LinkedIn Özü nedir? Etkili Bir Profesyonel Özü Nasıl Yapılır veya Yazılır?

Kasım 13, 2021

Sosyal ağların dünya çapında birçok kişiye ve profesyonele iş bulmaları veya bir projenin parçası olmaları konusunda yardımcı olduğu hiç kimse için bir sır değil . Genel olarak, becerilerimizi, bilgimizi ve daha fazlasını gösterme konusunda yanlış ağlara yönelme eğilimindeyiz. Herhangi bir profesyonel iseniz , LinkedIn'de bir hesap açmak en iyisidir .

Ancak, LinkedIn'in sunduklarının çoğundan habersiz olan birçok kullanıcı var. Ancak tüm araçları ve olanakları bildiğinizde, bu sosyal ağ açık ara favori haline gelecek. Ve çok az kişinin net olduğu şeylerden biri de " LinkedIn Extract" olarak adlandırdıkları şeydir.

  Bu, profilinizde bulunan ve en alakalı bölümden başka bir şey değildir. Yani LinkedIn'den aldığınız alıntıya bağlı olarak, iş bulma şansınız artar.

  Bu nedenle , bu sosyal ağda profili olan herkese , mümkün olduğunca değerli bir metin veya açıklama yakalamaya çalışmanız ve sahip olduğunuz kişisel markanın çok iyi tanımlanmış olması önerilir . Bunu LinkedIn'deki beceri ve yeteneklerle karıştırmamak önemlidir .

  Bu şekilde, profilinizin LinkedIn özeti, profilinize üçüncü şahıslar olarak girerken, ne yaptığınızı ve/veya teklif ettiğinizi ilk bakışta net bir şekilde görebilecek şekilde olmalıdır. Yani, bir topluluk yöneticisi olarak çalışıyorsanız, ne yaptığınızı ve sizi neden olası bir işçi olarak görmeleri gerektiğini özette çok iyi bir yansıma bırakmanız gerekir.

  Birkaç kelimeyle LinkedIn'de yer alan özgeçmişin , bulunduğunuz pozisyonlara ve aldığınız işlere göre bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz bir tür Özgeçmiş olduğunu söyleyebiliriz.

  Tüm Müfredatlarda olduğu gibi, becerilerinizin, güçlü yanlarınızın, bilginizin ve diğerlerinin neler olduğunu yansıtmak da mümkündür . Temel olarak, yaptığınız ve elde etmek istediğiniz şeyle doğrudan ilgili değerli içerik ekleyebileceğiniz bir alandır.

  İlk önce en önemli şeyle başlamalısınız ve bu onun ne olduğunu ve LinkedIn başlığına ne yazıldığını bilmektir . Bundan sonra, profilinizin en önemli bölümlerinden birine gittiğiniz zamandır: Öz. Şimdi, ifadeye başlamak üzereyken, yalnızca maksimum 2000 karakterlik bir alanınız olduğunu unutmamalısınız .

  OKUMA  Adım adım Daewoo Smart TV'ye Netflix Nasıl İndirilir ve Kurulur

  Bunu size anlatıyoruz çünkü alakasız şeyler yazmaya başlayan ve profili geliştirmeyen bir şeyi açıklamaya devam eden insanlar var.

  Yani sonsuz karakteriniz olmadığı için çok değerli olmanız ve direk konuya girmeniz gerekiyor. Hala kendinizi bulamıyorsanız veya özün ne olduğunu bilmiyorsanız, bu "Hakkında" bölümünden başka bir şey değildir. Kendin hakkında konuşman gerekiyor, ama bunu bu şekilde yapmayacaksın. En azından geleneksel şekilde değil.

  LinkedIn mesajlarını nasıl yöneteceğinizi ve yöneteceğinizi zaten biliyorsanız , bu kesinlikle çok kolay görünecektir. Bu sosyal ağda hayatınızın profesyonel kısmını göstermek ve muhtemelen bir iş bulmak amacıyla bir profil oluşturduğunuz varsayılmaktadır . Bu nedenle, kendinizden bahsetmenize gerek yok, yapmayı sevdiğiniz şeylerden çok daha fazlası.

  Hizmetlerinizi, bilginizi ve becerilerinizi, insanların sizi çalışma ekibinizde bulundurmanın veya bir şirketin parçası olmanın onlar için neden uygun olduğunu anlamalarını sağlayacak şekilde satmaya odaklanmalısınız. Dijital pazarlamada çalıştığınızı ima etmek gibi bir şey (örneğin), ancak işinizin orta ve uzun vadede fayda sağlayabileceğini yansıtacak şekilde.

  Size gerçekçi olmakla neleri başarabileceğinizi söyleyen, size sonunda yalan ya da çok abartılı görünen bin bir şey vaat eden biri daha çekicidir. Bu ipuçlarını aklınızda bulundurun ve ifadeniz daha profesyonel olacaktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Go up

  En iyi web deneyimini sağlamak için çerezleri kullanırız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, biz işe alacak Daha fazla bilgi edinin