Klavye ile Mac veya Windows 10 Bilgisayarımın Ekranı Nasıl Döndürülür veya Döndürülür

Ekim 19, 2021

Bilgisayarımızda görev çubuğunu , Excel'de bir tabloyu özelleştirmek, bir videoyu düzenlemek, görüntüleri kameradan PC'ye aktarmak veya akla gelen herhangi bir şey gibi farklı etkinlikler gerçekleştirirken, gözlemlemek istemek yaygındır. Dosyalarımızı daha ayrıntılı olarak veya başka bir açıdan değerlendirin ve ekranımızın görüntüsünü yakınlaştırmanın veya döndürmenin bir yolunu bulun

Klavye ile Mac veya Windows 10 Bilgisayarımın Ekranı Nasıl Döndürülür veya Döndürülür

Bugün, bir Windows 10 veya Mac bilgisayardan klavyenizle ekranınızı nasıl döndüreceğinizi ve ayrıca işaretçi ile talimatları izleyerek tüm ayrıntılarını açıklayacağız .

  Dizin

   Bilgisayarımın Windows 10 veya Mac ayarlarına nasıl erişilir?

   Genellikle yeni bir bilgisayar aldıktan sonra, bilgisayarımızı kişiselleştirmenin tek yolunun bu olduğuna inanarak, genellikle Google veya Apple hesabınızı yapılandırır ve bunlara erişiriz. Ancak, konfigürasyon bölümünden değiştirebileceğimiz ve deneyimimizi çok daha keyifli hale getiren ve ihtiyaçlarımıza uyarlanmış birçok başka şey var .

   Ağırlıklı olarak, hepinizin bildiği önemlidir böyle bilgisayarınızın detaylarını, onun olarak üretim tarihinden , serbest bırakılması ve kullandığı işletim sisteminin yıl, biz gibidir aşağıda belirtin ya anlatılana seçenekleri bulacaksınız olmadığını bilmek farklı bir yol.

   Windows 10'da

    ve Mac

    Neyse ki Apple cihazı kullanıcıları için, bilgisayarların ekranlarının alt kısmında önceden kurulmuş bir gezinme çubuğu vardır ve tam orada " Ayarlar " bölümünü bulabilir ve aynı zamanda dişli simgesiyle de tanımlayabilirsiniz.

    İçeri girdikten sonra, konfigürasyonlara açık olan tüm yönleri , güncelleme işlemlerini, cep telefonunuzla olan bağlantıyı, Bluetooth bağlantılarını ve One Drive veya iCloud hesabınızla ilgili tüm bilgileri gözlemleyebileceksiniz .

    Windows 10 veya Mac bilgisayarımın ekranı nasıl döndürülür?

    Cihazınızın yapılandırma bölümü hakkında yeterli bilgiye sahip olarak, parlaklıktan simgelere, özel tuşlara , alt çubuğun rengine, duvar kağıdınıza ve genel olarak temanıza kadar her yönü değiştirebilirsiniz . Buna ek olarak, aşağıdaki adımları izleyerek ekranınızın yönü üzerindeki kontrole de erişebilirsiniz:

    OKUMA  Ses wav, wma, m4a'yı Programlar Olmadan Çevrimiçi Olarak Kolayca MP3'e Dönüştürme

    Windows 10

     Bilgisayarınızda bu tür yapılandırmaları yapmaya ek olarak, hem Windows hem de Mac'in özel tuşlarının çoklu kullanımını bilerek daha birçok şey yapılabilir, çünkü her iki cihazın yaratıcıları da size en iyi konforu ve kullanım kolaylığını sağlamaya odaklanmıştır . onlara erişim.

     Örneğin, Windows cihazlarda, bilgisayarımızın içindeki seçenekler menüsüne ve gezinme çubuğuna hızlı bir şekilde erişmemizi sağlayan simgesiyle birlikte anahtarımız var .

     Ve Mac, çeşitli görevlere veya ayarlara girmek için farklı karışımlar gerçekleştirebileceğiniz " Komut " veya CMD anahtarına sahiptir. Hangi stand arasında:

     • Cmd + Q : Kullanmakta olduğunuz tüm programları kapatır
     • Cmd + F: Bilgisayarın içindeki her şeyi arayacaktır .
     • Cmd + T: Kullanmakta olduğunuz tarayıcı içinde yeni bir sekme açacaktır.

     Apple portalında veya uygulama boyunca danışabileceğiniz daha pek çok şey arasında .

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Go up

     En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin