Skip to content

Herhangi bir Samsung Galaxy’de bulunan Bildirimler Nasıl Etkinleştirilir

Haziran 23, 2021

Cep telefonları, bir bildirim, bir mesaj veya uygulamalarında bazı değişiklikler aldığımızı sesler veya titreşim ayarları aracılığıyla bize bildirme özelliğine sahiptir . Ancak birçok kullanıcı bu sistemden memnun değil, bunun için bildirim ışığı ekleme imkanı var. Size bir Samsung Galaxy’de led bildirimini nasıl etkinleştireceğinizi öğreteceğiz .

Herhangi Bir Samsung Galaxy’de Bildirim LED’i Nasıl Etkinleştirilir?

Bildirim Led’i, Android işletim sistemi tarafından sunulan ve akıllı telefonun bir bildirim alındığında uyarı olarak flaş yapmasını sağlayan bir araçtır . Bu sistem, Samsung Galaxy dahil olmak üzere gelişmiş mobil cihazlar için kullanılabilir.

Cep telefonumuzu bu aracı etkinleştirecek şekilde yapılandırırsak, bir mesaj veya arama geldiğinde ekranın ana hatları aydınlanacak şekilde etkinleştirebilir ve ayrıca animasyon efektleri, yoğunluğu ve rengi ile kişiselleştirebiliriz.

Bu seçeneğin keyfini eğlenceli ve şık bir şekilde çıkarabilmemiz için; Bu ışığı da istediğimiz uygulamaya göre yapılandırabiliriz.

En son teknoloji akıllı telefonlar , bir mesaj veya gelen arama olduğunu ima eden bir bildirim aldığımızı bize bildirmek için cep telefonunun OLED ekranının bazı piksellerini kullanmamıza izin veren Edge Lighting adlı bu aracı sunuyor .

Ekranın kenarını kaydırarak programları açmamıza izin veren Edge Apps’ın bir tamamlayıcısıdır.

Samsung Galaxy’deki bildirim ledini etkinleştirin

Samsung Galaxy cihazımızda bildirim led ışığını etkinleştirmek için bu araçtan yararlanmanızı mümkün kılacak birkaç basit adım izleyeceğiz.

Bu anlamda, ana menüye girin ve seçeneklerine erişmek için ayarlar simgesini bulun, ardından ‘erişilebilirlik’ seçeneğine ve ardından ‘gelişmiş ayarlar’a girin.

Orada, bazıları doğrudan erişim için belirli düğmeleri yapılandırmak ve diğerleri bildirimler için farklı seçenekler sunacaklar. Orada flaş bildirimini seçmelisiniz.

Değiştirmek için size iki seçenek gösterecektir, bunlardan biri kameranın Flaşını etkinleştirmektir, etkinleştirirseniz bir bildirim alındığında flaşı etkinleştirir.

OKUMA  WhatsApp Durumuma Hızlı ve Kolay Çıkartmalar Nasıl Eklenir veya Eklenir?

Diğer seçenek ekran flaşıdır; Etkinleştirdiğinizde, ekranın nasıl bir ışık patlaması yaydığını gözlemleyebileceksiniz ve her durumda bildirim aldığınızda daha sonra kendinizi anons etmenizi sağlayacak.

Bu şekilde , kamera flaşı veya ekran flaşı için tercihinize göre olsa da, bu aktivasyonu çok basit ve basit bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Samsung Galaxy’mizde bu işlevi etkinleştirmenin başka bir yolu daha var ve bu, bu amaç için özel uygulamalardan geçiyor. Bu uygulamalar size bildirim ledini aktif hale getirmek için daha spesifik ve detaylı seçenekler sunar. Böylece, yalnızca akıllı telefonunuzda etkinleştirmekle kalmaz , bunları tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilirsiniz.

Samsung S10 ve S10 + üzerinde bildirim LED’ini etkinleştirin

Menüye girin ve ayarlara gidin, ekranı ve ardından Kenar ekranını seçin, ardından Kenar ekran aydınlatmasını seçin, ayrıntıları beğenimize göre ayarlamak için ayarlara erişeceğiz.

Oradan Stil’de seçim yapabiliriz , tercihimize göre kabarcık efekti, çok renkli veya parlama, ayrıca aydınlatma seviyesini de düzenler. Genişlik seçeneğinde aydınlatma bandının kalınlığını da yapılandırabiliriz.

Ayrıca yapılandırabileceğimiz bir diğer şey de süre ayarları içerisinde ekranın açık kalacağı süre. Değişikliklerin sonunda bitti’ye basacağız ve işlemi bitirip başlat menüsüne döneceğiz.

Uygulamaların bildirimlerini led aydınlatma aktif olacak şekilde yapılandırmak istiyorsak Bildirimleri yönet seçeneğine girebiliriz.

Elimizdeki farklı uygulamalar görüntülenecektir. İstediğimizi manuel olarak seçeceğiz ve değişiklikleri kabul edeceğiz.

Bildirim Led’i akıllı telefonumuzu kişiselleştirmenin iyi bir yoludur, ancak bu aracın daha fazla pil tüketimi ürettiğini ve bu nedenle daha fazla bildirim veya çağrı aldığınızda normal süresinin azalacağını dikkate almak önemlidir .

Yine de, bildirimlerine katılmak için ses ve titreşimin yeterli olmadığı kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Samsung bildirim ledini etkinleştirmek için belirli bir uygulama kullanırsak , kişiselleştirme açısından diğer ek avantajlardan yararlanma seçeneğine sahip olacağız .

OKUMA  YouTube Online için Kolayca ve Program Olmadan Küçük Resimler Nasıl Oluşturulur veya Yapılır