Skip to content

Kopyala ve Yapıştır için CTRL C ve CTRL V neden çalışmıyor? Nasıl düzeltebilirim veya onarabilirim?

Ağustos 8, 2022

Kısayol komutları, kopyala ve yapıştır için Ctrl + C ve Ctrl + V gibi çalışmayı durdurabilir. Sistemin entegre bir fonksiyonu olduğu için, buna sebep olan arıza tespit edildiği sürece çözülebilecek bir problemdir.

Kopyala ve Yapıştır için CTRL C ve CTRL V neden çalışmıyor? Nasıl düzeltebilirim veya onarabilirim?

  Ctrl + C ve Ctrl + V kullanımı neden önemlidir?

  Kısayol komutlarını kullanmamızı Lawrence G. “Larry” Teslet’e borçluyuz . 1970’lerde Smalltalk-76 olarak bilinen bir sistemi programlamak için çalışıyordu.

  Herhangi bir metni veya herhangi bir bilgiyi kopyalama ve geçici olarak bir bellek alanında tutma, daha sonra başka bir yere yerleştirme veya çoğaltma işlemine böyle başladı .

  Bu, bilgisayar kullanımını optimize etmek amacıyla yapıldı . Yaygın olarak kullanılmaya başlandılar ve günümüzde bilgisayar uygulamalarını kullanırken verimliliği artırmak için yapılan kısayollar olan başka tuş kombinasyonları da var.

  Ctrl + C ve Ctrl + V neden çalışmıyor?

  Sistem çalışmasıyla çakışan güncellemeleri yükleyin

  Dosyaları yanlışlıkla güncelleme işlemi diğer işlemleri etkileyebileceğinden , sistemde bir çözümden çok bir sorunu temsil eden güncellemeler vardır . Yakın zamanda bir sistem güncellemesi yaptıysanız, sizi etkileyen şey bu olabilir.

  Donanım sürücüleri başarısız

  Sürücü güncellemesini hatalı yaptıysanız klavyenizde performans sorunları olabilir. Güncel değillerse veya PC sürücülerini kaldırma işlemini gerçekleştirdiyseniz aynı şekilde olur .

  Klavye arızaları

  Fiziksel klavyeniz çalışmayı durdurabilir. Ya konektörler kötü durumda olduğundan ya da bazı tuşlar hasar gördüğünden ve artık işlevlerini yerine getirmediğinden.

  klavye arızası

  Metin kopyalamak için devre dışı bırakılmış web sayfası

  Bir web sayfasına kopyalayıp yapıştırmak için komutları kullanmaya çalışıyorsanız ve bu sizin için çalışmıyorsa, büyük olasılıkla kopyalanmaması için korunmaktadır . Bazı içerik oluşturucular tarafından bilgilerinin intihalini önlemek için kullanılan bir yöntemdir.

  Ctrl + C ve Ctrl + V komutlarının kullanımını nasıl düzeltebilir veya onarabilirim?

  Son güncellemeleri kaldır

  Denetim Masası’na erişin ve ardından Programlar/Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklayın . Ardından Yüklü güncellemeleri görüntüle seçeneğini seçin.

  OKUMA  Nasıl yapılacağını keşfedin

  Güncellemeler listesinden, klavyenin çökmeye başladığı günden beri yüklenenlerin tümünü seçin ve kaldırma düğmesine basın . Bitirmek için bilgisayarı yeniden başlatın ve klavyenin çalışmasını tekrar test etmeyi deneyin.

  Klavye sürücülerini yeniden yükleyin

  Aygıt Yöneticisine veya Bilgisayarın Aygıt Yöneticisine erişin. Erişmek için Bu bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve Yönet seçeneğini seçin.

  Bilgisayar Yönetimi sekmesinde Aygıt Yöneticisi seçeneğini seçin . Seçenek klavyelerini seçin ve listeden çift tıklayarak çalışmayan birini seçin.

  aygıt yöneticisi güncelleme sürücüsü

  Özellikler penceresinde denetleyici sekmesine tıklayın. Şimdi Sürücüyü güncelle seçeneğini seçin ve güncelleme işlemini başlatın.

  Klavyenin fiziksel çalışmasını test edin

  Açık bir seçim gibi görünebilir, ancak herhangi bir olasılığı dışlamaktan zarar gelmez. Klavyeyi çıkarın ve PC’ye takın. Bu size sonuç vermezse klavyeyi başka bir bilgisayarda deneyin . Klavyeyi yeniden bağlamadan önce konektörleri temizlemeyi deneyin.

  Sorun gidericiyi kullanın

  Bu seçenek, Windows’un bazı sürümlerinde mevcuttur. Windows menüsündeki dişli şeklindeki simgeye tıklayarak sistem ayarlarına erişin.

  Sorun Giderici seçeneğini seçin ve Anahtar Kelime veya klavye seçeneğine tıklayın. Sorun giderici çalışmaya başlar ve herhangi bir sorun varsa bunları çözecektir.

  Tarayıcı uzantısını yükleyin

  Web sayfalarından metin kopyalamayı önleyen HTML Koruması korumasını atlayan Seçme ve Kopyalamaya İzin Ver gibi uzantılar vardır . Sayfadaki imleci sağ tıkladığınızda tarayıcı menüsünü bile gösterir.