Skip to content

Instagram İşletme veya Şirket Hesabı nedir? Ne Tür Hesaplar Vardır ve Farkları?

Mart 10, 2022

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri , bugün pratikte Facebook ve Instagram sosyal ağlar üzerinde tekele sahip ve beğenmeseniz bile bu sosyal ağ en iyisi olarak kabul edildiğinden öğrenmek zorunda kalacaksınız. mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve reklamları için .

Instagram, tüm kullanıcılarına mükemmel bir güvenlik ve gizlilik politikası yapılandırması ile kullanışlı bir platform sunar , bu nedenle tüm rekabetleri arasında öne çıkmayı başardı, bu platform bize kişisel, işletme hesabı ve hatta bir mağaza oluşturma imkanı sunuyor. sanal , diğer birçok avantaj arasında .

  Instagram’da ne tür hesaplar var?

  İnstagram’da temelde sadece bir hesap türü vardır, çünkü kayıt olurken başka seçenek yoktur, gizli bir alt menü veya arka kapı yoktur, kayıt olmanın sadece bir yolu vardır.

  Ancak, toplulukta gerçek ticari hesaplar ve ortak hesaplar var, ancak daha fazla araştırırsak , markaların veya kamuya açık kişilerin hesapları da var , burada tüm resmi ve resmi olmayan türleri ve her birine ne olduğunu göreceğiz.

  Standart hesap (kişiler, arkadaşlar)

  Bu tür bir hesap, Instagram hesabı oluşturmanıza izin vermediği sürece, kaydolduktan hemen sonra sahip olacağınız hesaptır , ancak bu pratikte asla olmaz, o kadar iyi, zaten standart hesabınıza sahipseniz, neye erişiminiz var?

  Temel olarak ortak Instagram hesabı , ticari hizmetler dışında Instagram’ın sizin için sahip olduğu tüm hizmetlere erişmenizi sağlar, ayrıca mağazaya erişiminiz yoktur ve büyük olasılıkla “arama” da görünen sonuç akışında görünmeyeceksiniz. yayınlar burada daha fazla etkileşimle ortaya çıkıyor ve onu gören kişiye göre, yani algoritma sizin beğendiğinizi anlıyor ve size gösterdiği şey bu.

  İş hesabı

  Ticari hesabın normal hesaba göre birçok avantajı vardır, ancak ihtiyaçlarınıza göre “aleyhte şeyler” de vardır, örneğin ticari hesaplar özel olamaz, bunun dışında ticari hesap size aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Kişiselleştirilmiş profil istatistiklerine erişim (ziyaretler, etkileşim vb.)
  • Yayınlarınızın kapsamını görme erişimi (standart bir hesapla mümkün değildir)
  • Makaralara daha kolay erişim (oluşturma)
  • Tedarikçi (satıcı) olarak mağazaya erişim
  OKUMA  Xiaomi Redmi 8A 100 Euro'dan Daha Azına Değer mi?

  Asıl avantajı, Instagram ile paylaşılan Facebook Creator Studio’dan reklamların oluşturulması olmasına rağmen, bu araca zaten standart hesabınızla erişmiş olsanız da, arattıysanız ticari hesap size kolayca sunar.

  Tanınmış kişi hesabı veya viral içerik

  Bu tür hesaplar genellikle tuhaf ya da merak uyandıran isimlere sahip bir “sahip”sizdir, şirket değillerdir ama insan da değildirler, ünlü “Facebook sayfalarının” karşılığıdırlar.

  Bu tür profillerin yapılandırılması için hiçbir yer yoktur, hayranlarıyla çok fazla etkileşime girmeye ve organik olarak büyümeye başlarlar, bu tür hesaplar Arama Motoru Feed’inin size en çok gösterdiği hesaplardır .

  İnternette bu kategoride yer alan ve profillerinde/sayfalarında hisse satışı yapan en ünlü Instagram hesaplarından birkaçını bulabileceğiniz birçok sayfa var, bu şekilde takipçilerinizi büyütmek çok iyi ve şüphesiz istediğiniz zaman tavsiye edilir. Bu tür bir hesap alın.

  Instagram’da organik büyümenin anahtarı

  Instagram’da ünlü bir hesap oluşturmak istiyorsanız, üçüncü türlerden birine sahip olmanızı öneririm, yani ünlü veya viral içeriklerden biri, bu tür hesaplar büyüme olasılığı en yüksek olanlardır, bu yüzden size vereceğim. takipçilerinizi yüklemek ve böylece seçtiğiniz hesap türünden bağımsız olarak daha fazla etki yaratmak için birkaç ipucu

  • İçeriği günlük olarak yükleyin, güncel olmak etkilemenin en iyi yoludur
  • Doğrusal içerik paylaşın (kediler hakkında konuşuyorsanız, her zaman kediler hakkında konuşun)
  • Diğer profillerle konuşun (tanınmış kişiler, viral içerik hesapları, vb.) ve onlara kendi profilinizin tanıtımını yapın
  • İçeriğinizin her yönden mükemmel olduğunu, ancak dikkatli olun; aşırı üretilmemiş, karmaşık çekici değil

  Bu ipuçlarını takip ederseniz, yakında işinizde iyileştirmeler göreceksiniz.