IPR'ler nedir ve ne içindir? Android'de DPI'yi Nasıl Değiştirebilirim

Aralık 8, 2021

Android telefonlar , ekranın parlaklığını ayarlamak gibi basit şeylerden , yaşlı bir kişi tarafından kullanılabilecek şekilde tamamen yapılandırmaya kadar , arayüzlerini özelleştirmek ve bizim için daha rahat hale getirmek için bize birçok olanak sunuyor .

Ekranda görüntülenen farklı öğelerin daha büyük veya daha küçük görünmesi için etkinleştirilebilecek ayarlardan biri de DPI'yi değiştirmektir.

  Dizin

   IPR'ler nelerdir?

   DPI, İngilizce'de Dots Per Inch veya Points per Inch İspanyolca'da bir kısaltmadır, bir baskıdaki nokta sayısını ölçen bir birimdir, DPI ne kadar yüksek olursa, baskı çözünürlüğü o kadar iyi olur.

   Bizim bağlamımızda, fikri mülkiyet hakları ekranda görüntülenen bilgi miktarını ölçer . DPI artırılırsa tüm öğeler daha büyük görünür yani harfler ve simgeler daha büyük görünür ve böylece ekranda daha az bilgi gösterilir ve tam tersine DPI'yi düşürürsek her şey daha küçük görünür ve bu nedenle daha fazla bilgi görüntülenir. ekranda.

   Ekranın çözünürlüğüne ve boyutuna bağlı olarak, varsayılan DPI küçük ekranlı bir telefonda değişebilir , örneğin Galaxy S3 mini varsayılan olarak 240 DPI ile gelirken, daha büyük bir ekrana sahip olan Samsung A3 , varsayılan olarak 360 DPI ile geliyor.

   Bu değişikliği yapmadan önce, bu seçeneğin normal kullanıcılar için değil, uygulama geliştiriciler tarafından kullanılmak üzere yapıldığını , bu nedenle riskleri olduğunu ve telefonunuzda sorunlara neden olabileceğini unutmayın, en yaygın olanı SMS gibi bazı uygulamaları yapmasıdır. veya Kişiler sürekli kapanır.

   En kötü senaryoda, her zaman yeniden başlayacağı için telefonu kullanılamaz hale getirebilir veya açılmayabilir. Bu sorunlarla başa çıkmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz, bu değişiklikleri uygulamamanız önerilir.

   Bunları değiştirmeniz isteniyorsa, bunu 20'şer aralıklarla yapmak ve bu şekilde özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak en iyi yoldur.

   OKUMA  Yer Açmak için Mac'te Geçici Dosyalar veya Önbellek Nasıl Temizlenir

   Android'inizin DPI'sı nasıl değiştirilir?

   DPI'ı doğrudan Android'inizden değiştirmek için yapmanız gereken ilk şey Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirmek, bunun için Yapılandırma menüsüne veya Telefon Ayarları> Android Ayarları> Cihaz Hakkında> Yazılım bilgilerine erişmeniz gerekir . Yapı numarası yazan yere 7 kez basacaksınız ve şimdi ayarlara döndüğünüzde Geliştirici veya programcı seçenekleri adında yeni bir Menü görünecektir.

   Bu Menüde Minimum genişlik seçeneğini aradığınızda, orada varsayılan değer görünecektir ve bunu istediğiniz değere değiştirip kabul etmenize izin verebilirsiniz. Bunları Windows PC'nizi kullanarak da değiştirebilirsiniz , bunun için bilgisayarınızda telefonunuz için ADB programı ve sürücülerinin yüklü olması ve bir USB kablosuna sahip olmanız gerekir.

   Öncelikle USB hata ayıklamayı etkinleştirmelisiniz bunun için Programlayıcı menüsüne girip USB hata ayıklama seçeneğini bulup etkinleştirmelisiniz. Ardından telefonu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp USB hata ayıklamasını onaylayın ve ADB programını açın.

   ADB'de adb devices komutunu yazmalı ve Enter tuşuna basmalısınız, her şeyi doğru yaparsanız telefonun seri numarası görünecektir. Ardından, Android sürümünüze bağlı olarak şu iki komuttan birini yazmalısınız:

   • Para Android 4.3 veya üstü: adb kabuk wm yoğunluğu VALOR_DPI && adb yeniden başlatma
   • Para versiyonları anteriores: adb shell am görüntüleme yoğunluğu VALOR_DPI && adb yeniden başlatma
   • DPI_VALUE değerini ayarlamak istediğiniz değerle değiştiriyorsunuz ve Enter'a basıyorsunuz .

   Cep telefonunuz rootlu ise TexDroider DPI uygulamasını kullanarak telefonunuzun DPI değerini değiştirebilirsiniz . Uygulamayı çalıştırın ve karşınıza çıkacak uyarıyı kabul ettikten sonra telefonunuzun mevcut DPI değerini göreceksiniz, dilediğiniz gibi değiştirip Apply'a basıp, uygulamaya Superuser yetkileri verdikten sonra yeniden başlatıyorsunuz ve bu kadar. Köklü değilse, her zaman Kingo kökü gibi programları kullanarak yapabilirsiniz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin