Instagram'da Influencer Marketing ile Nasıl Reklam Verilir veya Kampanya Yapılır - Örnekler

Ekim 18, 2021

Instagram mikro işletmeler için önde gelen bir platformdur, hem de çevresiyle tarafından kolaylaştırılır beri aslında son zamanlarda onlar sadece var, bahseder bir mağaza açtı için küçük ve orta ölçekli dolayısıyla onları platformda satmak için daha kolay hale getirmek için girişimciler It Sosyal ağlardaki reklam stratejinizin , ya markanızla bir ilgisi olduğu için ya da sadece çok ünlü oldukları için , tam olarak etkileyicilerle ilgisi olması muhtemeldir .

Ve Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri mi, temelde herkesin Instagram'ı var mı, bu onu bir influencer ile birlikte bir kampanya ile hedef kitlenize ulaşmak için mükemmel bir ortam haline getiriyor , hemen hemen herkes Instagram kullanarak bir influencer olmak istiyor .

Instagram'da Influencer Marketing ile Nasıl Reklam Verilir veya Kampanya Yapılır - Örnekler

Bu nedenle sponsor olmak istediğiniz kullanıcıları doğru analiz etmelisiniz, çünkü çok takipçiye sahip olmak çok satış yapmak anlamına gelmez, aksine günümüzde insanların uzmanlaşması ve izleyicileriyle olan etkileşimi zaten takipçi sayısından çok daha değerlidir. Bu gereksiz hale geldi ve herkes birkaç iyi sosyal yardım stratejisiyle takipçi kazanabilir.

  Dizin

   Bir etkileyiciye ihtiyacım var mı yoksa belirli insanları hedefleyebilir miyim?

   Kendinize sormanız gereken temel sorulardan biri budur. Etkileyicilerin yüksek bir fiyatı olduğunu göreceksiniz ve bunun nedeni hizmetlerinde sağladıkları kalitedir.

   Bununla birlikte, ana teması veganlık olan bir influencer, %100 domuz eti yapılan yeni ürününüz hakkında veya onun üzerinden taco satmaya başladığınız hakkında konuşmanızın hiçbir faydası olmayacaktır, bu temelde para kaybı olacaktır , çünkü hedefiniz veya hedef kitleniz seninkiyle aynı değil

   Bu yüzden kendinize markanızla uyumlu ve çevrenizin mükemmel bir destekçisi olan bir influencer almalısınız , hemen hemen tüm sektörlerde bir tane var, sadece iyi arama yapmayı bilmeniz gerekiyor, sizinki yoksa, iki yapabilirsiniz. bir şeyler.

   Birincisi, iyi konumlanmış bir influencer aramak ve ondan markanızın bahsettiği konu hakkında konuşmaya başlamasını istemek, takipçilerinin nasıl tepki verdiğini görmek ve buna göre sizi kabul ederse onunla bir reklam anlaşması yapmak. onun sizin sektörünüz hakkında konuştuğunu görebileceksiniz ama sizinkinden değil ve buna değip değmeyeceğine karar verebileceksiniz .

   OKUMA  Bilgisayar ağları nedir ve ne işe yarar? Tipoloji Türleri ve Sınıflandırmaları Nelerdir?

   İkincisi, kendi etkileyicinizin terfisini aramaktır, ancak buna çok dikkat etmelisiniz çünkü gerçekte kimin için çalıştığınızı asla bilemezsiniz.

   Etkileyici nasıl edinilir?

   İster Instagram'a çok sayıda fotoğraf yüklesinler, ister Facebook Gaming için Akış içeriği oluştursunlar , internette aktif olarak içerik oluşturan herkes için bir influencer edinmek sizin için kolay olacaktır .

   Her zaman, kendileriyle konuşmak için kolayca bir iletişim yolu bulabileceğinizi arayacaklardır, çünkü istedikleri bir şey şu anda yaptıkları şeye zaten yatırım yaptıkları zamandan para kazanmaksa, iletişim bilgilerini bulmak için en yaygın yerlerden bazı örnekleri burada bulabilirsiniz. :

   Youtube

   Videolarından birinin açıklamasına bakın, mutlaka bir iletişim bölümü bulacaksınız, mesajınızı oraya gönderin.

   Facebook

   Hayran sayfasında kişisel bir mesaj için onunla iletişime geçin, kesinlikle size cevap verecektir.

   Instagram

   Doğrudan bir kişiyi görmek çok zor olabilir, özellikle etkileyici kişi iyi biliniyorsa, profilinde bir e-posta olup olmadığını görmeye çalışın veya diğer sosyal ağlarında arama yapın.

   Ne kadar ücret alıyorsunuz ve buna değip değmediğini nereden biliyorsunuz?

   Coobis gibi platformlarda, etkileyicilerin kullandığı fiyatlar çoğu durumda 5 ila 50.000 dolar arasında değişebilir, bu rakamdan daha fazla ücret alan yalnızca birkaç kişi olacaktır, bu yüzden buna değip değmediğini ölçmeyi öğrenmelisiniz. ve bu onun takipçilerine göre değil, dikkate almanız gereken faktörler:

   • Kullanıcılarınızla etkileşim: Gönderi başına 1.000 etkileşimli 1 milyon takipçili bir hesap hiç iyi değil, aynı etkileşimlere sahip 3.000 takipçili bir hesap çok iyi, etkileyiciye aşinalık arıyorsunuz.
   • Format ve hedef kitle: Profesyonel seviyenize uygun.
   • İçeriğin genişliği : Çeşitlilik iyidir.
   • Fiyat , gelecekteki takipçiler tarafından değil, mevcut takipçiler tarafından erişilebilir .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin