İşlevleriyle Access Hızlı Erişim Araç Çubuğu Nasıl Özelleştirilir

Kasım 19, 2021

Microsoft Access, çok veya az bilgi içeren veritabanlarını yönetmemize ve düzenlememize ve daha sonra ihtiyacımız olduğunda ona erişmemize ve ayrıca bize basit bir şekilde filtreleme ve düzenleme imkanı vermemize olanak tanır .

İşlevleriyle Access Hızlı Erişim Araç Çubuğu Nasıl Özelleştirilir

Deneyimsiz kullanıcılar için idealdir, çünkü onu kullanmak için çok fazla bilgiye sahip olmanız gerekmez ve kullanımı Excel'e çok benzer, pek çoğu onu Access panosuna tercih eder .

Ayrıca , Word ve Excel ile yapılabildiği gibi diğer Office uygulamalarından verileri bağlamanıza veya bağlamanıza olanak tanır , ayrıca kullanımlarını büyük ölçüde kolaylaştıran kontrol komut düğmelerine sahiptir, tüm bunlar başka bir program satın almaya gerek kalmadan kullanma olasılığını artırır. veya fazladan ödeme yapmak, onu bir veritabanı yöneticisine ihtiyaç duyan kişiler veya küçük veya büyük ofisler için ideal hale getirir.

  Dizin

   Hızlı erişim çubuğunuzu düzenlemenin avantajları

   Hızlı Erişim Araç Çubuğu varsayılan olarak sol üstte bulunur ve kaydetme, yineleme ve geri alma seçeneklerine sahiptir.

   Bu çubuğu düzenlemek size yaptığınız işin türüne göre daha fazla seçenek ekleme imkanı verir ve kullanmadığınız ya da gerekli görmediğiniz seçenekleri eleyebilirsiniz. Bu size zamandan ve emekten tasarruf sağlayacak ve performansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

   Ayrıca bara daha kolay erişmek için uygulamada iki farklı yere yerleştirebilir ve sonuçta hangisinin en rahat ve erişilebilir olduğunu seçebilirsiniz.

   Hepsinden iyisi, bu basımı yapmak için bir programcı veya bilgisayar uzmanı olmanıza gerek yok, düşündüğünüzden daha kolay olduğunu göreceksiniz.

   Hızlı Erişim Çubuğunu Özelleştirin

   Bilmeniz gereken ilk şey , araç çubuğuna nasıl yeni bir komut ekleyeceğinizdir . Bunun için yapmanız gereken, şeritte eklemek istediğinizi bulmak, ardından seçeneğe sağ tıklayın ve bir menü görüntülenecektir, orada Hızlı Erişim Araç Çubuğuna Ekle seçeneğini seçin ve bu kadar. en çok ihtiyacınız olan seçenekleri ekleyin.

   OKUMA  Android, PC ve iOS'ta MP4 Videolarını MP3 Online'a Dönüştürme

   İhtiyacınız olan seçenek şeritte değilse, çubuğun sonunda bulunan aşağıyı gösteren oka tıklamanız gerekir, bir menü görüntülenecek ve Daha Fazla komut yazan sondan bir önceki seçeneği seçeceksiniz .

   Bu şekilde, tüm Access seçeneklerinin bir kutuda görüneceği bir pencere açılacaktır, orada ihtiyacınız olanları seçmeniz ve ekle düğmesine tıklamanız gerekecek, ihtiyacınız olanları ekledikten sonra kabul etmeniz ve hızlı erişim çubuğunuzda seçilen seçeneklere sahip olacaksınız.

   İsterseniz seçenekler çubuğundan bir komut kaldırmak, sen seçenekleri eklemek ve kaldırmak ve kaldır düğmesini istediğiniz birini seçmek için erişilebilir olduğu aynı seçenek Daha komutları erişebilir, iki şekilde yapabilirsiniz.

   Ve bu şekilde onu ortadan kaldıracaksınız. Başka bir yol da silmek istediğiniz komuta sağ tıklayıp hızlı erişim görev çubuğundan Sil seçeneğini vermektir .

   To bir seçenek konumunu değiştirmek, sen sağ altındadır oklara doğru kutusu ve tıklayarak taşımak istediğiniz komutu seçecek çubuğunda sağ tıklayıp bu menüde seçenek özelleştirme araç çubuğu, seçmelisiniz kutuyu kaldırabilir, indirebilir ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

   Access ayrıca size ayırıcılar kullanarak birkaç seçeneği gruplama seçeneği sunar , bunun için araç çubuğunu yeniden özelleştir seçeneğine erişmeniz gerekir. Zaten mevcut Komutlar listesinde ayırıcı seçecek ve ardından ekleyeceksiniz ve sağdaki oklarla istediğiniz yere yerleştireceksiniz.

   Son olarak çubuğun yerini değiştirebilirsiniz; çubuğun sonundaki oka tıklayarak ve şeridin altındaki Göster seçeneğini seçin.

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin