İşletmem İçin Çekici ve Başarılı Bir İsim Nasıl Seçilir - Faydalı İpuçları

Temmuz 27, 2021

İşletmeniz için başarılı bir isim seçmek birkaç faktöre bağlıdır, bunları bilmek işiniz için mükemmel bir isim elde etmenize ve pazarda rekabet etmenize yardımcı olacaktır, isim önemlidir çünkü şirketinizi dünyanın geri kalanında büyük uluslararası şirketlerde temsil eder. Doğru yayılma konusunda onlara yardımcı olan stratejik bir adları vardır .

İşletmem İçin Çekici ve Başarılı Bir İsim Nasıl Seçilir - Faydalı İpuçları

Örneğin, "doña Juanita'nın kafesine gidelim" demekle "Adını hatırlamayan kafeye gidelim" demekle aynı şey olmaz, aradaki fark markalaşma yaratır.

Şirketinize belirli bir satın alma aşinalığı sattığınız kamuda konsolide etmeyi başarırsanız , işin yarısını yapmış olursunuz, tam da bu nedenle Coca Cola gibi şirketler ürünlerini çok pahalıya satarlar, çünkü %100'ü. reklamları refah odaklıdır.

Yani, size asla "yeni ürünlerini" bir reklamda satmayacaklar, hem sosyal ağlarda hem de caddeye veya reklamlara yapıştırılan afişlerde reklam stratejileri , büyük markaları "Coca" yı vermeden önce bir iyilik hissi yaratmaktır. Kola" sloganını takip etti.

Bu, adından önceki içerik iyiyse veya sizinle empati kuruyorsa , şirketle bir bağlantı kurun, sadık müşteriler yaratın ve ardından ürünün yalnızca çekici bir reklam yaparak satmasına izin verin, ancak bu mantıklı değil, duyguya hitap ediyor.

Aksi takdirde, size %90 indirim sunan veya önceki fiyatın üstü çizili ve yenisini büyük boyutta gösteren bir reklam olurdu, bunlar bilişsel önyargılarla mantığa satar ve müşteri ile aşinalık yaratmaz, bu yüzden küçük işletmeler yapar genellikle ürünlerine fiyat koymazlar.

dizin ()

 1. İşletmeniz için bir isim seçerken dikkate alınması gereken veriler
  1. Mümkün olan en kısa isim
  2. Bir duygu yaymalı
 2. İşletmenizin adını adım adım oluşturun
Dizin

  İşletmeniz için bir isim seçerken dikkate alınması gereken veriler

  OKUMA  Adım Adım Android'de Safari Nasıl Alınır, İndirilir ve Kurulur

  İsim, müşterilerinizin sizi hatırlayacağı şeydir, bu isimden daha iyi, onları bir zevk veya aşinalık duygusuyla bağlar, şirketinizin işine bağlı olarak bir isim veya başka bir isim seçmelisiniz, ancak dikkate almanız gereken bazı özellikler vardır. koymak istediğiniz isme hesap verin , işte küçük bir liste:

  El nombre más corto posible

  Habrás notado que las grandes empresas utilizan nombres muy cortos, por ejemplo: Pepsi, Bimbo, Foca, UBER, Hasbro, Nike, McDonald´s ¿notas un factor en común?, exacto no son de más de una palabra, sin embargo si buscas nombres de empresas que acaban de empezar y no tienen mucho éxito notarás nombres como "Taquería el tío roberto", esto apela al aspecto humano que extraña las cosas, pero a gran escala siempre será mucho mejor un nombre corto y preciso.

  Debe emitir una emoción

  Las personas amamos sentir emociones, nada mejor que poner Free Fire con gráficos a toda potencia y disfrutar de un buen momento, pero no jugamos por "aprender" jugamos por divertirnos y sentir la emoción de cuando logras vencer sobre el rival, todos los videojuegos apelan al lado sentimental o emocional, así deberíamos hacerlo nosotros también.

  Construir el nombre de tu negocio paso a paso

  Vamos a armar el nombre de un par de empresas para que aprendas con el ejemplo como es que deberías seleccionar el nombre de la tuya, para esto necesitarás 3 cosas: giro de la empresa, territorio de alcance y vinculación a una emoción.

  Niye ya? Basit, şirketin dönüşüyle ​​başlayalım, şirketiniz bebek olsaydı , okunması kolay ve empati kuran bir isme ihtiyacınız olurdu , örneğin "Pañababys" burada sadece adın empati kurduğunu değil, aynı ne yaptığınızı söyler ve hatırlanmaya ve bir hizmet türü için referans olarak yerleştirilmesine yardımcı olur.

  OKUMA  Windows PC veya Android'de Bulanık ve Odaklanmamış Fotoğraflar Nasıl Onarılır ve Düzenlenir

  Bölge, çünkü yalnızca bir yer bulmayı planlıyorsanız, işinizin Barselona'da bir Hırdavat Mağazası olduğunu varsayarak "Ferrebarce" koyabilirsiniz , daha spesifik olarak imkansız ve duyguyla bağlantı çünkü sakızlı bir işte "Gomilindas" son kullanıcınızla empati kurar ve bu her zaman iyidir.

  Meksika Sınai Mülkiyet Enstitüsü aracılığıyla şirketinizin adıyla Meksika'daysanız kayıt yaptırmayı unutmayın ve Meksika dışındaysanız ilgili kuruma kayıt yaptırmayı unutmayın.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin