Pil tasarrufu modu' da Gmail e-postaları cep telefonunu ulaşmaz bir nedeni olabilir

  Bu işlem, uygulamaların pili tamamen bitirmesini önlemek için cep telefonu sisteminiz tarafından yürütülür; bu otomasyon, Gmail bildirimlerini alıp almayacağınızı etkileyebilir .

  "Pil tasarrufu modunun" yeni e-postaların bildirimlerini kısıtlamasını önlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Sistem 'Ayarlar'a gidin.
  2. 'Pil'e erişin
  3. 'Pil tasarrufu' üzerine tıklayın ve seçeneği devre dışı bırakın.

  Bu pratik ipuçlarını doğru bir şekilde uyguladığınızda sorunun çözüldüğünü görecek, e-postalarımın neden cep telefonuma ulaşmadığını merak etmekten vazgeçecek ve bu harika Google hizmetinin sunduğu tüm avantajlardan yararlanacaksınız .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin