Google Jamboard nedir ve ne için? - Jamboard'u Kullanma Eğitimi

Ocak 12, 2022

Dijital araçları öğrenci, öğretmen ve gereken tüm bu insanlar için çok önemlidir için özellikle her şey evden bile çoğu dijital olduğu bu zamanlarda, günlük yaşamlarını organize bu büyük haber.

Dijital becerilerle ilgili çok önemli bir unsur, paylaşmamıza, işbirliği yapmamıza, çevrimiçi çalışmamıza izin verme olasılığıdır , hatta Prezi- benzeri çevrimiçi sunumlar yapmak için platformlar bile vardır, PowerPoint konsept oluşturmak için kullanılmadan önce sadece bir hesap oluşturun. haritalar ve hatta animasyonlu GIF sunumları.

Bu, bizi yeni yenilikler aramaya yönlendiriyor, burada yeni Google Jamboard aracının sunulduğu yer , kullanıcıların birbirleriyle işbirliği yapmalarına katkıda bulunmamıza izin veren bir alandır, yani, kelimenin tam anlamıyla , kullanılanlar gibi bir elektronik beyaz tahtadır . öğretmenler derslerini yaparken.

Bunu nasıl yapacağınızı keşfederken, nasıl çalıştığını, kaç tane olasılığa sahip olduğunu ve PC veya Akıllı Telefon gibi farklı cihazlarda bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi göstereceğiz, hepsi paylaşım ve işbirliği amacıyla. .

  Dizin

   Google Jamboard nedir ve nasıl çalışır?

   Google Jamboard, bir konuyu çevrimiçi ve çok dinamik bir şekilde tanıtmak için çoğunlukla eğitim alanında ve elbette şirketlerde kullanılan buluta bağlı bir çevrimiçi dijital beyaz tahtadır , bu dijital araç yaratıcı olmak söz konusu olduğunda mükemmeldir.

   Nasıl çalıştığını öğrenelim. Jamboard'a tarayıcıdan veya uygulama aracılığıyla erişilebilir . Jamboard'u kabul ettiğinizde, oluşturulmuş diğerlerini ve artı işaretine (+) basarak yeni bir tane oluşturma seçeneğini bulacaksınız.

   Ekranın sol tarafında, içinden kaleme, işaretleyiciye ve fırçaya erişebileceğiniz ve tahtayı işaretlemek istediğiniz rengi seçebileceğiniz bir araç çubuğu vardır .

   Ayrıca, yazdığınız bir öğeyi silebileceğiniz veya tüm ekranı silebileceğiniz bir taslak bulacaksınız. Tüm fikirlerinizi işbirlikçi bir şekilde nasıl paylaşacağınızı keşfedin. Projelerinizi zenginleştirecek sunumlar, dokümanlar, web sayfaları, 'Google Haritalar' ve diğer bazı bilgiler olsun, Google Drive'ınızdaki resimleri, notları ve dosyaları paylaşabilirsiniz .

   OKUMA  WhatsApp İşletme Hesabına Nasıl Sahip Olunur ve Oluşturulur

   Sen olabilir farklı renklerin yapışkan notlar eklemek ve hareket aracı ekranı içerisinde herhangi bir bileşeni taşımak için izin verecektir. Rengi değiştirebilir veya doğrudan kaydedebiliriz.

   Başka notlar yazabilir, iptal edebilir, taşıyabilir veya ekranda herhangi bir yere yerleştirebiliriz ve menüye tıkladığımızda çıkan seçenek ile çoğaltabilir veya silebiliriz.

   Jamboard'u kullanma eğitimi

   Görseller , Google Drive'dan Google Görsel Arama aracılığıyla veya fotoğraflarınızdan eklenebilir . Yüklemek için herhangi bir fotoğrafı seçin ve yüklemek için arayüze sürüklemeniz yeterlidir, boyutunu ve yerini değiştirebilir ve elbette çoğaltabilir veya silebiliriz.

   Tüm ekranı silmek için çerçeveyi silme seçeneğimiz var . Sildiklerimizi kurtarmak istiyorsak geri alma seçeneğimiz var.

   Kaç tane çerçeve veya tahta kullanabilirim?

   Ek çerçeveler eklemek mümkündür, böylece ilk çerçeve doluysa ve öğrencilerinizin, çalışanlarınızın veya proje katılımcılarınızın farklı bir şekilde katkıda bulunmasını istiyorsanız, farklı çerçevelere sahip olabilirsiniz ve bu farklı çerçevelere katkıda bulunabilirler.

   Nasıl gerçekleştirilir?

   Bu seçenekte ekranın üst kısmında bulunan ek çerçeve butonu ile yeni bir çerçeve oluşturabiliriz. Böylece zaten 2 çerçeve oluşturmuş olurduk ve tekrar yazıyor olurduk.

   Ayrıca sağdan sola veya bir konumdan diğerine gezinmemizi sağlar. Ve bir çerçeveyi silmek, silme seçeneği vermek kadar basittir. Biz olabilir farklı çerçevelerin arka planını değiştirmek . Izgara, çizgiler, mavi ekran veya kara tahta arasında seçim yapabiliriz.

   Tüm Google dokümanlarında olduğu gibi paylaşım seçeneğini kullanabiliriz. Diğer kişilere ve özellikle projemizin veya sınıfımızın diğer kullanıcılarına ve onlar daha fazla içerik ekleyebilecek ve Google Jamboard Beyaz Tahtasını zenginleştirebilecekler. Başarılar!

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin