Skip to content

Kimin Telefon Numarasını ve Hangi Ülkeden Aradıklarını Kolayca Nasıl Belirleyebilirim ve Bilebilirim

Eylül 2, 2022

Günümüzde cep telefonu rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan aranmak çok daha normaldir . Bunun nedeni, tele pazarlama veya spam’in geçen yıl güç kazanmasıdır.

Pek çok kişi, güvenlik veya can sıkıcı iş aramalarından kaçınmak için bilinmeyen numaralardan gelen aramalara cevap vermez. Ancak, bizi kimin ve nereden aradığını bilmek her zaman yararlıdır .

Kimin Telefon Numarasını ve Hangi Ülkeden Aradıklarını Kolayca Nasıl Belirleyebilirim ve Bilebilirim

Bu gönderide, kimin telefon numarası olduğunu ve sizi hangi ülkeden aradığını belirlemenin yollarını vereceğiz. O halde rahatlayın ve bu yolculukta bize katılın.

  Bir telefon numarası nasıl belirlenir ve nereden aranır?

  Sizi arayan numarayı belirlemeye çalışmanıza yardımcı olacak farklı uygulamalar vardır. Aynı şekilde , spam ile suçlanan bir numara veritabanına sahip web sayfaları da vardır.

  Google

  İster inanın ister inanmayın, sizi arayan numara hakkında bilgi almak için Google aramasını kullanabilirsiniz. Sonuç almak için numarayı arama motoruna yerleştirmeniz yeterlidir .

  Sarı sayfalar

  Evet, Sarı Sayfaların sizi arayan telefon numarasını arayabileceğiniz kendi web sayfaları vardır. Bu şekilde bir işletmeye mi yoksa bir kişiye mi ait olduğunu bileceksiniz . Bu durumda, Beyaz Sayfalarda aramaya devam edebilirsiniz.

  Bir kişinin sizi araması ve numarasının çıkmaması gibi bir durum söz konusu olabilir . Bunun nedeni , arama yapmaları ve cep telefonu numarasını gizlemeleridir .

  spam listeleri

  Telefon spam’lerini kötüye kullanan tüm işletme numaralarının kaydedildiği başka bir sayfa . Tek yapmanız gereken, sizi arayan numaranın nereden geldiğini bulmak için veritabanını aramak.

  kahve içme bilinen numara ile çağrıda kadın

  Ayrıca bazı Android modellerinde spam olan numaraları filtrelemelerine izin veren bir işlev bulunur. Bu işlevi etkinleştirmek için Ayarlar’daki Aramalar bölümüne gidin ve Arayan Kimliği ve spam seçeneğini arayın.

  Beni hangi ülkeden aradıklarını nasıl bilebilirim?

  Günümüzde birçok mobil cihaz, ilk kurulumlarının bir parçası olarak arayan kimliği sunar. Bu, aradıkları bölgeye bağlı olarak, size aramanın geldiği şehri veya ülkeyi söyleyebilir.

  OKUMA  Word'de İki Metin Kutusunu Kolayca Bağlama veya Gruplandırma

  Ancak bu, tüm Android veya iPhone telefonlar için geçerli değildir, bu nedenle diğer yöntemleri tercih etmeliyiz.

  Sizi arayan bir numaranın tam yerini nasıl öğreneceğiniz, bazı programları kullanarak veya her ülkenin kodunu bilerek mümkündür.

  Sizi hangi ülkeden aradıklarını söylemenin en kolay yollarından biri , numaraların başındaki kodlardır .

  Her belirli alan dahil olmak üzere her ülke, en fazla 3 basamaklı bir kombinasyon olabilen artı işareti “+” ile birlikte bir dizi numaraya sahiptir.

  Aynı şekilde, her operatörün ülke koduna ek olarak benzersiz kodu vardır. Endişelenmeyin, internette tüm ülke kodlarını bulabilirsiniz, böylece hiçbirini ezberlemek zorunda kalmazsınız .

  bilinmeyen numaradan çağrı alan adam

  Numaraları ve ülkeleri tanımlamak için uygulamalar

  En çok kullanılan ancak eleştirilenlerden biri TrueCaller’dır . Bu uygulama, sizi kimin aradığını hızlı bir şekilde tanımanıza, bunun bir iş mi yoksa kişisel bir arama mı olduğunu belirtmenize ve ayrıca aramanın nereden geldiğini söylemenize olanak tanır.

  Sizi arayan kişinin özel veya ticari olup olmadığını belirlemenin bir başka yolu da WhatsApp Web’i kullanmaktır .

  Bu, söz konusu numaraya ait profili görmenizi sağlar, böylece onlar bilmeden kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Sadece tarayıcıya wa.me/phonenumber girin; burada phonenumber , öğrenmek istediğiniz numarayı değiştirecektir .

  Ancak bu yöntem , profile erişebilmek için ülke kodunu bilmemiz gerektiği anlamına gelir.

  Birçok kişi, gasp veya daha kötüsü kaçırılma korkusuyla bilinmeyen numaralardan gelen aramalara cevap vermiyor. Bilinmeyen bir numaraya yapılan herhangi bir yanlış aramayı önlemek için arama günlüğünüzü temiz tutmak iyi bir fikirdir .

  Umarım bu yazı size çok yardımcı olmuştur, daha fazla kişiye yardımcı olmak için arkadaşlarınıza söylemeyi ve sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın, görüşmek üzere!