Skip to content

Kök olmadan çökmemesi için Android’de Free Fire’dan LAG nasıl kaldırılır – Adım adım

Haziran 18, 2022

2017’deki prömiyerinden bu yana, Garena Free Fire, çoklu oyun modları, aksesuar satın almak için elmasları şarj etme sistemi ve temel olarak minimum gereksinimleri nedeniyle mobil video oyunları dünyasının büyük sütunlarını kırdı. oyunu düşük kaliteli cihazlara yüklemenize izin verir.

Kök olmadan kilitlenmemesi için Android’de Free Fire’dan LAG Nasıl Kaldırılır – Adım adım

Bu hayatta kalma oyunu, dünyanın her yerinden 50 oyuncunun herhangi bir alet veya silah olmadan, son hayatta kalanın kazandığı paraşütle uzak bir adaya paraşütle atıldığı Battle Royal tarzı bir savaş modelinden oluşur.

Garena Free Fire’ı Android’inizin tam ekranı ile oynamanız ve video oyunu deneyiminin tam anlamıyla keyfini çıkarmak için diğer oyuncularla mikrofon aracılığıyla iletişim kurmanız önerilir .

Doğrudan rakiplerinin ucuz bir kopyası olarak kabul edildiğinden Gamer topluluğu içinde birçok tartışmaya neden olan bir video oyunu olan Garena Free Fire, doğrudan aksiyona geçme deneyimi sayesinde kendini onlardan ayırmayı başardı, her yaştan zevk için basit bir oyun olmak .

Android için düşük gereksinimli diğer tüm video oyunları gibi , Garena Free Fire da genellikle mobil cihazınıza veya oyunu kullandığınız zamana bağlı olarak her türlü sorunu sunar, çünkü grafikler güçlü noktası değildir, bu sorunlar yoktur. genellikle ortaya çıkar. Ancak kök olmadan çökmemesi için LAG’nin nasıl kaldırılacağını öğrenmek önemlidir .

  LAG nedir?

  Bir video oyunundaki LAG, bir video oyununun grafiklerini işlerken sahip olduğu gecikmeyi ifade eder; optimum çalışmasına müdahale eden ses ve video kesintileri üretir. Genel olarak, LAG genellikle iki nokta arasındaki bir bağlantı hatası nedeniyle üretilir ve bu da yanıt sürecinin gecikmesine neden olur.

  Bazen LAG, genellikle bağlı olduğunuz ağda yüksek bir gecikmenin varlığı nedeniyle oluşur ; bağlantıda bir dolaysızlık olmadığı için video oyununun eylemlerinde bir gecikmeye neden olur.

  OKUMA  WhatsApp'ta 50 Kişiye Kadar Bilgisayardan veya Mobilden Görüntülü Grup Görüşmesi Nasıl Yapılır?

  Yönlendirme hatalarına neden olan işlemcide güç eksikliğinden kaynaklanan bağlı olduğumuz sunucudaki sorunlardan da kaynaklanabilir ; veya düşük bağlantı ve bant genişliği nedeniyle yönlendiricide aşırı yük. Özellikle gecikmenin gerçek zamanlı olarak LAG oluşturabilen yerel işleme ile birleştirildiği Garena Free Fire gibi çevrimiçi oyunlarda.

  Garena Free Fire’daki LAG’yi nasıl kaldırabiliriz?

  LAG’yi kaldırmak için optimize etmek için harici uygulamalardan telefonu yapılandırmaya kadar çeşitli yöntemler vardır. Oyunu telefondan optimize etmek için Ayarlar> Telefon hakkında> Yapı numarası> Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> Arka plan işlemlerini sınırla> Arka plan işlemi yok’a geri dönün.

  Bu şekilde Garena Free Fire oynadığımızda aktif olan tüm süreçleri ortadan kaldıracağız. Geliştirici seçenekleri içinde aşağıdaki seçenekleri yapılandırmanız önerilir: yüksek performans modunu açın, sistem animasyonlarını kapatın ve GPU hızlandırmayı etkinleştirin.

  Garena Free Fire’ı mobil cihazınızdan optimize etmek için önerilen diğer bir yöntem de oyun grafiklerini ayarlamaktır. Uygulamayı açmanız ve Ayarlar menüsüne girmeniz yeterlidir ; Oyun grafiklerinin çözünürlüğünü düşürmek için Pürüzsüz seçeneğini seçmek için

  Bu yöntemlerden hiçbiri işinize yaramazsa, LAG’yi ortadan kaldırmak için Garena Free Fire’ı optimize etmenize olanak tanıyan, kullanımı basit ve hızlı uygulamalar da vardır; veya maçın ortasında oyunun çökmesini önleyin.

  • GFX Aracı – Ücretsiz Ateş Yükseltici
  • RAM Güçlendirici Pro
  • 60x Game Booster Pro
  • Panda Oyunu Güçlendirici

  Bu uygulamalardan herhangi birini Play Store’da bulabilirsiniz; ve sorun yaşayabilecek düşük ve orta menzilli cihazlar için kullanımı kolaydır. Alanı boşaltmak ve arka plan uygulamalarını kapatmak; bu sadece Garena Free Fire oynamak için değil, aynı zamanda telefonunuzu her türlü uygulama için optimize etmek için de işinize yarayacaktır.