Skip to content

Klavye ile Android Telefona Özel Karakterler veya Semboller Nasıl Yazılır ve Eklenir?

Eylül 1, 2022

Tüm insanlar için, tamamen net bir şekilde mesaj gönderebilmek için veya uygun gördükleri için özel karakterler veya semboller kullanmak çok yaygındır . Genel olarak, sistem tarafından sağlanan varsayılan klavye kullanılır, bu normalde . Bu en çok kullanılan ve içinde her türlü özel karakter, sembol ve hatta emojiyi kullanabilirsiniz.

Klavye ile Android Telefona Özel Karakterler veya Semboller Nasıl Yazılır ve Eklenir?

Bu özel karakterlerin nasıl yazılacağını ve ekleneceğini bilmek, mesajları tutarlı ve belki de istenilen tarzda gönderebilmek için çok önemlidir. Android klavyeler, “@” gibi klasik karakterlerden karakterli ifadeler gibi daha karmaşık karakterlere kadar çok çeşitli kullanım seçenekleri sunar .

Bu yazımızda, bu karakterleri başka bir yere gitmeye gerek kalmadan doğrudan klavyemizden nasıl yazıp ekleyeceğinizi öğreneceğiz.

  Android klavyemle özel karakterler veya semboller nasıl eklenir?

  Öncelikle hangi klavyeyi kullandığımızı bilmeliyiz çünkü her uygulamanın kendi tasarımı ve mevcut karakterleri vardır. Bu durumda, Android telefonlarda varsayılan olan Google’ın Gboard klavyesine odaklanacağız.

  Klavyeyi açarak başlayacağız, bu sadece WhatsApp veya Google arama motoru gibi yazmaya izin veren bir uygulamaya giderek elde edilir. Gboard uygulamasını güncellediyseniz, klavyenin alt kısmında “? 123” gibi tuşlar , dili değiştirebileceğiniz bir dünya , virgül tuşu, boşluk çubuğu gibi tuşları görmelisiniz .

  alfanümerik android klavye

  “?123” tuşuna tıklayarak klavyenizde bulunan “@” , “$” , “&” ve “*” gibi özel karakterlere erişebilirsiniz . Bu karakterlerin çıktığı yerde “=\<“ gibi bir anahtar bulacaksınız, bu tuşa bastığınızda size daha fazla özel karakter ve “€” , “%” , para birimi simgeleri, özel matematiksel karakterler ve ticari marka tescil simgeleri gibi simgeler gösterilecektir.

  Eklemek için mesaja yerleştirmek istediğiniz özel karaktere veya sembole dokunmanız yeterlidir . Bu şekilde mesajlarınızı doğru karakterlerle olabildiğince açık bir şekilde ifade edebilirsiniz.

  OKUMA  Excel'de Arama ve Başvuru İşlevleri Nasıl Kullanılır? Nelerdir?

  Android klavyemden ifadeler ve emojiler nasıl yazılır ve eklenir?

  Ancak Google, temel özel karakterlerin ve sembollerin ötesine geçerek, mesajlarınıza mümkün olan en doğal şekilde ifadeler ve emojiler eklemenizi sağlar. Tıpkı WhatsApp emojileri gibi, sadece siz istediğiniz zaman mesaj yazmak istediğinizde kullanabilirsiniz.

  Aynı şekilde klavyenin sadece o bölümünde bulacağınız özel karakterlerle önceden tasarlanmış ifadeler sunar. Hepsinden iyisi, mesajlarınıza hızlı ve kolay bir şekilde gifler ve çıkartmalar da ekleyebilirsiniz.

  Bunlara erişmek için, mevcut tüm emojileri ve ifadeleri görebileceğinizi belirten bir gülen yüzün olması gereken yerde virgül tuşunu “,” basılı tutmanız yeterlidir . Tuş basılı tutulduğunda , biri simgeli 3 balon ortaya çıkacaktır : gülen yüz, dişli ve kare tutan bir el. Son ikisi klavye tercihlerinizi ayarlamak içindir , ilki girdiğiniz yerdir .

  ifade klavyesi

  Emojiler veya ifadeler veya gifler veya herhangi bir şey görünmüyorsa, klavye uygulamasını güncellemeniz ve gerekirse cep telefonunuzun Android işletim sistemini güncellemeniz gerekebilir .

  Mutlu yüzü seçtikten sonra, kullanabileceğiniz tüm mevcut seçenekleri görebileceğiniz yeni bir klavye görüntülenecektir . Klavyenin alt kısmında emojiler, çıkartmalar, gifler ve bunun gibi önceden tasarlanmış özel ifadeler gibi kullanabileceğiniz tüm çeşitleri bulacaksınız ¯\_(ツ)_/¯ , farklı tasarımlardan da seçebilirsiniz İstediğiniz ifade, mevcut hayvanlara sahip olmak, klasik, aşk, kucaklama, diğerleri arasında.

  Klavyede bir hata olması, düzgün görüntülenmemesi veya uygulamayı ve işletim sistemini güncellemenize rağmen emojileri görememeniz durumunda, Android telefonunuzu PC’den kolayca sıfırlamanız en iyisidir. .

  Ayrıca bir tuşa basıldığında rahatsız edici bir ses çıkabilir, ancak endişelenmeyin, bu birkaç basit adımı izleyerek kolayca çözülebilir.

  Artık mesajlarınızda istediğiniz tüm emojileri, özel karakterleri ve sembolleri kullanabilirsiniz. Umarım bu makale bir dahaki sefere kadar size çok yardımcı olmuştur!