Google Public Data Explorer nedir ve ne için? Özellikler ve Kullanım Alanları

Kasım 15, 2021

Google kendisini kullanıcılar, şirketler, markalar ve şirketler için tercih edilen şirket olarak konumlandırdığından, arama motoru ve araçları halka açık hale geldi. Ve her geçen yıl, yavaş yavaş yeni araçlar ortaya çıkarken, halihazırda geliştirilen araçların nasıl daha iyi bir versiyona sahip olduğunu görüyoruz . Birçoğu etkileşimli, bazıları öğrenmeye yönelik, bazıları ise iş ve veri analizine odaklandı.

Google Public Data Explorer nedir ve ne işe yarar? Özellikler ve Kullanım Alanları

Ve dünya çapında şirketler, istatistikler ve diğerleri hakkında giderek daha fazla veriye yönelik artan taleple birlikte Google, istediğiniz zaman erişebileceğiniz bir genel veri gezgini geliştirdi . Ancak elbette buraya Google Public Data Explorer ve bu aracın ne için olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için geldiniz . Bütün bunlar ve daha fazlası bu makale boyunca.

  Dizin

   Google Public Data Explorer aracı nedir?

   Kullanıcı tarafından daha kolay yorumlanabilen istatistiksel verileri bulmak için özel bir arama yapılabilen birçok Google hizmetinden biri olduğu güvenle söylenebilir .

   Bu, araştırmacılar, devlet adamları, gazeteciler, bilim adamları ve diğerleri gibi profesyoneller için aynı araç veya hizmetin mevcut olması sayesinde mümkündür.

   Bütün bunlar, grafiklerin, tabloların ve genellikle anlaşılması zor olan diğer bilgilerin ortalama bir kullanıcının daha kolay anlayabilmesi amacıyla . Aslında bu hizmet, Google Chrome'da aynı işi yapan uzantıları aramak, yüklemek ve edinmek zorunda kalmaktan çok daha uygundur .

   Bu aracın YouTube'a çok benzer olduğunu söyleyebilirsiniz. Ancak bilgilendirici videolar bulmak yerine, elde edeceğiniz şey her türlü ve mümkün olan her şekilde grafikler olacaktır . İşin güzel yanı bu platformda bulacağınız grafikler otomatik olarak güncelleniyor. Yani aynı grafikleri farklı web sitelerine eklemek mümkün.

   Google Public Data Explorer ne işe yarar?

   Birden fazla veri arasında karşılaştırma yapmak ve ayrıca grafikler ve istatistikler şeklinde bilgi paylaşmak isteyen kullanıcılar için büyük potansiyele ve birçok avantaja sahip bir araçtan başka bir şey değildir.

   OKUMA  Google Play Store'dan Kartlar veya Hediye Kodları Nasıl Kullanılır

   Benzer şekilde, çubuk grafikler, çizgi grafikler veya sadece kabarcık stili grafikler olmalarına bakılmaksızın farklı grafikler seçmek için Google Public Data Explorer işlevlerinden yararlanabilirsiniz.

   Öte yandan Google Public Data Explorer'ın Google'daki Access Clipboard işlevleriyle birlikte kullanılabileceğini de söylemeliyiz . Bu nedenle, herhangi bir istatistik veya grafik kaydetmek istiyorsanız, bunları kullandığınızda sorun yaşamazsınız. Bu platform veya hizmet tarafından sağlanan verilerin her birinin onaylandığını veya onaylandığını belirtmekte fayda var .

   Bu, bulduğunuz her grafiğin Uluslararası Kuruluşların yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları, istatistiklerle çalışan Ulusal Kuruluşlar ve araştırmaya adanmış kuruluşlar tarafından sağlanan gerçek değerlere sahip olacağı anlamına gelir.

   Her biri, her bir veriyi anlaşılır bilgi haline getirmeyi ve daha sonra bu mecrada yayınlamayı amaçlamaktadır .

   Google Public Data Explorer'ın bazı özellikleri

   Özelliklere başlamadan önce, Google Moderatör ve onun en iyi alternatifleri hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız . Elbette mevcut alternatif platformlardan birinde bir grafik hakkındaki bilginizi ve şüphelerinizi paylaşabileceksiniz.

   1.Dünya gelişimini bilmenizi sağlar

   Göstergeler sayesinde dünya kalkınma sorununun nasıl gittiğini öğrenebilirsiniz. Bu veriler, farklı resmi kaynaklara sahip olan Dünya Bankası sayesinde toplanmaktadır. Bu sayede, 217 farklı ekonomiyle ilgili 1600'den fazla göstergeye sahipsiniz .

   2.Avrupa'daki işsizlik oranını bilin

   Genel olarak, Avrupa'da veya başka bir kıtada işsizlik oranının ne olduğunu kesin olarak bilmek zordur . Ancak bu hizmet sayesinde, Avrupa'da işsizliğin ne olduğunu grafiksel olarak görme imkanınız var ve bu sayede yapmayı planladığınız bir proje veya araştırma için ihtiyacınız olursa detaylı bir şekilde çalışabilirsiniz.

   Ve bu verileri bildiğiniz gibi, Google Public Data Explorer ile alacağınız çok daha fazla veri var.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin