Skip to content

League of Legends’ta (LoL) İspanyolca veya İngilizce Dili Adım Adım Nasıl Değiştirilir

Eylül 6, 2022
espor şampiyonasında oyuncu

Telefonlar, Garena Free Fire gibi harika çevrimiçi oyunların keyfini çıkarabileceğiniz için hem sıradan oyuncular hem de Oyuncular için tercih edilen platformlardan biri haline geldi, ayrıca size internet bağlantısına ihtiyaç duymadan Garena Free Fire gibi türlerin iyi oyunlarını oynama imkanı veriyor . , savaş , sürüş simülasyonu, diğerleri arasında. Ancak masaüstü konsollar ve özellikle PC hala profesyonel oyuncular tarafından tercih ediliyor.

League of Legends’ta (LoL) İspanyolca veya İngilizce Dili Adım Adım Nasıl Değiştirilir

PC’de en çok oynanan oyunlardan biri, çok sayıda hayranı ve Oyuncusu olan ve en popüler eSporlardan biri haline gelen League of Legends veya LoL’dir.

League of Legends Dünya Şampiyonası gibi turnuvalar dünya çapında milyonlarca izleyici çekiyor ve 2019 baskısında 100 milyon benzersiz izleyiciyi aşan, medyanın en çok ilgi gösterdiği eSpor veya elektronik sporlardan biri .

Bu dünyada yeniyseniz veya LoL ve ne hakkında olduğu hakkında biraz daha bilgi edinmek istiyorsanız, işte size küçük bir bilgi.

espor şampiyonasında oyuncu

  League of Legends, İspanyolca’da çok oyunculu çevrimiçi savaş alanı anlamına gelen İngilizce Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenasının kısaltması olan MOBA türünde bir video oyunudur .

  Bu tür oyunlarda oyuncu , aynı sayıda oyuncuya sahip başka bir takımla karşı karşıya olan diğer oyuncularla bir takımda benzersiz beceri, güç ve yeteneklere sahip tek bir karakteri kontrol eder , genellikle asıl amaç takımın ana yapısını tersine yıkmaktır.

  Riot Games tarafından 10 yılı aşkın bir süre önce geliştirilen League of Legends, bugüne kadar en çok oynanan MOBA oldu ve oyuncu eklemeye devam ediyor. LoL, şampiyon olarak adlandırılan, oyuncu tarafından veya rastgele seçilebilen ve 150’yi aşan seçilebilir karakterlerinin tasarımı, ayarı, müziği ve oyun modları ile aynı türdeki diğer oyunlardan öne çıkıyor .

  OKUMA  Discord'da neden duyamıyorum veya duyulamıyorum? Hızlı çözüm

  Oyun, ana amacın karşı takımın Nexus adlı yapısını yok etmek olan Summoner’s Rift, Howling Abyss ve Teamfight Tactics olmak üzere 3 oyun moduna sahiptir . Bunu başarmak için takımın kuleler ve inhibitörlerden oluşan savunma hattını aşması gerekiyor.

  Bir oyun, takımlara ve stratejilerine bağlı olarak 15 dakikadan bir saate kadar sürebilir, çünkü bu oyunda en önemli şey, sizin ve takım arkadaşlarınızın rakiplerinizi yenmek için şampiyonlarınızı ve taktiklerinizi nasıl kullandığınızdır.

  Oynamaya başladığınızda bulunduğunuz konuma veya kullandığınız sunucuya bağlı olarak oyun İspanyolca dışında bir dilde yayınlanmış olabilir ve oyun içinde dil değiştirme seçeneği bulunmamakla birlikte kolaylıkla değiştirilebilir.

  logo de league of legends

  • Yapmanız gereken ilk şey, masaüstünüzdeki LoL kısayolunu bulmak ve ona ikincil veya sağ tıklamak ve Özellikler seçeneğini seçmek.
  • Ardından açılan pencerede Konum Aç yazan seçeneği bulup seçmelisiniz .
  • Bunu yaparak oyunun kurulu olduğu klasörü açacaktır, bir kez orada Config adlı Yapılandırma klasörünü bulamazsanız, C:\Riot Games\League of Legends\Config yolunu izleyerek girebilirsiniz.
  • Klasörün içine girdikten sonra LeagueClientSettings dosyasını bulmalı ve not defterini kullanarak çalıştırmalısınız.
  • Bu dosyayı açtığınızda bir dizi kod göreceksiniz ve komutlar hiçbir şeyi değiştirmiyor veya oyunu yanlış yapılandırabilirsiniz, yerel ayar yazanı aramalısınız .
  • Bir kez orada, örneğin oyun İngilizce ise, yerel ayar: en_US diyecektir , İspanya’dan İspanyolca olmasını istiyorsanız es_ES veya Latin Amerika İspanyolcasında olmasını istiyorsanız es_MX olarak değiştirebilirsiniz .
  • Sonra değişiklikleri kaydedersiniz ve bu kadar, oyun İspanyolca olacak

  Meraktan veya başka bir nedenle başka bir dile değiştirmek isterseniz, burada birkaç seçenek vardır: İngilizce in_US Portekizce pt_BR, Fransızca fr_FR, İtalyanca it_IT, Almanca de_DE, Rusça ru_RU, Japonca ja_JA.