Google'ın Gizli Sözlüğünü Etkinleştirme ve Android Ekranıma Kısayol Yerleştirme

Eylül 13, 2021

Google devinin farklı platformlarında müşterilerine sunduğu hizmetlerin miktarı bizi hiç şaşırtmamalı . Belgeleri yönetebileceğiniz, dosyaları buluta kaydedebileceğiniz, e-posta hesapları oluşturabileceğiniz ve hatta ücretsiz bir web sitesi oluşturabileceğiniz yer .

Ancak Google'ın sunduğu çeşitli hizmetler arasında gizli işlevler bulabilirsiniz. Ardından size Google'ın gizli sözlüğünü nasıl etkinleştireceğinizi ve bir kısayol ile Android ana ekranına nasıl yerleştireceğinizi öğreteceğiz.

Google'ın Gizli Sözlüğünü Etkinleştirme ve Android Ekranına Kısayol Yerleştirme

Google arama motoru, akıllı telefonumuzda ve kişisel bilgisayarda kullanabileceğimiz birçok seçeneğe veya işleve sahiptir. Ve bir mobil cihaz kullanıyorsanız, güvenliğiniz için mükemmel bir fonksiyondan yararlanabilirsiniz. Ve çok basit bir şekilde etkinleştirip devre dışı bırakabileceğiniz Google Smart Lock'tur .

Ancak bu durumda, yalnızca arama motorunu kullandığımızda bize hizmet edebilecek Google sözlüğünden bahsedeceğiz. Ayrıca istediğimiz zaman kullanabiliriz, ancak bunun için onu mobil ana ekrana yerleştirmeliyiz. Ve bu makalenin amacı , Android ekranında Google sözlüğünün nasıl etkinleştirileceğini ve kısayol oluşturulacağını öğretmek .

  Dizin

   Google sözlüğünü etkinleştirme adımları

   At sırayla Google Sözlük edecek bizi bu tür diğer uygulamalar sunmuyor açısından çok şey var izin verir. Dolayısıyla akıllı telefonunuzda zaten bir sözlük olsa bile Google'ın size sunduğu hıza sahip olamayacaksınız. Bu nedenle, Android'inizde zaten etkinleştirmeye karar verdiyseniz, size nasıl devam etmeniz gerektiğini söyleyeceğiz.

   Prensip olarak, bunun çok basit bir prosedür olduğunu anlayın ve başlamak için cep telefonunuzda varsayılan Google arama motorunu açmalısınız . Arama çubuğu ekrana geldiğinde anlamını öğrenmek istediğiniz herhangi bir kelimeyi yazmalısınız. Bu eylem, aramanın başlamasını ve ekranda çeşitli arama sonuçlarını görüntülemesini sağlar.

   Android ana ekranında bir Google sözlüğü kısayolu oluşturma adımları

   Artık herhangi bir kelimenin arama sonucunu elde ettikten sonra , sözlük kısayolunu oluşturabilmek çok daha kolay. Aynı uygulama size küçük bir açılır pencere gösterecektir. Ve cep telefonunuzun ana ekranına bir sözlük kısayolu eklemek istiyorsanız size bir soru soruyor.

   OKUMA  WhatsApp Grubunda Mesajımın Kimin ve Saat Kaçta Okunduğunu Nasıl Öğrenirim Hızlı ve Kolay

   Bizim özel durumumuzda, kabul etmeniz gerekir ve bu şekilde ve otomatik olarak ana ekranda Google sözlüğüne bir kısayol oluşturulmuştur .

   Bu sayede herhangi bir kelimenin anlamını bulmak için telefonunuzdaki arama motorunu açmanıza gerek kalmayacak . Şimdi ana ekranda bulacağınız simgeye tıklamanız yeterlidir.

   Bu şekilde, genellikle her gün duyduğumuz, ancak anlamlarını gerçekten bilmediğimiz kelimeler hakkında daha fazla şey öğrenebileceğiz. Özellikle her gün yeni teknik kelimelerin duyulduğu günümüzde. Yeni uygulamalar, yazılım ya da ilgisi var bu tür bilgisayar saldırıları olarak kötü amaçlı yazılım virüsler çok moda.

   Bu tür bir makale, Google'ın, kullanıcıların rahatlığı için var olduğunu bilmediğimiz, nasıl kullanılacağını daha az bildiğimiz birçok gizli işleve sahip olduğunu göstermektedir.

   Google AdWords'te ücretsiz bir hesap oluşturmak kadar kolay ve hızlı bir şekilde, yapmanız gerekenleri size gösterdik. To Google sözlüğünü etkinleştirmek ve Android'in ana ekranda bir kısayol oluşturun.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin