Google Meet'i Kimler Kullanabilir ve Uygulamayı Kullanmak İçin Hangi Gereksinimlere İhtiyacım Var?

Mayıs 19, 2021

Bu, Google tarafından piyasadan çekilmek için geliştirilmiş bir video telefon platformudur. Avantajları arasında, şifrelerle korunan aramalara web'den, Android'den veya IOS'tan katılabilmeniz, bu nedenle Google Meet'i kullanmanın büyük avantajları vardır.

Google Meet'i Kimler Kullanabilir - Uygulamayı Kullanma Gereksinimleri

Bir diğeri, tek tıklamayla Google Takvim entegrasyonu , sunumlar, e-tablolar veya belgeler dahil olmak üzere paylaşım ekranları; sahip olduğumuz dezavantajlarda bunların kaydedilmemesi ve depolanmaması ve bir Google hesabının olması gerekmektedir.

Dizin

  Google Meet'te video görüşmesi gereksinimleri

  Google Meet, ticari bir hizmet olarak başladı ve Nisan 2020'de kullanıcılara ücretsiz olarak açıldı.

  Başlangıçta 30 kişilikti, daha sonra temelde 100 kişi için, 150 İşletme için ve 250 İşletme için 250 olmak üzere 3 farklı modalite gösterdi. Gördüğümüz gibi, büyük gruplar veya sanal sınıflar için idealdir .

  Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Google Meet'i kullanmanın 2 yolu vardır. Sonra her birini sınıflandıracağız:

  1. Kişisel Hesap: İçinde yalnızca kişisel hesabınıza ve toplantılara erişmek için koda ihtiyacınız olacak.
  2. Google Suite: Bu, birkaç web uygulamasının yanı sıra paylaşılan uygulamalara ve özel bir uygulama mağazasına sahip alan adına sahip bir Google hizmetidir. Bu da sırasıyla Temel, İşletme ve Kurumsal olmak üzere ikiye ayrılır.

  Herhangi bir yönteminde kullanmak için, hizmetini etkinleştirmeniz, ardından oturum açmanız ve bir video görüşmesi oluşturmanız ve son olarak, diğer kişilerin erişebilmesi için bağlantıyı, kodu veya parolayı iletmeniz gerekir.

  Gerekli gereksinimleri sınıflandırıp bunları ayrıntılandıracağız:

  • Uyumlu işletim sistemlerini kullanın: macOS (Apple), Microsoft (Windows), Chrome OS ve Ubuntu ve diğer Linux dağıtımları dahil.
  • Uyumlu web tarayıcıları kullanın: CHROME, MOZILLA FIREFOX, MICROSOFT EDGE ve SAFARI APPLE ile çalışır; MICROSOFT INTERNET EXPLORET üzerinden girmek istemeniz durumunda, tümü güncellenmiş sürümlerinde sürüm 11'e sahip olmanız gerekir.
  OKUMA  Play Store'un 'Hatası-18'i adım adım nasıl düzeltilir

  Yukarıdakilerden herhangi birine sahip değilseniz, toplantı sahibi size video görüşmesinin telefon numarasını ve PIN kodunu sağladığı sürece herhangi bir tarayıcıdan girebilirsiniz.

  • Meet'in kamerasını ve mikrofonunu kullanmasına izin verin: Mikrofona veya kameraya bağladığımız herhangi bir cihazdan izin vermemiz gerektiğini unutmamalıyız , çünkü bunlar onun tarafından kullanılır.

  Erişim verilmemesi durumunda, ZORUNLU bir gereklilik olduğu için çağrı gerçekleştirilemez.

  • Ağ Gereksinimleri: Geniş bant İnternet bağlantısı gereklidir. Yukarıda belirtildiği gibi, web kamerası ve 2,2 GHz nesil Intel i3, i5 veya i8 işlemci veya yüksek tanımlı videoyu destekleyen eşdeğer veya daha yüksek bir AMD işlemciye sahip olmaması durumunda.
  • Katılımcı sınırı: Size katılımcı sayısının değiştiği birkaç google seçeneği olduğunu söylediğimi unutmayın. Her seçeneği ve katılımcı sınırlarını koyacağız:
  1. Personel: 100 katılımcı.
  2. Temel: 100 katılımcı.
  3. Eğitim Merkezleri: 100 katılımcı.
  4. Temel Özellikler: 150 katılımcı.
  5. İş: 150 katılımcı.
  6. Enterprise Essentials: 250 katılımcı.
  7. Okullar için işletme: 250 katılımcı.

  Google Meet ve Zoom Karşılaştırması

  Zoom, Google Meet için en güçlü rakiplerden biri olan video görüşmeleri yapmak için yaygın olarak kullanılan başka bir platformdur , ancak bu sefer size en sevdiğiniz şeyi seçme fırsatı vermek için bunları karşılaştırmak istiyoruz.

  Her iki platform da birbirine çok benziyor; Öğrenciler, şirketler ve büyük gruplar için mükemmel olan çok sayıda katılımcıyla video konferans tipi toplantılar düzenlememize izin veriyorlar.

  Ayrıca ekran paylaşımı, dosya gönderme, e-posta entegrasyonu ve birden çok platformda, cep telefonunda ve masaüstünde kullanılabilen bekleme odası gibi ortak çalışma araçlarına sahiptir .

  Google Meet, avantajları arasında Gmail'in etkin olduğu herhangi bir cihazdan kullanılabilir ve daha uzun görüşmeler yapmamıza, daha ucuza ve ücretsiz arama yapmamıza olanak tanır.

  Yakınlaştırmanın olumlu yönlerinde, iş biçiminde, yeni teknolojilerle iyi başa çıkmayan kullanıcılar için daha net ve daha basit bir arayüzle, daha kişiselleştirilmiş bir erişimle daha fazla kişiyle bağlantı kurmamızı sağladığına sahibiz.

  OKUMA  HouseParty'yi Android Mobil, iOS veya Bilgisayarımdan Silme veya Kaldırma

  Bu özellikleri değerlendirdikten sonra ihtiyacınız olana en uygun platformu kullanın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin