Skip to content

Kablosuz Ağımı Artırmak için TPLINK Genişletici Tekrarlayıcıyı Doğru Şekilde Bağlama ve Yapılandırma

Ekim 1, 2022

Tüm ekipmanlarınızın evde bağlı olmasında sorun mu yaşıyorsunuz? Olası bir çözüm, evinizdeki tüm alanların kablosuz ağını artırmak için bir TP-LINK Genişletici tekrarlayıcıyı bağlamak ve yapılandırmaktır .

21. yüzyıl sürekli bağlı olma ihtiyacını getirdi ve verimli kablosuz ağların kullanımı bir öncelik haline geldi. Hepimiz hızlı bir internet bağlantısı isteriz, ancak sinyal her odaya ulaşmayabilir . Neyse ki, ev yapımı sinyal yükselticileri yaratmanın yolları olmasına rağmen, bu sorunu çözmeye hizmet eden cihazlar var .

Kablosuz Ağı Artırmak için TPLINK Genişletici Tekrarlayıcıyı Doğru Şekilde Bağlama ve Yapılandırma

  Tekrarlayıcılar nedir?

  Bunlar , ağın sinyalini artırmaya hizmet eden küçük cihazlardır . Amacı, onu daha güçlü kılmaktır, daha yoğun ve daha fazla mesafe kat edilebilir. İnternet hızınızın yavaş olduğundan şüpheleniyorsanız mükemmel bir çözüm .

  Yönlendiricinin tüm alanlarda sinyali güçlendirmesi için bir dayanaktır. Yalnızca bir elektrik prizine bağlanmalı ve sinyali alıp yönlendiricinin ulaşamayacağı yerlere uzatabileceği stratejik bir yere yerleştirilmelidir.

  Tekrarlayıcı satın almadan önce ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olun. Yani birden fazla katı olan bir ev ise, kat ettiği mesafeyi, çalıştığı frekans bandını ve bağlanacak cihaz sayısını dikkate alın .

  TP-LINK Extender tekrarlayıcı doğru şekilde nasıl bağlanır ve yapılandırılır?

  TPLINK tekrarlayıcılar, yapılandırmaları kolay ve kurulumları oldukça basit olduğu için genellikle oldukça popülerdir . Piyasada, dahil ettikleri işlevlere bağlı olarak fiyat farklılığı olan farklı modeller vardır.

  Hızlı kurulum (WPS düğmesi ile)

  Eğer öyleyse, kurulum ortalama 5 dakika sürer.

  yönlendirici ve tekrarlayıcıyı yapılandır

  • Tekrarlayıcıyı yönlendiricinin yakınındaki bir elektrik prizine takın
  • Tamamen açılmasını bekleyin ve yönlendiricideki WPS düğmesine 3 saniye süreyle basın
  • Hemen en az 3 saniye boyunca tekrarlayıcı üzerindeki menzil genişletici veya WPS düğmesine basın
  • Artık iki cihaz arasındaki senkronizasyon işlemi başlar ve tekrarlayıcının hazır olduğuna dair bir sinyal olarak tüm ışıkları açmasını beklemeniz gerekir.
  • Tekrarlayıcı zaten senkronize edilmiştir, şimdi fişini prizden çekin ve evinizdeki veya ofisinizdeki tüm yerlere sinyal yayınlayabileceği stratejik bir yere yerleştirin.
  OKUMA  Access'te Form Denetimlerini Otomatik Olarak Ayarlama ve Hizalama

  Düzgün çalıştığını doğrulamak için tekrar prize taktığınızda tüm ışıkların yandığını kontrol edin . Ancak bu, sahip olduğunuz TP-LINK tekrarlayıcı modeline göre değişiklik gösterebilir.

  WPS düğmesi olmadan kurulum

  TP-Link Wi-Fi RE200 AC750 gibi WPS düğmesi bulunan tekrarlayıcı modeller vardır . Bu durumlarda konfigürasyonun tarayıcıdan yapılması gerekir.

  • Tekrarlayıcıyı bir elektrik prizine takın ve açın
  • Ardından tekrarlayıcıyı ana erişim noktasına bağlayın. TP-Link TL-WA850RE gibi modellerde bilgisayara kabloyla bağlanmak için bir Ethernet bağlantı noktası bulunur ve bağlantıyı TP-LINK_Extender_XXX adıyla tanımlarsınız
   • Kablolu bağlantıyı devre dışı bırakırsanız, herhangi bir kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakın.
   • Bağlantının kablosuz olması durumunda, diğer aktif ağların bağlantısını kesin.
  • Seçtiğiniz tarayıcıyı açın ve TP-Link yapılandırma sayfasına erişin
  • Elinizde birkaç yöntem olacak, en uygun olduğunu düşündüğünüzü seçin
  • Bir sonraki adımda kullanıcı adı ve şifre istiyor . Yapılandırmayı ilk kez yaptığınızda, cihazın varsayılan olarak getirdiği admin ve admin olanları (tümü küçük harfle) yerleştirirsiniz.

  ikinci kat tekrarlayıcıyı bağlayın

  • Hızlı yapılandırma sayfasına eriştiniz, Seçeneği seçin Yönlendiricinin / AP’nin WiFi ağını seçin
  • Yönlendiricinin / ana AP’nin WiFi ağının erişim şifresini yazın, yönlendiricinin sahip olduğu şifreyi koyabilirsiniz. Ne olduğunu bilmiyorsanız, Android telefonunuzda arayabilirsiniz.
  • Yapılandırmayı bitirdikten sonra, tüm ışıkların sorunsuz yandığını doğrulayın.
  • Tekrarlayıcıyı ayırın ve evin belirli bir yerine yerleştirin. Bağlanmak ve kusursuz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yaklaşık 30 saniye bekleyin .