Google'ı Herhangi Bir Tarayıcıda Cep Telefonumda veya Bilgisayarımda Ana Sayfa Olarak Nasıl Koyabilirim?

Ekim 17, 2021

Google, küresel düzeyde bir "arama motoru" veya arama motoru olarak çalışan ünlü bir şirkettir ve şu anda internette gezinmek için var olan en iyi araçtır, onu kullanarak veri kaydetmenize izin veren çok işlevli tarayıcısından pratik olarak herhangi bir servis.

Google'ı Herhangi Bir Tarayıcıda Cep Telefonumda veya Bilgisayarımda Ana Sayfa Olarak Nasıl Koyabilirim?

Bu şirkete derece yapar rekabetçi itibaren tüm dünyada ve bu hizmetin bir yeri vardır gibi, açık bir örneğidir, Google Maps ve Apple Maps giderek kopyalar görüşler, ürün ve hatta hizmet olduğunu Apple gibi yetkileri vardır ve onlar sonsuz bir savaş haline Google Vs Elma .

Bu nedenle, buralardaysanız ve Google'ın sadık bir kullanıcısıysanız ve arama motorunuzu ana sayfanıza koymak istiyorsanız normaldir, bu yüzden size Google'ı cep telefonunuzda veya PC'nizde ana sayfa olarak koymayı öğreteceğim. çeşitli yollarla.

  Dizin

   Google'ı cep telefonunuzdaki bir uygulamayla arama motoru olarak nasıl yerleştirirsiniz?

   Google, Google.com web sayfasında olduğu gibi bulduğunuz bir arama motorudur, kullandığınız tarayıcıya URL'yi yazarsanız doğrudan girerek erişebilirsiniz , ancak o web sayfasının her zaman tekrar çıkmasını istiyorsanız, ben 2 kolay yolla nasıl yapacağınızı gösterecek.

   Google Chrome'u yükleyin

   Birincisi en kolayı, Google'ın ana arama motoru olarak Google'ı kullanarak internette aradığınızı daha kolay bulmanıza yardımcı olan "tarayıcı" tipi bir programı var, bu programla yaptığınız her arama sadece Google Chrome üzerinden olmayacak. telefonunuzda yüklü bir uygulama olarak, yoksa Google arama motoru üzerinden de olacaktır.

   Bu seçenek, sahip olduğunuz cep telefonundan bağımsız olarak mevcuttur, cep telefonunuzun uygulama mağazasından , arayarak veya iPhone için App Store'da indirebilirsiniz .

   Bu seçenek, örneğin, Google Chrome'unuz varsa ve arama motoru olarak hâlâ Google'ınız yoksa çalışmayacaktır, ancak bunun nedeni, cihazınızda Kötü Amaçlı Yazılım bulunması ve sürekli olarak reklamlar alıyorsanız ve bir tarayıcı kullanıyorsanız, bu olabilir. Hisse senetleri hakkında hiçbir fikriniz yoktu, çünkü bilinmeyen kaynakları etkinleştirdiniz ve bir Adware ile gelen bir program indirdiniz.

   OKUMA  Windows 10, Mac ve Linux Ubuntu PC'mde DHCP Sunucusu Nasıl Yapılandırılır

   Bunları bilmemeniz normaldir, bunlar bilgisayar virüsleridir ve verilerinizi çalmak veya size zorla reklam satmak için programlanmıştır, cihazınıza virüs bulaşıp bulaşmadığını bilerek onlardan kurtulabilirsiniz.

   Veya cep telefonunuzu virüslerden ve bilgisayar korsanlarından korumak için doğrudan belirli bir etkinlik gerçekleştirerek , bunu yaptıktan sonra bir virüsten koruma yazılımı yüklerseniz veya cep telefonunuzu biçimlendirirseniz, Google Chrome'u yeniden yüklemeniz gerekir , bu sorunu hemen çözecektir, ancak bilgisayarınızı temizlemezseniz cihaz çok, aşağıdaki seçeneği yapsanız bile sorun devam edebilir

   Google'ı tarayıcınızda yapılandırın

   Web tarayıcınızda PC'nizden veya hatta cihazınızdan yapılandırmak aynıdır, çünkü bu durumda Chrome'u cep telefonundan kullanmanız veya bilgisayardan yapmanız düşünülmemektedir.

   Ve Google Chrome

   Tarayıcınızdan seçenekler panelini arayın, bir kez orada "Ayarlar" seçeneğini aramalısınız, hemen hemen tüm tarayıcılarda burada "Görünüm" adlı bir pencere bulacaksınız, ona basın ve ardından "Ana sayfa" bölümüne gidin

   Buraya Google web adresini girmelisiniz, ancak önce "Özel bir web adresi girin" seçeneğine basmalısınız ve bir kez buraya şu adresi kopyalayıp yapıştırmalısınız: https://www.google.com

   Bu yapıldıktan sonra, değişiklikleri kaydedin ve tarayıcınızı yeniden başlatın , yani kapatıp açın ve bu ana arama motorundan görünecektir, ancak daha önce bahsettiğim gibi, buna neden olan bir virüsünüz varsa, yine aynı hata er ya da geç

   Kenar

   Sağda ekranınızın üst kısmındaki 3 yatay noktada, konfigürasyon bölümünü arayın, ardından "Başlangıçta" girin ve ardından bir kez "Yeni sayfa ekle" ye tıklayın , google adresini yazıp kaydedin.

   ve Safari

   Sağ üst köşedeki Tarayıcıya girin> ardından "Tercihler"> "Genel"e gidin ve "Ana Sayfa" yı arayın ve Google adresini girin.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin