Kişileri iCloud ile veya iCloud olmadan veya Bluetooth ile iPhone'dan iPhone'a Aktarma

Kasım 1, 2021

Apple marka bir cihaz aldığımızda, diğer mobil cihazlarda yapamayacağınız bazı yapılandırılabilir özellikleri olduğunu bilmeliyiz. Bazıları yapmak çok kolay olsa da, bazı kullanıcılar nasıl devam edeceklerini bilmiyorlar. Ve bu eğitimlerin amacı budur ve bu sefer size iCloud ile veya iCloud olmadan veya Bluetooth aracılığıyla kişileri bir iPhone'dan başka bir iPhone'a nasıl aktaracağınızı göstereceğiz .

Kişileri iCloud ile veya iCloud olmadan veya Bluetooth ile iPhone'dan iPhone'a Aktarma

Yeni bir mobil cihazımız olduğu için önceki cep telefonundaki tüm kişileri geçebilmek istiyoruz. Ancak bu görevi manuel olarak gerçekleştirmek biraz sıkıcı ve zaman alıcı bir görev olabilir. Bu nedenle, bu bilgileri iPhone'dan iPhone'a büyük bir komplikasyon olmadan aktarmamıza izin veren bir yöntem uygulamamız gerekiyor .

Bu nedenle, kişileri otomatik olarak geçmemize izin verecek çok basit bir teknik kullanacağız, ancak bu bir iCloud hesabımız varsa. Değilse, 2 cihazı bağlamak için Bluetooth kullanmak gibi başka yöntemler kullanabiliriz . Kişileri bir iPhone'dan başka bir iPhone'a nasıl aktaracağınızı öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin .

  Bir iCloud hesabınız varsa, kişileriniz de dahil olmak üzere, mobil aygıtınızdaki tüm verileri Apple bulutundan indirebilirsiniz. Ancak elbette her iki cihazın da aynı hesabı kullanması gerekecek ve bu her iki telefonda da aktif. Bu nedenle , kişileri her iki iPhone'da da senkronize etmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

  Yapmanız gereken ilk şey, telefon ayarlarına gidip iCloud kişi senkronizasyonunu etkinleştirmek, değilse. Bu işlevin gerçekten etkinleştirildiğini doğrulamak için. Yalnızca ayarları girmeniz ve ardından Apple Kimliği menüsüne girebilmeniz için adınıza tıklamanız gerekir.

  Kişileri bir iPhone'dan diğerine aktarmanın yollarından biri de elinizde her iki cihazın da bulunmasıdır. Ve eğer öyleyse, "Hızlı Başlangıç" ı kullanabilirsiniz, bu yöntemi uygulamak çok kolaydır ve size aşağıda göstereceğiz. Yapmanız gereken ilk şey, diğer ateşlemeyi elinizde tutarak yeni cep telefonunu açmaktır.

  Yeni telefon kurulum işlemi başladığında eski iPhone bu işlemi algılayacaktır. "Hızlı Başlangıç" kullanarak verileri aktarmak isteyip istemediğinizi soracak . Şimdi sadece "Tamam" seçeneğine basmanız gerekiyor, şimdi yeni iPhone ekranda noktalardan oluşan bir kod gösterecek.

  OKUMA  Instagram Reels nedir ve nasıl çalışır? En İyi Şekilde Yararlanmanın Püf Noktaları

  Şimdi kamera eski cep telefonunda açılacak ve veri aktarımını başlatmak için üzerindeki kodu işaret etmelisiniz. Cep telefonlarını mümkün olduğunca yakın yapmaya çalışmalısınız . Ve birkaç dakika içinde, eski iPhone'daki kişiler de dahil olmak üzere tüm verilerin aktarımı yenisine aktarıldı.

  Bu aktarım yöntemini kullanabilmek için Apple sanal mağazasından Beam it adlı bir Uygulama indirmeniz gerekecek . Elbette bu işlemin her iki cep telefonunda da yapılması gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra Bluetooth'u açmalı ve her iki cihazı da görünür hale getirmelisiniz.

  Bu noktada uygulamayı açın ve şimdi aktarmak istediğiniz kişileri arayacaksınız , şimdi bağlantı ve senkronizasyon işlemi başlayacaktır. Ve birkaç saniye içinde aktarım başlayacak, bu işlem birkaç dakika sürebilir ve her şey aktardığınız bilgi miktarına bağlı olacaktır.

  Bu yöntem öncekilerden biraz daha yavaştır, ancak manuel olarak yapmaya karar verirseniz çok daha hızlıdır. Ve ana ekrana bir kişi koymak kadar kolay, iCloud ile veya iCloud olmadan veya Bluetooth ile kişileri bir iPhone'dan başka bir iPhone'a nasıl aktaracağınızı öğrendiniz .

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin