Skip to content

League of Legends (LoL) Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür Nasıl açabilirim?

Ağustos 6, 2022

League of legend tüm dünyada en popüler oyunlardan biridir . O kadar popüler ki, birkaç yıldır dünyanın çeşitli yerlerinde en iyi Lol oyuncusu unvanı için yarışmalar düzenleniyor. Bu nedenle, bu oyunu henüz bilgisayarınıza yüklemediyseniz, sizi resmi League of Legend sayfasından indirmeye davet ediyoruz .

League of Legends (LoL) Açılmıyor Sorununu Nasıl Çözerim, nasıl açabilirim?

Ancak küresel erişime sahip ve çok sayıda aktif oyuncuya sahip herhangi bir oyun gibi, onu çalıştırırken herhangi bir sorun olmaması imkansızdır. Ve bu makaleye ulaştıysanız, bunun nedeni bu harika oyunu açarken sorun yaşamanız olduğu kesindir. Bu nedenle, arkadaşlarınızla bir oyuna girmek ve başlamak için uygulayabileceğiniz bir dizi çözüm göstereceğiz .

  LoL bilgisayarınızda neden açılmıyor?

  Bu farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Ya oyunun yüklenmesindeki bir hatadan kaynaklanıyor ya da programın kendisi bilgisayarınızla çakışıyor. Bazı durumlarda oyunun en önemli dosyaları bilgisayarla uyumsuz oluyor ve bu yüzden League of Legend oyunu açılmıyor .

  lol başlatma sorunları

  Bu sorunun oluştuğundan emin olmamızın sebeplerinden veya nedenlerinden bir diğeri, bilgisayar kaynaklarının eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Esas olarak RAM eksikliğinden kaynaklansa da , onsuz oyun beklendiği gibi başlayamayacaktır.

  Görev yöneticisini çalıştır

  En basit seçenekle başlıyoruz. Bu, Windows’ta Görev Yöneticisini kullanmak içindir. Bunu size söylüyoruz çünkü oyunun düzgün bir şekilde kapatılmamış olması ve oyun süreçlerinin hala aktif olması mümkündür. Bu nedenle, açtığınızda, bilgisayarınız zaten çalıştığını düşündüğü için çalışmayacaktır.

  Bu gibi durumlarda yapmanız gereken işlemler bölümüne gidip LoL ile ilgili tüm işlemleri kapatmaktır . Aynı şekilde eğer aktif ise oyun programını sonlandırır. Bunu sadece görevi bitirerek yaparsınız. Bunu yaptıktan sonra oyunu tekrar çalıştırın, ancak bu sefer yönetici modunda. Girerseniz League of Legends dilini gerekirse İspanyolca olarak değiştirmek dahil istediğiniz ayarları yapabilirsiniz .

  OKUMA  NFC Bağlantısı ne için ve ne için? Bu Teknoloji Nasıl Çalışır?

  Oyunu silin ve en son sürümünü indirin.

  Bu çözüm için size iki farklı seçeneğiniz olduğunu söyleyebiliriz: Birincisi oyunu kaldırıp bilgisayarınızın hafızasında bulunan tüm dosyaları silmek. İkincisi, LoL yükleyicisini yeniden indirmek ve indirmeyi sıfırdan başlatmaktır.

  Ama dikkatli bir şekilde düşünürseniz, elbette ikinci seçenek sizin için çok daha pratik olacaktır. Bunun basit bir nedeni, oyunu zaten sahip olduğunuz dosyalarla yeniden yüklediğinizde, aynı hatanın hala mevcut olması ve basit bir yeniden yükleme ile hiçbir şeyin çözülememesi olasıdır. Kendi kendine kapanan Dream League Soccer’da böyle bir şey olduğu söylenebilir . İşin güzel yanı, bu oyunun da bir çözümü var ve bunu size orada gösteriyoruz.

  açılmayan lol sorununa çözüm

  Grafik sürücülerinin doğru olduğunu doğrulayın.

  Lol’ü yönetici olarak ne kadar çalıştırmayı denesen de beceremiyorsun. Bilgisayarınızı bilmeden veya istemeden grafik sürücülerinizi güncellemiş olabilirsiniz .

  İster inanın ister inanmayın, bu sürücülerin kendilerini güncellemeleri her zaman iyi bir güncelleme olacağı anlamına gelmez. Sebebin bu olması, sürücülerin kendilerini güncellemelerine izin vermenin kötü bir fikir olduğunun açık bir örneğidir. Ve daha fazlası, bilgisayarınızda Windows 10 yüklü olduğunda.

  Çözümü bulmak için birkaç seçeneğiniz var: en uygun sürücülere sahip resmi olmayan bir program yükleyebilir veya manuel olarak yapabilirsiniz, eğer öyleyse, Ekran bağdaştırıcıları seçeneğine gidin ve mevcut bilgisayara sağ tıklayın. Sürücüyü güncellemeyi bitirin ve bitirdiniz. Sadece birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Age of Empire ve LoL benzeri oyunlarla ilgileniyorsanız , burada size bazı seçenekler gösteriyoruz.