Google Smart Lock Android'de nedir ve nasıl çalışır ve nasıl devre dışı bırakılır?

Ocak 11, 2022

Android telefonların güvenliği her zaman tüm kullanıcılar için bir endişe kaynağıdır, çünkü telefonlarımızın her zaman bilgilerimize erişebilecek meraklı ve istenmeyen kişilerin görüş alanından uzak olmasını isteriz. Bazı hileler vardır cihazlarımızın güvenliğini artırmak ve önlemek hacker saldırıları ve virüslere telefonunuza zarar verebilir veya kişisel bilgilerinizi tehlikeye sokabilir.

Telefonumuzun kilidi açıldığında , diğer kişilerin telefonumuza ve içindeki her şeye erişebileceğini de hesaba katmalıyız , birçok kullanıcının favori güvenlik yöntemi kilit kalıplarıdır .

Android 5 Lollipop ile başlayarak , kullanıcıların konforunu düşünerek ve güvenliklerinden taviz vermemek adına yeni bir seçenek olan Akıllı Kilit eklendi.

  Dizin

   Akıllı Kilit nedir?

   Çoğu zaman, şifremizi girmek veya kilit açma düzenimizi girmek her zaman can sıkıcı olabilir, özellikle de güvenmediğimiz birinin telefona erişme tehlikesinin olmadığı güvenli bir yerdeysek veya telefon cebimizdeyse veya bizdeyse, her zaman can sıkıcı olabilir. . kullanarak.

   Akıllı Kilit, telefonumuzun kilitlenmemesi ve hayatımızı biraz daha kolaylaştırması için telefonu yapılandırmanıza ve belirli istisnalar eklemenize izin veren bir seçenektir . Sunduğu seçenekler şunlardır:

   • Güvenilir yerler : Uygulamanın önceden yapılandırdığı güvenilir bir yerde, örneğin eviniz veya kendiniz yapılandırmak istediğiniz başka bir yerdeyken, telefonun kilidi açık kalır.
   • Güvenilir cihazlar : Bluetooth ile seçtiğiniz bir cihaza bağlı olduğu sürece telefonun kilidi açık kalacaktır, örneğin bir akıllı saat veya arabanızdaki ses sistemi olabilir.
   • İnsan vücudu algılama veya Taşıma algılama : Bu seçenek ilginç olmaktan öte, çünkü bir kez kilidini açtığınızda, telefon elinizde veya cebinizde olduğu sürece kilidi açık kalacak ve masaya koyduğunuzda veya masaya koyduğunuzda kilitlenecektir. Diğer yüzey Mükemmeldir çünkü siz mi başkası mı ayırt etmez ve kilidi açıkken birisi kaparsa tekrar kilitlemeden kullanabilir.
   • Voice Match : Bu seçenek, telefonunuz kilitli olsa bile sesli komutlarını kullanmanızı sağlar, örneğin Google sesli yardımcısını ve tüm seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu seçenek, araç kullanırken ve telefonunuzu sesli komutlarla çalıştırmanız gerektiğinde faydalı olabilir.
   • Sesli Kilit Açma ve Güvenilir Yüz seçeneği sunan sürümler vardır . İlki size sesinizi kullanarak telefonunuzun kilidini açma seçeneği sunuyor, ancak konuşamayacağımız bir durumdaysak veya tam tersine çok gürültülü bir yerdeyseniz, kilidi açamayacaksınız. o. Güvenilir yüz seçeneği, telefonun kilidini yüzünüzle açma seçeneği sunar, ancak örneğin bir fotoğraf kullanarak ihlal etmek kolay olduğu için güvenilir değildir.
   OKUMA  Sesli Sohbette Duyulabilmem İçin Fortnite Ses Sorunları Nasıl Onarılır

   Smart Lock'un ne olduğunu ve bize neler sunduğunu zaten biliyoruz artık Android cihazımızda nasıl etkinleştirebileceğimize bakalım .

   Android telefonunuzda Smart Lock nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

   Eğer bizde yoksa ilk yapmanız gereken bir ekran kilidi yöntemi kurmaktır , Desen, PIN veya Şifre olsun, Kaydırma seçeneği sizin için çalışmayacaktır. Bunları etkinleştirmek için telefonun Ayarlarını açmanız, ardından Güvenlik bölümüne ve ardından Ekran Kilidi'ne gitmeniz gerekir.

   Bir engelleme yöntemi oluşturduktan sonra, Güvenlik seçeneklerine geri dönersiniz ve Güvenilir aracılar seçeneğini seçersiniz ve orada Akıllı Kilidi (Google) etkinleştirirsiniz , burada kullanmak istemiyorsanız burada da devre dışı bırakabilirsiniz.

   Akıllı Kilit etkinleştirildiğinde, Güvenlik'e geri dönersiniz, ancak bu sefer Akıllı Kilit seçeneğini seçersiniz ve orada ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun kilit açma seçeneğini seçersiniz .

   Akıllı Kilidi etkinleştirmeniz ve telefonunuzun kilidini sık sık açmanız gerekmemesi bu kadar basit, bunu şifreleri yönetmek olan diğer Akıllı Kilit seçeneğiyle karıştırmamalıyız .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin