Skip to content

Korumak için Windows’ta Bilgisayarıma Anahtar veya Parola Nasıl Koyabilirim?

Eylül 6, 2022
adam şifre pc

Bugün hem akıllı telefonlarımızda hem de kişisel bilgisayarlarımızda minimum güvenlik seviyelerine sahip olmamız önemlidir. Ve ikincisinde bir şifre koymayı sevmiyoruz veya gözden kaçırıyoruz. Ve bunun böyle olduğunu bildiğimiz için, bu makalede , korunması için PC’nize bir anahtar veya şifre koymanın çok basit bir yolunu göstermek istiyoruz .

adam şifre pc

Windows işletim sistemi ile çalışan PC’mizde farklı araçlar sayesinde bir çok işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Ancak bunu en çok kullandığımız şey, hesaplarımızdaki verileri ve önemli bilgileri kaydetmek. Bu nedenle bu bilgilerle yetkisiz kişiler arasına bir çit çekmemiz gerekmektedir.

Kişisel bilgisayar kullanıcılarının çoğunluğunun, yabancıların içerdiği bilgilere erişmesini önlemek için bu aracı neden kullanmadığını anlamıyoruz. Bazı kişiler bilgisayarı korumak için arama çubuğunu gizleme gibi başka yöntemler kullansa da .

Korumak için Windows’ta Bilgisayarıma Anahtar veya Parola Nasıl Koyabilirim?

Bu kişilerin şifre ile korumanın mümkün olduğunu bilmemeleri mümkündür, ancak bu durumda, burada size nasıl hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceğinizi göstereceğiz.

 

Bilgisayarıma anahtar veya şifre koyma adımları

Yabancıların girmesini önlemek için PC’nizi bir parola ile korumanızın önemli olduğunu zaten anladıysanız . Ardından bu ilginç öğreticiye devam edebilir ve bunun için izlenecek adımları açıklayabiliriz. Ancak parolayı yanlış girmenin bilgisayarın bloke olmasına neden olabileceğini bilmeniz de önemlidir.

Ve bu görevi gerçekleştirmenin bir program olmadan sürücüleri veya denetleyicileri güncellemek kadar basit olduğunu doğrulayabileceksiniz . Başlamak için görev çubuğunun başladığı sol alt köşedeki Windows simgesine gitmeliyiz. Ve bir sonraki adım avatar fotoğrafınıza tıklamaktır.

Böylece ekranda bir seçenekler menüsü görüntülenir ve oradan “Hesap ayarlarını değiştir” seçeneğini seçmeliyiz. Bu eylem daha fazla seçenek üretecek ve bizim özel durumumuzda “ Oturum Açma Seçenekleri ” ne tıklayarak seçim yapmamız gerekiyor .

OKUMA  MarketPlace'te Axies Nasıl Satın Alınır - Axie Infinity'de Ekibinizi Oluşturun

Şimdi ekranda oturumu başlatırken bilgisayarımızı korumamıza yardımcı olacak bazı ilginç seçenekler göreceğiz. Bu durumda “Şifre” seçeneğine tıklayacağız. Şimdi ekranda şifrenizin olmadığını söyleyen bir mesaj görüntülenecektir . Ayrıca size bunu yapmak için bir seçenek sunacak ve ardından “Ekle” düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Windows’ta parola belirleme

Bu seçeneği seçtiğimizde, giriş yapmamız istenecek şifreyi yazmamız gereken bir pencere açılacaktır . PC’nin bloke olmasını önlemek için bu anahtarı unutmamanız veya güvenli bir yere yazmanız çok önemlidir. Yine de unutkanlık durumlarında şifresini hatırlamasına yardımcı olacak ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Bazen doğum tarihiniz gibi sadece rakamlar kullanıldığından, güvenlik seviyesi yüksek bir şifre girmeniz önemlidir . Veya sadece adınız veya soyadınız gibi harfler. Ve bunlar, sizi tanıyan birinin tahmin edebileceği veriler olabilir.

kadın şifre pc windows

Belirttiğimiz adımları gerçekleştirdikten sonra sadece Bitir seçeneğine tıklamanız yeterli olacak ve bu şekilde PC’nize giriş yapmak için aktif bir anahtara veya şifreye sahip olacaksınız. Ve aynen böyle, yetkisiz herhangi bir kişiden kişisel bilgisayarınıza girmesini garanti edecek bir işlem gerçekleştirdiniz.

Ve Wordpad programını bu şekilde kurmak kadar basit bir şekilde, mükemmel bir güvenlik seçeneğini öğrenebildiğiniz bu makalenin sonuna geliyoruz. Windows PC’nizin başına bir anahtar veya parola koyabilmek .