Skip to content

Google Çeviri’nin Sesini Erkeksi Hale Getirmek İçin Nasıl Değiştirir veya Değiştirirsiniz?

Ağustos 29, 2022

Google, kuruluşundan bu yana büyük ölçüde genişleyen dünyanın en büyük arama motorudur. Yıllar boyunca, kendisini en önemli şirketlerden biri olarak konumlandıran yenilikler yapıyor ve yeni özellikler üretiyor .

Bugün daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için uygulamalarını ve araçlarını geliştirmeye devam ediyor. Google bile geliştiricilere, Chrome’a ​​eklenebilecek çok çeşitli faydalı uzantılara sahip olarak, her gün geliştirmek için kodlarını katkıda bulunmalarını sağlar . Bu yazıda, en çok kullanılan araçlarından biri olan Google Çeviri’yi değiştirmek hakkında biraz konuşacağız .

Google Çeviri Sesini Erkeksi Hale Getirmek İçin Nasıl Değiştirir veya Değiştirirsiniz?

  Google Translate sesini kadından erkeğe nasıl değiştirebilirim?

  Önce biraz Google Çeviri’den ve yıllar içinde nasıl çok kullanışlı bir araç haline geldiğinden bahsedelim. Bugün listedeki herhangi bir dilden çeviri yapmak için 100’den fazla farklı dile sahiptir .

  Ve onların gelişimi öyle olmuştur ki, ister tercüme ister tercüme için sesli tercümeyi dahil etmişlerdir. Aynı şekilde, insanlar için daha fazla erişilebilirlik için sesli arama gibi yardımcı programlar sunarlar .

  Çevirmen bile konuşulan dili tanıyabilir ve istediğiniz herhangi bir dile çevirebilir.

  Daha önce Google çevirmeninin yaptığı edebi çeviriler nedeniyle iyi olmadığı düşünülüyordu . Ancak bu durum, kullanıcılar bu aracı geliştirmeye daha fazla dahil olmaya başladıkça değişiyor.

  google uygulama simgesi

  Google, kullanıcılarının çevirinin kalitesini derecelendirmesine ve yanlışsa değiştirmesine izin verir. Bu yüzden uyguladıkları yapay zekaya ek olarak çevirmenleri daha fazla popülerlik kazanıyor.

  Google çevirmeninin sesi nasıl değiştirilir?

  Çevrildiği dile bağlı olarak, çevirmen kutusunda çevirdiğiniz her şeyi net ve yüksek sesle söyleyecek varsayılan bir sesi olacaktır.

  Gerçek şu ki, Google Translate sesini istediğiniz zaman değiştiremezsiniz . Yani örneğin İspanyolca’dan İngilizce’ye çeviri yaptığımızda duyulan sesi değiştiremiyoruz.

  Çeviri yapılacak dili değiştirdiğimizde sadece çevirmenin sesi değişir . Google bu işlevi geliştirmediği için isteyerek değiştirmek henüz mümkün değildir. Ancak cesaretiniz kırılmasın, bunun mümkün olması çok uzun sürmemelidir.

  OKUMA  Bilgisayarıma veya Android'ime İspanyolca Sinyali Nasıl Hızlı Bir Şekilde Koyabilirim veya Etkinleştirebilirim?

  Diğer Google ses araçları

  Sesli komutlar ve yapay zeka kullanarak çalışan başka Google araçları da var . Bunlar, tüm işlevlere daha fazla erişime sahip olmalarını sağlayarak kullanıcıları için hayatı kolaylaştırmayı amaçlar.

  Örneğin, Google Çeviri’de sesli olarak çevrilebilir , bu da konu telaffuzumuz olduğunda çok yardımcı olur .

  Ancak, bu işlevin yalnızca Chrome OS için mevcut olduğu göz önünde bulundurulmalıdır, bu nedenle Android ve Apple’ın yine de beklemesi gerekecek.

  Sesli komutlara sahip çok kullanışlı bir diğer araç da Google Asistan’dır. Bu, bize sunduğu en önemli yapay zeka gelişmelerinden biri, sadece konuşma yoluyla gerçekleştirerek insanlar için eylemleri kolaylaştırmayı başarıyor.

  tablette google kullanan kişi

  Google asistanına sahip olmak herkes için büyük bir avantajdır, çünkü cihaz üzerinde not oluşturma veya takvimde tarih ayarlama gibi dahili işlemleri aramanıza ve gerçekleştirmenize olanak tanır .

  Ve hepsinden önemlisi, Google asistanını İspanyolca olarak yükleyip yapılandırabilmeniz için Android için kullanılabilir . Bu durumda kadın ve erkek sesi arasında seçim yaparak sesi değiştirebiliriz .

  Hatta Google asistanın sesini PC’de kullanırken daha rahat hissedecek şekilde yapılandırabiliriz.

  Bugün Google, hizmetlerini kullanırken kendilerini rahat hissetmeleri için kullanıcılarına en büyük olanakları sunmaya çalışmaktadır.

  Umarım bu makale size yardımcı olmuştur ve yeni bir şeyler öğrenmişsinizdir. Bir dahaki sefere kadar sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın !