.Jar dosyası nedir? Android, iPhone veya PC'de Nasıl Açılır veya Çalıştırılır

Ekim 12, 2021

Bilmediğimiz birçok dosya uzantısı türü vardır ve bunları ne tür programların açabileceğini çok daha az. Ve bu, kullanıcıların herhangi bir dosyayı açmak istediklerinde sahip oldukları genel bir sorundur, garip nedenlerle açılmaz. Bazılarınızın yaşayabileceği bu sorunu anlıyoruz. Bu yazıda bir .jar dosyasının ne olduğunu ve PC, Android veya iPhone'da nasıl açabileceğimizi açıklayacağız .

Örneğin, ses dosyası uzantılı bir dosyamız olduğunda oluşabilecek rahatsızlıklar hakkında çok şey söylendi . Cihazımızda uygun program yoksa. Bahsedilen dosyanın içeriğini bilmek mümkün olmayacaktır , bu nedenle, atıfta bulunduğu uzantısını bilmek önemlidir.

Bu yazıda Jar uzantılı dosyalar hakkında yorum yapacağız.Jar, dijital bir dosya anlamına gelir ve onu açabileceğiniz belirli bir uygulamaya sahip olmanız gerekir. Ancak bu tür dosyalara erişimde sorun yaşıyorsanız. Makaleyi okumaya devam etmenizi ve .Jar dosyaları ve bunları nasıl açabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi öneririz.

  Dizin

   .jar dosyası nedir

   .Jar veya Java Arşivi uzantılı bu tür dosyalar iki tür dosyaya atıfta bulunur ve Java uygulamalarından gelebilirler. Ancak bir .zip dosyası gibi davranması ve ses veya video dosyaları içermesi de mümkündür. Ancak çoğu zaman .Jar dosyaları içinde farklı dosyalar bulunan bir kitaplık içerir.

   Ancak bu dosyalar Java uygulama programlama basitleştirmelerini içerir, ancak şifreli kodlar da içerebilir. Bu tür uzantıya sahip dosyalar, Android veya iPhone gibi çeşitli mobil platformlarda, ayrıca kişisel bilgisayarlarda veya dizüstü bilgisayarlarda ve tabii ki Java sayesinde kullanılabilecek şekilde etkinleştirilebilir .

   Android'den .Jar dosyalarını açma adımları

   Şimdi size Android ile çalışan bir mobil cihazdan bir .Jar dosyasını açmanın veya çalıştırmanın ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz . Ancak elbette cep telefonuna yüklenen bazı uygulamalarla ilişki kurmak gerekiyor. Ve ilk adım, Android telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak PC'ye bağlamaktır.

   OKUMA  Mağazaya Girmek için Nokia'mda Microsoft Hesabı Nasıl Oluşturulur

   Daha sonra Jar adında bir klasör oluşturacaksınız, bu işlemi cep telefonunuzun dosyalarında yapmalı ve bu yapıldıktan sonra yürütülecek dosyayı o klasöre taşımalısınız. Bir sonraki adım, telefonu PC'den ayırmak ve cep telefonunuzda daha önce oluşturduğunuz klasörü aramanız ve şimdi yüklemeniz ve çalıştırmanız gerekiyor.

   iPhone'dan bir .jar dosyasını çalıştırma adımı

   Bu durumda, Java ile Apple'da yapmak mümkün olmadığı için Cydia programından kurulum yapmamız gerekecek. Ve bu şekilde sanal mağazadan veya App Store'dan olmayan Uygulamaları yükleyebiliriz. Bu nedenle, ilk adım Cydia'yı cep telefonunuzda açmak ve ardından "Kategoriler" ve ardından "Java" üzerine tıklamanız gerekir .

   Ekranda geliştiricilerin bir listesi görüntülenecek ve bizim durumumuzda iPhone / Java'yı tıklayacaksınız, ardından bir mesaj ve kurulumu başlatmak için tıklamanız gereken "Onayla" seçeneğini göreceksiniz.

   Java kategorisine geri dönün ve jiKes'e tıklayın, yüklenecek bir uygulamadır ve ardından cep telefonunu yeniden başlatmanız gerekir ve geri döndüğünüzde Uygulama masaüstünüzde olacaktır. Bununla birlikte herhangi bir başka .Jar dosyasını çalıştırabileceksiniz.

   .Jar dosyalarını Windows PC'den açma adımları

   Başlamak için Java programını bilgisayarınıza indirmeniz ve kurulum adımlarını takip etmeniz gerekiyor.Bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi .Jar dosyasına gitmeli ve çalıştırmak için üzerine çift tıklamalısınız, değilse, bunun için programı seçmelisiniz.

   Bu durumda Java TM seçeneğini seçeceksiniz ve şimdi sorunsuz açılacak, gördüğünüz gibi bir .MPG dosyasını oynatmak kadar basit . Bir .Jar dosyasının ne olduğunu ve nasıl açılacağını işte bu kadar kolay bilirsiniz .

   Bir cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Go up

   En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin