Skip to content

Gmail ve Google Haritalar Kullanarak Çalınan Bir Cep Telefonunu İzleme veya Bulma

Şubat 17, 2021

Hırsızlık nedeniyle, çoğu zaman cep telefonlarımızdan önemli bilgileri kaybediyoruz ve sadece bu değil, aynı zamanda bunun yatırımı da. Bu nedenle, çalınan bir cep telefonunu Gmail ve Google haritalarını kullanarak nasıl izleyeceğinizi veya bulacağınızı öğreteceğiz .

Gibi etkin olmaya sahip c CCOUNT Gmail kolayca telefonunuzu bulabilir kaybolması veya çalınması serbest durumunda.

Google Haritalar ve Gmail’i Kullanarak Çalınan Cep Telefonumu Nasıl Bulunur veya İzlenir – Ücretsiz

Cep telefonu nasıl izlenir veya bulunur

İlk önce aktif bir Gmail hesabına sahip olmanın çok önemli olduğunu dikkate alacağız, oradan başlayacağız. Cihazın senkronize edildiği aynı hesapla bulunduğu için bulunacaktır.

Ardından konum seçeneğini açmanız gerekecek , çünkü bu şekilde her zaman cep telefonunun bir önizlemesine sahip olacağız. Aynı şekilde, varsayılan konumu oluşturmak için mobil veri veya wi-fi aracılığıyla internete erişiminizin olması gerekecektir.

Aynı şekilde, cihazı bulma seçeneğini etkinleştirmek de önemli olacaktır . Çünkü etkinleştirilmezse, istediğimiz bilgileri almayacağız.

Bir cep telefonunu izlemek veya bulmak için izlenecek adımlar

Daha sonra, cep telefonunuzda takip etmeniz gereken her adımı size göstereceğiz.

  • Gmail hesabınızdan başlayacak ve yapılandırma menüsüne erişeceksiniz.
  • Ardından bildirim almak için hesabınızdan, kayıp cep telefonunun profilini seçmeniz gerekecektir.
  • Ayrıca konumunu google haritalarda göreceksiniz.
  • Cep telefonunun genel olarak engellenmesi, bir sesin çıkması veya mobil cihazdan tüm verilerin silinmesi olsun, tercih ettiğiniz seçeneği seçin.

Bu hizmetlere tam olarak ihtiyaç duyulan anda sahip olmak için cihazı etkin bulma seçeneğine sahip olmanın önemli olduğunu unutmayın .

Çalınan bir cep telefonunu takip etmenin veya bulmanın faydaları

Mobil cihazı kaybettiğimizde değerli bilgileri kaybettiğimizden beri; Bir Gmail hesabına sahip olmak, artık bizi endişelendirmek zorunda kalmazdı. Çünkü çalınan veya kaybolan cep telefonuna ait tüm bilgiler doğrudan hesaba senkronize edilecektir.

OKUMA  Android ve iOS'ta WhatsApp Aramaları ve Görüntülü Görüşmeler Nasıl Engellenir?

Bu, tüm bilgilerin korunacağı ve başka herhangi bir mobil cihazdan bunları uzaktan yönetebileceğimiz anlamına gelir . Dahası, hırsızlık anında cep telefonunu genel bir şekilde bloke etmek veya cep telefonundaki tüm kişisel verileri ve dosyaları silmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Aynı şekilde, bilgilerinizi yalnızca Gmail hesabınızı etkinleştirerek kurtarabilirsiniz.

Durumunuz bir iPhone ile ilgiliyse endişelenmeyin, çözüm bu eğitimde anlatılana çok benziyor, ayrıca kaybolan veya çalınan bir iPhone’un IMEI tarafından nasıl engelleneceğine veya bildirileceğine erişmenizi öneririz .

Bu avantajlardan ücretsiz olarak yalnızca bir Gmail hesabı etkinleştirilerek yararlanılabilir. Kayıp cep telefonunu kurtarmanın ne kadar önemli olduğunu hesaba katan google hizmetleri, cihazın konumunu yönetme gücü verir. Aslında, konum geçmişini görebilecek ve cep telefonu adresini diğer kullanıcılarla paylaşma işlevini etkinleştirebileceksiniz.

Acil durumlarda cep telefonunun konumunu da kullanabilirsiniz. Bir acil durum araması yaparken veya bir mesaj gönderirken, google konum seçeneği acil servislere acil yardımınız için otomatik olarak adresinizi sunacaktır.

Cihazınızı Gmail hesabıyla nasıl senkronize edebilirsiniz?

Cep telefonu ayarlarında senkronizasyon seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneği seçeceksiniz , böylece mobil cihazınızda depolanan tüm bilgiler doğrudan e-postanıza kaydedilecek ve böylece tüm dosyalarınıza herhangi bir zamanda sorunsuz bir şekilde erişebileceksiniz.

Böylece, cep telefonunun kaybı durumunda, tüm özel kişilerinize ve dosyalarınıza bir tıklama veya bakış mesafesinde sahip olabilirsiniz. Bu nedenle, bu seçeneğin etkin olması önemlidir, böylece cep telefonunuzu kurtarırken yalnızca adresini bulmakla kalmaz, aynı zamanda silinmesi durumunda tüm bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.

Mobil cihazınızı bulun

Şüphesiz, en iyi kısım , cep telefonunu bulduğunuz anda her zaman kişisel bilgilerinize ve dosyalarınıza sahip olabilmektir . Bu nedenle, telefonunuzdaki tüm dosyaların Gmail hesabınızla senkronize edilmesi son derece önemlidir.

Her seçeneğin tam konumuna ulaşılması için aktif olması da büyük önem taşımaktadır. Çünkü cihazın yerini belirlemek, yukarıda belirtilen her adımı izlemiş olmanıza bağlı olacaktır.

OKUMA  Google Meet'i Kimler Kullanabilir ve Uygulamayı Kullanmak İçin Hangi Gereksinimlere İhtiyacım Var?

Gmail hesabınız aracılığıyla, yukarıda belirtilen üç seçeneği kullanarak, cihazı bulmak için her seçeneğe erişebilir ve bunları değiştirebilirsiniz: Genel engelleme, tüm verileri silme ve silme; ve sadece bu değil, olası konumlarının noktalarını keşfetmek için konumların tarihini de görebilirsiniz.

Cep telefonunuzu bulmanın ne kadar kolay ve pratik olduğunu gördünüz mü? Şimdi, telefonunuzu farklı bir yöntem kullanarak izlemek istiyorsanız, IMEI kullanarak kaybolan veya çalınan bir cep telefonunu her zaman hızlı ve kolay bir şekilde izlemek için bu eğitimi okumakla ilgileniyorsunuz .