Skip to content

iPhone Kişilerini SIM, Android, Gmail, iCloud, Excel veya PC’ye Aktarma

Eylül 3, 2022
kişileri iphone'dan bilgisayara aktarma

iPhone’lar yüksek kaliteli akıllı telefonlardır ve Facetime gibi benzersiz uygulamaların keyfini çıkarabileceğimiz , size gizli numaranızla arama yapma gibi seçenekler ve ayrıca WhatsApp ve Telegram gibi Android’de bulunan birçok mesajlaşma uygulaması sunar.

iPhone Kişilerini SIM, Android, Gmail, iCloud, Excel veya PC’ye Aktarma

Herhangi bir nedenle iPhone’unuzu bir Android cihaza veya başka bir iPhone’a değiştirmek istiyorsanız ve kişilerinizi kaybetmek istemiyorsanız, bunların yedeğini almanın birkaç yolu vardır, aşağıda size birkaç yöntem vereceğiz. hiçbir kavram altında kişilerinizi kaybetmeyin .

  İlk seçenek onları SIM karta kaydetmektir, bunu yapmak için çok basittir, yapmanız gereken ilk şey Kişiler’e erişmek, oradayken bir menüyü görüntülemek için sol alt kısımdaki dişliyi verirsiniz, İçe Aktar / Dışa Aktar’ı seçecekseniz, orada size birkaç seçenek sunacak, SIM karta aktar’ı seçeceksiniz ve hazır telefon tüm kişilerinizi SIM’e aktaracak.

  bir iphone yanında simkart ile el

  SIM kartla ilgili sorun, çok fazla belleğe sahip olmamasıdır, bu nedenle onları Gmail kişilerinize de aktarabilir ve böylece her zaman kullanılabilir durumda tutabilirsiniz.

  Bunu yapmak için yapmanız gereken ilk şey, Google Drive’ı iPhone’unuza indirmek, indirdikten sonra Gmail hesabınızı girin, ardından Ayarlar menüsüne gidin, ardından üçüncü olarak görünecek olan ‘yedekleme yap’ yazan yere gidin. menüde.

  Ardından, Kişilerinizin, Takvim Etkinliklerinizin ve Fotoğraf ve Videolarınızın yedek kopyalarını oluşturmak için birkaç seçenek alacaksınız, şimdilik kişileri yapmakla ilgileniyoruz, böylece ilk seçeneği seçeceksiniz. Kişiler’i seçerken, Google Kişiler’de yedek kopyalar oluşturmanızı , etkinleştirmenizi ve ardından önceki menüye dönmek için sol üstteki oku tıklamanızı söyleyen bir düğme görünür.

  Ardından aşağıdaki mavi butonu veriyorsunuz ‘yedek oluştur, Google sizden belirli izinler isteyecek, kabul ediyorsunuz ve bu kadar, kişileriniz Gmail’de olacak. Android telefonunuza bu Gmail hesabıyla eriştiğinizde, başka bir şey yapmanız gerekirse tüm kişileriniz görünecektir .

  OKUMA  Windows 7, 8 ve 10'u Önyükleme veya BIOS'tan Güvenli Modda Başlatma

  Bunları kaydetmek ve iCloud’unuzda kullanılabilir hale getirmek de çok basittir, sadece Ayarlar’a, ardından iCloud’a gitmeniz ve ardından Saklama ve kopyalama yazan yere vermeniz gerekir, orada olmak birkaç seçenek görünecek, Kişiler ikinci olacak, hangisini seçin iCloud’a kaydetmek istiyorsanız Yedekle yazan yere gidin ve iCloud’a Yedekle seçeneğini etkinleştirin.

  Ardından, Şimdi yedekle yazan yere basıyorsunuz ve işte, kaydetmeyi seçtiğiniz her şey iCloud hesabınızda olacak ve istediğiniz zaman kurtarabilirsiniz.

  kişileri iphone'dan bilgisayara aktarma

  Kişilerinizi bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza aktarmak ve bir Excel sayfasında bulundurmak da çok basittir. Yapmanız gereken ilk şey , kişilerinizi bir SD karta kaydetmektir, böylece kişilerinizi SIM karta aktardığınız menüye erişirsiniz, ancak bu sefer SD karta aktar seçeneğini seçersiniz.

  Sizden onay isteyecek, kabul edeceksiniz ve hemen bir USB kablosu ile PC’ye aktarabileceğiniz veya SD’de arayarak e-postanıza veya başka bir uygulamaya gönderebileceğiniz Contacts.vcf dosyası oluşturulacaktır . Dosyalarım uygulaması ile kart ve paylaşmak için düğmesine basın.

  Bilgisayarınızda Contacts.vcf dosyası olduğunda , onu bir Excel dosyasına dönüştürmek kolaydır, sadece vCard Dönüştürücüye erişmeniz yeterlidir ve orada olduğunuzda V-Card dosyasının yanında Dosya seç yazan yere tıklarsınız. , Kişiler dosyasını seçin, ardından CVS ve Noktalı virgül olarak işaretleyeceğiniz Biçim yazan yeri seçin ve ardından Dönüştür yazan yere tıklayın.

  Dönüştürmeyi bitirdiğinde, Excel ile açabileceğiniz Contacts.cvs adlı bir dosya indirilecek ve tüm kişileriniz telefon numarası ve e-posta ile orada olacak .