Skip to content

Kilitli Android Tablet Nasıl Biçimlendirilir, Sıfırlanır veya Fabrika Ayarlarına Geri Yüklenir

Ağustos 28, 2022

Bir Tableti biçimlendirmek , diğerlerinin yanı sıra uygulamaların yavaş yürütülmesi, ekranın donması , oyunların zorunlu olarak durdurulması gibi bazı sorunlarla karşılaştıklarında bir çözüm olabilir.

Bu durumlar, yazılım hatalarıyla karşı karşıya olduğumuz anlamına gelebilir ve bunları çözmek için cihazımızı fabrika değerlerine döndürmemiz gerekebilir .

Kilitli Android Tablet Nasıl Biçimlendirilir, Sıfırlanır veya Fabrika Ayarlarına Geri Yüklenir

Cep telefonları ile birlikte en çok talep edilen modern cihazlar arasında tabletlerin de çok özel bir yeri olduğunu çok iyi biliyoruz. Bunun nedeni, video oyunlarını ve okumayı seven kullanıcıların, hobilerini her yere rahatça götürmek için ideal olduğunu düşünmeleridir.

Bu nedenle pil süresinde arızalandığında veya çalışma sorunları olduğunda mutlaka bir çözüm bulunması gerekir. Ve tabletinizi nasıl sıfırlayacağınızı bilmek , durumu çözmek için ihtiyacınız olan şeylerden biri olabilir.

  Basit bir yöntem, “Sıfırla” düğmesini kullanın

  Bazı tabletlerde, küçük bir deliğin içinde korunan bir düğme aracılığıyla etkinleştirilebilen bir sıfırlama güvenlik mekanizması bulunur. Durum zor olduğunda bu çok yararlı olabilir.

  Bu düğmeye erişmek için ihtiyacınız olan ilk şey, iğne gibi küçük, keskin bir nesnedir. Delikten geçirin ve hafif bir “klik” sesi duyana kadar bastırın, ardından yaklaşık beş saniye bekleyin , cihazınız sıfırlanacak ve bundan sonra tekrar çalışacaktır.

  tabletinizi fabrika ayarlarına kolayca götürebilirsiniz

  Bu yöntem basittir ve çok yararlı olabilir, ancak mekanizmaya zarar verebileceğinizden kötüye kullanmamaya çalışın. Yararlı bir ipucu, düğmeye basarken çok fazla kuvvet uygulamamak ve olası bir hasarı önlemek için deliğe kolayca sığacak bir nesne seçmek olacaktır.

  Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına sıfırlama

  Tabletinizi Ayarlar veya Yapılandırma menüsünden fabrika değerlerine getirmek oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken ilk şey o menüye gidip “ Yedekleme ” seçeneğini seçmek.

  Ardından “ Fabrika Ayarlarına Sıfırla ” seçeneğini seçin. Cihazın dahili hafızasında kayıtlı olan verilerin bir kısmını kaybedeceğiniz konusunda sizi uyarmak için yeni bir pencere açılacaktır. Ardından “Sıfırla”yı seçin ve birkaç dakika sonra Tabletiniz yeniden başlatmak için kapanacaktır.

  OKUMA  Tinder'daki Sohbetlerimi Kimse Okumadığı İçin Nasıl Kilitlerim ve Şifremi Korurum

  Açıldığında, sizden tekrar giriş bilgilerinizi , yani e-posta adresinizi ve ilgili şifrenizi isteyecektir. Yeni bir kullanıcı veya çok kullanıcılı oluşturma avantajından yararlanabilirsiniz .

  Kurtarma, Android’in bir avantajı

  Bu, Android cihazlarda bulunan çok kullanışlı bir seçenektir ve Tabletinizi sıfırlamanız gerekiyorsa mükemmel bir çözüm olabilir. Bu menüye erişmek için, cihaz tam olarak önyükleme yapmadan önce bunu yapmalısınız.

  Tableti tamamen kapatarak başlıyoruz ve aynı anda yaklaşık 6 saniye, güç düğmesine ve “Düşük Ses” düğmesine basıyoruz.

  Android tabletinizi yeniden başlatmak için sadece birkaç adıma ihtiyacınız var

  Ekranda ilk logoyu gördüğünüzde, güç düğmesini bırakmanız yeterlidir. Kurtarma arayüzü ekranının göründüğünü göreceksiniz .

  O sırada ses düğmelerini kullanarak menüde gezinebilirsiniz. “ Wipe data Factory Reset ” yazan seçeneği bulun ve güç düğmesini kullanarak seçin. Ardından “Evet”e basın ve tabletiniz tamamen sıfırlamayı açmak için hemen kapanacaktır.

  Tabletinizi sıfırlamanın diğer yolları

  Bazen Tabletimizin ufak tefek sorunları , cihazı fabrika ayarlarına götürmeye gerek kalmadan, cihazı yeniden başlatarak basitçe çözülür. Bu durumda, birkaç yolla yapabiliriz.

  Bazı Tabletlerde pili çıkarıp birkaç saniye bekleyebiliriz. Tekrar takıp cihazı açtığınızda sorun ortadan kalkmış olabilir. Şimdi, pilin çıkarılabilir olmaması durumunda, Tablet yeniden başlatılana kadar güç düğmesini birkaç dakika basılı tutmalıyız.

  Tekrar açtığınızda, sorun ciddi değilse, her zamanki gibi çalışmaya başlayacaktır. Herhangi bir nedenle tablet iyi çalışıyor, ancak bize biraz yavaş görünüyorsa, her zaman biraz daha hızlı yapmayı seçebiliriz .

  Son olarak, bir tableti yeniden başlatmanın en basit yollarından biri pilin tamamen bitmesine izin vermektir .