Hasarlı MicroSD Kart Nasıl Kolayca Onarılır veya Onarılır

Temmuz 15, 2021

MicroSD kartın zarar gördüğü durumlar vardır, ancak bazen hasarlı bir microSD kartı onarabilir ve üzerinde kayıtlı dosyaları kurtarabilirsiniz; bazen hasarlı olduğu düşünülerek yanlış takıldığı ortaya çıkıyor ; Bu nedenle size microSD kartınızın yaşayabileceği sorunları nasıl çözebileceğinizi göstereceğim .

microSD kart, mobil cihazlardan (telefonlardan) bilgi depolamak için oluşturulmuş küçük bir cihazdır.Bu küçük kartlar, her cihazın sahip olduğu bir yuvaya takılır.

Basit Bir Şekilde Hasarlı Bir MicroSD Nasıl Onarılır

Kısaltması Secure Digital anlamına gelir ve micro, Yunanca (küçük) anlamından gelir, bu nedenle adı küçük dijital güvenlik kartına çevrilebilir.

Bu kartlar, 80'lerin on yılında dijital dünyada devrimi başlatarak, kameralar, telefonlar, MP4 ve MP4 oynatıcılar gibi elektronik ekipmanların performansı için temel unsurlardan biri haline geldi.

microSD kartlar eski hafıza kartlarının en küçük versiyonudur , bu versiyon yeni cep telefonları ve müzik çalarlar için oluşturulmuştur.

2000 yılı için, aynı kartın farklı cihazlarınız tarafından kullanılmasına izin veren yeni standart boyutlu model piyasaya sürüldü. Çeşitli multimedya dosyalarını tek bir depolama cihazında saklamanıza izin verir.

dizin ()

 1. microSD kartım neden hasar gördü?
 2. Hasarlı microSD kartımı nasıl onarabilirim?
Dizin

  microSD kartım neden hasar gördü?

  Hasara neden olan veya microSD kartınıza zarar veren çok sayıda faktör veya aracı olabilir. Bu hasara neden olan faktörler arasında:

  microSD kartınızdaki dosyaların zarar görmesinin en sık nedenlerinden biri, onu mobil cihazdan aniden veya beklenmedik bir şekilde kaldırmaktır, bu da kartta geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir.

  Hafıza kartını cihazınızdan çıkarmanın doğru yolu, önce onu cihazdan çıkarmak ve ardından manuel olarak çıkarmaktır; bu şekilde, zarar görme ve saklanan dosyaları kaybetme riskini üstlenmezsiniz.

  Ayrıca, bir mobil cihazdan bir bilgisayara veya kameraya bilgi alırken veya verirken microSD kartın çıkarılması zarar verir . Hafıza kartını cihazdan çıkarmadan önce her zaman dosyaların tamamen yüklenmesini beklemelisiniz.

  OKUMA  İOS, iPhone, iPad'in MAC'ine Bir Emülatör Nasıl İndirilir ve Kurulur

  microSD kartınıza zarar verebilecek diğer bir neden, indirilen uygulamalardaki, genellikle kameranıza veya müzik dosyası yönetiminize doğrudan erişimi olan uygulamalardaki dahili virüslerdir.

  İndirdiğiniz uygulamalara çok dikkat etmelisiniz çünkü bu , uygulamaları doğrudan microSD kartta saklamanıza izin vermesinin yanı sıra , bilinmeyen kaynaklardan gelmediğinden emin olun, güvenilir ve güvenilir bir kaynaktan gelenleri seçmelisiniz. güvenli kaynak.

  Hasarlı microSD kartımı nasıl onarabilirim?

  Her ne zaman microSD kart başarısız başlar, biçimlendirilmesini sen sorar; Sunduğunuz sorunları çözmek için. Ancak biçimlendirildiğinde, içinde sakladığınız tüm bilgileri kaybedersiniz; Sahip olduğu tüm multimedya dosyalarını kurtarmak imkansız.

  Bazen inanılmaktadır microSD kart hasarlı çünkü mobil cihaz okumaması ya tanımıyor mobil cihaz kartını okuyamaz sağlamasının nedeni elektronik cihazda ile uyumlu olmadığını olduğuna filme döndü, hangi kartın saklandığını tanıttık.

  Bu yüzden satın aldığınız microSD kartın telefonunuz, kameranız veya müzik çalarınız ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

  Başka bir telefona girin , tanıyıp tanımadığını test etmek için, yapamıyorsanız, bir adaptöre takıp PC'nize bağlamayı deneyin; Tanımayı başarırsa, hala umut var demektir.

  Takıma katılmalısın; sağ klibe tıklayın ve özellikleri seçin; araçlar seçeneğini ve ardından kontrol etme seçeneğini seçin; ünitenin sahip olabileceği hataları veya arızaları doğrulamak için; bulursanız, incelemek ve onarmak için girmelisiniz.

  Bilgisayarınız microSD kartınızı okumadıysa veya tanımadıysa, bu, hasarın ciddi olduğu anlamına gelir; herhangi bir çözümü olması muhtemel değildir. Arıza oluşturmaya başladığında microSD kartınızın verdiği uyarılara neden çok dikkat etmeniz gerektiğinin nedeni.

  Bu pratik ipuçlarının her birini düşünün; böylece microSD kartlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlar ve üzerlerinde sakladığınız medya dosyalarını kaybetme riskiyle karşılaşmazsınız.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin