Google Go nedir ve ne için? Özellikler, Avantajlar ve Dezavantajlar

Kasım 9, 2021

Zamanla, mobil cihazlar düşük ve orta seviye modelleri ve hatta çok aktif bir ömre sahiplerse üst seviye modelleri etkileyen bir sorunla mücadele etti. Biz gelmektedir dahili depolama bizim cep yüklemek hepsi farklı uygulama verileri tarafından çoğunlukla tüketilen.

Bu yazıda, Google Go ile internette arama yaparken hem depolama alanından hem de mobil verilerden tasarruf etmenin başka bir alternatifini öğreneceğiz. Google Go nedir ve ne için? Bunlar, burada cevaplayacağımız sorulardan bazıları, ayrıca üstün özellikleri ve temel Google ile olan farkı hakkında konuşacağız.

  Dizin

   Google Go nedir ve ne için?

   Google, kullanıcılarına en kaliteli hizmeti arama konusunda öncüdür, bu nedenle tarayıcısının "hafif" bir sürümünü tasarlamış ve buna Google Go adını vermiştir. Bu uygulamada, Lite modunu kullanarak veri tüketimini %40 oranında azalttığı için internette verimli bir şekilde gezinebiliriz.

   Bu uygulamayı doğrudan Google Play'den indirebilirsiniz , Android 4.3 veya üzeri sürümlerde ve küçültülmüş boyutta mevcuttur. Başka bir deyişle, birçok cihazda kolayca çalıştırılabilen, düşük depolamalı, hızlı bir sürümdür. İkincisi, Google'ın Google Go'yu başlatmasının ana nedenidir ve birçok kullanıcısının kendilerine çözümler sunan bir tarayıcıya sahip olmasına izin verir.

   Aynı şekilde RAM belleği az olan cihazlarda da çalışır, böylece işletim sistemini donmaz veya yavaşlatmaz. Benzer şekilde, sayfaları hızlı bir şekilde yüklemek için aramamızla ilgili olmayan tüm içerikten vazgeçmelisiniz. Bu nedenle, yalnızca temel yükleri kullanarak daha az veri tüketir.

   Google, kullanıcılarının cihazlarıyla daha iyi etkileşim kurmasını sağlayan birkaç ilginç hizmet sunar. Hatta girişimciler için orada Google Adwords onlar her bütçeye göre kolayca ve hızlı bir çevrimiçi reklam verebilirsiniz hangi ile.

   Google Go özellikleri

   Google Go'dan bahsettiğimizde Google uygulamasının kendisinden başka işlevleri olmayan bir mobil tarayıcıdan bahsediyoruz . Ancak bu, çeşitli nedenlerle böyledir ve işlevsel dezavantajlarının aksine belirli avantajlar sunar.

   Google Go ile web sayfalarını daha hızlı yükleyebiliyoruz ve sayfanın görünmeye hazır hale gelmesi 10 saniyeden 5 saniyeye kadar sürüyor. Öte yandan Google Lens olan önemli bir Google eklentisine sahip değil. Bu, daha küçük bir uygulama sunabilmek içindir .

   OKUMA  Twitter Mesajlarında Mavi Çift Kontrol veya Okuma Onayı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

   Aynı şekilde, Google Go ile bir sayfa yüklerken kaydedilen veriler daha fazladır, bu da daha az önbellek biriktirmemizi ve aynı şekilde depolama alanından tasarruf etmemizi sağlar . Ancak, temel Google ile olacağı kullanıcı deneyiminin aynısına sahip olmadığına dikkat edilmelidir.

   Google Go ve temel Google arasındaki farklar

   Temelde Go, Google Lens kullanmaz, bu da arama yaparken bir yardımcısı olmadığı anlamına gelir . Ve tıpkı bunun gibi, diğer birçok eklenti Google Go tarafından desteklenmez, bu nedenle daha az işlem seçeneği sunar. Başka bir açıdan bakıldığında, temel arama motorunun tasarımı, az RAM'e sahip cihazlar tarafından desteklenebilmeyi amaçladığından Go'nunkinden daha sağlamdır.

   Öte yandan, Google Go , hem yalnızca gerekli olanı yüklediği hem de tüketimi minimuma indiren bir Basit moda sahip olduğu için bir sayfa yüklenirken daha düşük mobil veri tüketimi sunar. Ancak bu, sayfaların hızlı da olsa garip bir şekilde yüklendiği anlamına gelebilir.

   Google Go'dan en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu , tüm cihazlarımızda daha iyi kişiselleştirme için Gmail e-postanızı uygulamayla senkronize etmektir . Gereksiz depolama alanı biriktirmekten kaçınmak için önbelleği temiz tutmaya çalışmanın yanı sıra .

   Senkronize etmek için , cihazlarınızın bilgi paylaştığını onaylayabilmeniz için Google hesabınıza nasıl giriş yapacağınızı bilmeniz gerekir . Umarım bu bilgiyi ilginç bulmuşsunuzdur ve Google Go'yu kullanmaya başlarsınız, bir dahaki sefere kadar paylaşmayı unutmayın !

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin